SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót do treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1299

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Męszczyzna

Wiek

27

Waga

82

Wzrost

175

Cel treningowy

Dobra kondycja

Staż treningowy na siłowni

4

Uprawiane inne sporty

Sztuki walk, pływanie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dostęp do każdego sprzętu

Dieta

Zdrowa

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Przeciążenia odcinka lędzwiowo biodrowego

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 497
Witam, to jest mój pierwszy post więc uszanowanko dla wszystkich użytkowników!

Chcę wrócić do treningu lecz mam kilka pytań. Będę bardzo wdzięczny jeżeli udzielicie mi rad. Od młodych lat miałem bardzo aktywny tryb życia a dokładnie ćwiczyłem na siłowni, pływałem oraz trenowałem sztuki walk. 4 lata temu doznałem kontuzji barku przez co długo nie mogłem wrócić do sportów siłowych. Więc poświęciłem się pracy(ciężkiej fizycznej) rezygnując ze sportowego trybu życia. Kilka miesięcy temu postanowiłem wrócić do treningów i zacząłem uczęszczać na boks. Po około 2 miesiącach dopadło mnie przeciążenie mięśnia lędźwiowo-biodrowego, na tyle silne ze przez pierwsze dwa dni dni nie mogłem się ruszać a chodzić normalnie zacząłem po około dwóch tyg. Stosowałem różne domowe sposoby typu spanie na twardym, rozgrzewające plastry i multum lekkich środków przeciwbólowych. Gdy zacząłem pomału normalnie funkcjonować znów mnie to dopadło. Tym razem udałem się do lekarza który stwierdził iż mam zbyt aktywny tryb życia i najzwyczajniej muszę odpocząć i rozciągać plecy dwa razy w tyg(ćwiczenia które mi zalecił oraz wiele innych wykonywałem bardzo skrupulatnie po każdym treningu zanim mnie połamało) a do tego przepisał mi 3-4 tyg kuracje na diklofenaku(3x50mg/dzień). Na dzień dzisiejszy mija około miesiąca od zakończenia kuracji i chce wrócić do treningu lecz cały czas odczuwam lekkie bóle pleców. Wiem na pewno iż muszę wzmocnić plecy, mam plan 2 razy w tyg wzmacniać mięśnie pleców i 2 razy w tyg indywidualny trening bokserski na średnich obrotach + rolowanie mięśni po każdym treningu. Odżywiam się bardzo zdrowo, i zamierzam dodatkowo wspierać się odżywkami takimi jak aminokwasy, białko, kompleks witamin, glukozamina. Trenuje w obcojęzycznym klubie bokserskim dlatego też chcę się poradzić tutaj w ojczystym języku. Jestem otwarty na wszelki opinie za które z góry bardzo dziękuje! Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Najważniejsza sprawa dla Ciebie to ogarnąć plecy bo widać, że coś jest nie tak nadal. Byłeś u jakiegoś ogarniętego fizjo ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 497
Miałem nadzieje że zamierzane trenowanie pleców oraz rolowanie po treningu będzie lekarstwem na te delikatne bóle gdyż sądzę że są one spowodowane pracę. Składam maszyny elektryczne przez co siłą rzeczy spędzam 5-8 godzin dzienne w pozycji pochylonej wykonując pracę rękoma. W takim razie będę musiał skorzystać z wizyty u fizjo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Wiesz może być tak, że cyklicznie przemęczasz jakieś mięśnie grzbietu i to sprawia, ze ból powraca warto to skonsultować z ogarniętym fizjo i pozbyć się bólu na stałe jeśli to możliwe.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 497
Sądzę że właśnie tak jest dlatego też myślałem że uniknę wizyt poprzez pracowanie nad mięśniami pleców. Plan ćwiczeń podebrałem z materiałów naukowych dla fizjoterapeutów więc sądziłem że maksymalnie tyle może mi fizjoterapeuta pomóc ile jest w tych materiałach. No nic, nie uniknę sporych wydatków. Dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Wiesz ale jakaś diagnostyka by się przydała bo to trochę dobieranie ćwiczeń w ciemno. Te ćwiczenia raczej nie zaszkodzą ale wrto by było mimo wszystko się skonsultować.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Usunięty przez ronie220 za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Lekarz chyba te zalecenia dał na odczep się. Jesteś pewny, że to przeciążenie mięsnia a nie kręgosłupa ? Może nawet lekka dyskopatia, którą ma ponad połowa ludzi .

Mięsień przy tym to małe piwo.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 497
Lekarz "przemacał" mi kręgosłup razem z naciskami na niego co nie sprawiało bólu, a moje doświadczenie z bólami w życiu również podsuwa mi myśl iż jest to ból mięśnia. Prawda jest taka że 100% diagnozę mogę uzyskać tylko po tomografie/rezonansie lecz próbowałem poćwiczyć trochę rehabilitacyjnie bo może ból by się zniwelował i uniknąłbym chorobowego/wydatków. Ból aktualnie jest na tyle słaby że mogę normalnie funkcjonować tylko mam stracha poskakać jak kózka. W tym tyg kieruję się ponownie do lekarza po skierowanie do fizjo bądź jakiegoś innego magika.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
warto czasem pochodzić i spróbować załatwić jakieś badania choć rezonans ciężko załatwić jak nie ma wyraźnych wskazań

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fbw- czy taki wariant ma sens?

Następny temat

FBW DO OCENY

WHEY premium