SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o ocenę i modyfikację treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 590

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

25

Waga

80

Wzrost

184 cm

Cel treningowy

Masa mięśniowa/siła

Staż treningowy na siłowni

3 miesiące

Uprawiane inne sporty

W przeszłości piłka nożna - poziom profesjonalny.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Full sprzęt

Dieta

białkowa

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Skręcona staw skokowy 4 miesiące temu

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

1. 70 kg; 2. 90 kg; 3. 60 kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33
Witam,

trenuje sobie od 3 miesięcy już. Znalazłem tutaj na forum trening dla początkującego, ale ostatnio go trochę zmodyfikowałem. Dodałem parę rzeczy od siebie, ale nie wiem czy to ma większy sens. Nie posiadam dużej wiedzy "kulturystycznej", więc ćwiczenia mogą być dobrane niepoprawnie.

Poniedziałek, środa, piątek:
Każde ćwiczenie to 10 powtórzeń i 5 serii. Zwykle ostatnia seria lub dwie staram się dołożyć parę powtórzeń jak jest moc jeszcze.

1. Wiosłowanie na maszynie:




2. Wyciskanie sztangi leżąc na plecach.

3. Trening nóg na maszynie:




Maszyna podobna, ale zamiast odpychania ciężaru po prostu ja z ciężarem się odpycham.

4. Wyprosty tułowia na ławce rzymskiej z ciężarem:




5. Prostowanie przedramion na maszynie:




Coś podobnego tylko inna pozycja pleców, bardziej pochylony do przodu.

6. Trening motyli:




Oczywiście maszyna wygląda zdecydowanie "profesjonalniej".

Wtorek, czwartek, sobota - ćwiczę w domu z hantelkami, bo tyle mam w domu.
Każde ćwiczenie to 10 powtórzeń i 5 serii. Zwykle ostatnia seria lub dwie staram się dołożyć parę powtórzeń jak jest moc jeszcze.

1. Wyciskanie żołnierskie hantlami:




2. Uginanie przedramion ze sztangielkami (tylko bez "supinacji"):




3. Uginanie przedramienia w oparciu o kolano:




Chciałbym zapytać co powinienem zmienić w tych ćwiczeniach, jakieś inne ćwiczenia ? Jakieś partie nie trenują ? Zaznaczam, że nie mam za dużo czasu ani w domu, ani na siłowni, więc w grę wchodzi jedynie zastąpienie jakiegoś ćwiczenia innym, żeby nie zwiększać czasu spędzonego na treningu.

Cel jaki chce osiągnąć to przede wszystkim rozwój mięśni i siły. Zrobienie tzw. masy mięśniowej. Oczywiście nie jestem żadnym kulturystom, żadnym pakerem, po prostu kimś kto nie chce się zapuścić i mieć dobrze zbudowane ciało.

Dodatkowo dodam, że nie jestem fanem wolnych ciężarów (wiem, że są najlepsze do ćwiczeń) gdyż są bardzo mocno okupowane przez "koksów" na mojej siłowni, więc ze względu na czas nie mam zamiaru czekać...

Dziękuje z góry!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33
Czy taki plan ma seans ? Co byście zmienili ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kilka pytań.

Następny temat

skolioza a masa nóg

WHEY premium