SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pourazowy ból pleców - bardzo proszę o pomoc

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1936

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 67
Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na forum. Chciałbym przedstawić Wam mój problem. Obecnie mam 17 lat i około 1,5 roku temu w wyniku wypadku podczas głupiej zabawy kolega spadł na mnie z wysokości około 1,5m i "wbił" mi się kolanem w część lędźwiową pleców, na prawo od kręgosłupa (byłem nachylony). Na początku bardzo mocny ból i problemy z chodzeniem, ale z dnia na dzień było coraz lepiej więc myślałem że "samo przejdzie" i nie poszedłem do żadnego lekarza. Po kilku tygodniach ból w zasadzie minął i przy wykonywaniu normalnych czynności mi nie dokucza, natomiast podczas jakiś gwałtowniejszych ruchów (np. podczas gry w piłkę, sprintów, zadawania ciosów nogami itd.) powraca i jest bardzo uciążliwy, często uniemożliwia wykorzystanie mi pełni sił. Po około 10 miesiącach stwierdziłem że już nie mam co liczyć na to że samo przejdzie i poszedłem do ortopedy, który powiedział że mam przestawione 2 kręgi. Po nim byłem u kilku innych lekarzy w tym fizjoterapeuty, innego ortopedy, a nawet bioenergoterapeuty. Jedni nastawiali, inni masowali, w końcu okazało się że z kręgami jest wszystko w porządku i jest to ból tylko i wyłącznie mięśniowy (tego jestem pewny). Jeden lekarz nawet zadał mi parę ćwiczeń które chyba jednak za wiele nie dały. Na to wszystko wydałem już ponad 500 zł i po prostu.. mam tego dosyć, bo czuję że stoję po prostu w miejscu. Ostatnio znalazłem książkę "joga kręgosłupa" i od paru dni wykonuję trochę ćwiczeń, nie wiem jeszcze czy to coś da ale przynajmniej dzięki nim potrafię dokładnie zlokalizować źródło bólu. Jeśli kogoś zainteresowałby mój problem i chciałby wiedzieć o które dokładnie partie mięśniowe chodzi to można zrobić następujące ćwiczenie - położyć się na ziemi, ramiona na boki, nogi proste i unieść pośladki. Mięśnie które najbardziej się w tym momencie napinają to właśnie te mięśnie z którymi mam problem.
Czy ktoś miał kiedyś podobny problem?
Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś potraktował ten temat poważnie, bo naprawdę jest to ważna sprawa zarówno dla mojego zdrowia fizycznego jak i samopoczucia psychicznego oraz finansów ;)
Za wszelkie rady w jakiejkolwiek postaci, czy to zestaw ćwiczeń czy cokolwiek innego bardzo dziękuję i liczę na odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Pomoże Ci tylko i wyłącznie ucząc odpowiednich ćwiczeń, a ty je będziesz wykonywał. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale musisz pomęczyć trochę fizjoterapeutę, co oznacza dalsze koszty.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wf w szkole

Następny temat

naderwanie pachwiny

WHEY premium