SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o naprowadzenie na rodzaj diety.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 891

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

22

Płeć

M

Waga

85

Wzrost

185

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

oponka na brzuchu

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

uczelnia 5 dni w tyg, średnio po 9 godzin dziennie

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

wyjaśnioone w poście

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

brak

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

wyjasnione w poście
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 27
Hej.

Na początku chciałbym zaznaczyć, że szukam rozwiązania swojego problemu od jakiegoś czasu, dość dużo czytam, jednak jedynym tego skutkiem jest to, że jestem tym wszystkim trochę przytłoczony. Zacznę może od nakreślenia swojej sytuacji. EDIT: Widzę, że post się rozwlekł, więc dla niecierpliwych na samym dole zrobiłem wersję TL;DR.

Zawsze byłem chudzielcem. Przez dobre kilka lat ważyłem ok 65kg przy wzroście 185cm. Bardzo mało mięśni, ale i zero widocznego tłuszczu. Jeść mogłem tonami i nie było żadnej różnicy. Byłem dość aktywny fizycznie, nie żeby zaraz jakaś siłownia czy treningi, ale każdego dnia się sporo ruszałem. Wszystko zmieniło się w czerwcu zeszłego roku, kiedy (jak się okazało z powodu przepukliny z sekwestrem L5S1) wylądowałem na stole neurochirurga. Do października miałem rehabilitacje. Po tej przygodzie nadal mam kłopoty z lewą łydką (brak czucia w skórze, częste skurcze i ogólnie jej mięśnie są słabsze niż te po prawej stronie.

Z aktywności fizycznej jak na razie został mi basen, marsze, ćwiczenia rozciągające, ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha i dołu pleców (ale nie wszystkie i raczej bez żadnych obciążeń).

Studiuje dwa kierunki studiów przez co spędzam mnóstwo godzin siedząc. Przykładowo pon i wt jestem na uczelni od 8 do 20 non stop. W inne dni mniej, ale dochodzą projekty i inne prace. Można powiedzieć, że prowadzę wybitnie statyczny tryb życia. Do tego dochodzą nieregularny sen (zdarza się i 48-50 godzin bez snu) oraz nieregularne posiłki. Typowy tryb życia studenta.

W związku z powyższym w ostatnich miesiącach stało się coś co wydawało się niemożliwe. Przytyłem! I to jak... Od pewnego czasu ciągam ze sobą ciężka oponę tłuszczu. Ważę obecnie 85 kg. W ostatnich tygodniach postanowiłem, że to się zmieni. Zdecydowałem zaprowadzić zmiany żywieniowe, niestety jednak praktycznie każda dieta, o której czytałem wymaga treningu czy to aerobowego, czy też siłowego. Dlatego liczę, że może nakierujecie mnie na rodzaj diety, która będzie efektywna przy tak ograniczonych możliwościach treningowych. Ostatnio naczytałem się o szkodliwości cukrów prostych, więc może coś co wymaga odstawienia ich. No i chciałbym ogólnie zapytać czy przy takich założeniach jak napisałem da się zrobić skuteczną redukcję tłuszczu?

TL;DR:
-waga 85kg wzrost 185cm
-opona tłuszczu na brzuchu
-siedzący tryb życia
-mało snu, mało czasu, nieregularne posiłki
-stan pooperacyjny kręgosłupa L5S1
-dozwolona aktywność fizyczna: pływanie, marsze, rozciąganie, niektóre ćwiczenia na brzuch.
-potrzebuje nakierowania na jakiś rodzaj diety, który zadziała przy małej aktywności fizycznej.

Dzięki za przeczytanie i z góry za wszelką pomoc.
Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1513
Nie ma nic bardziej efektywnego przyjacielu, jak dieta + siłownia czy tam inny rodzaj aktywności fizycznej. Jednak nie jest to wg. mnie żaden wyznacznik, inaczej na wadze tracili by tylko Ci co ćwiczą a tak nie jest. Jeśli z różnych przyczyn nie możesz ćwiczyć to zapoznaj się chociaż z działem "Odchudzanie", a jak będziesz miał możliwość to zachęcam do uprawiania jakiegokolwiek sportu bo jest to wielka frajda, sylwetka robi się ładniejsza a ciało zdrowsze Pozdrawiam


Zmieniony przez - morgon w dniu 2013-04-07 07:02:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349871
https://www.sfd.pl/[art]_PIERWSZA_REDUKCJA__PRZYGOTOWANIE_DO_DIETY.-t681908.html  na początek.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja dieta na mase ocenia

Następny temat

dieta do oceny - redukcja

WHEY premium