SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból pleców - jak pomóc?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1137

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 228
Witam , bolą mnie plecy od 2018 . Chcę sie poradzić poradzić co robić dalej bo uprzykrza mi to życie . Byłem u 5 fizjo: jeden powiedział że mam dyskopatie i kazał mi robić wyprosty następny że hiperlodroze ostatni jeszcze coś innego i inne ćwiczenia. Byli zgodni z rezonansu kręgosłupa nic niepokojącego nie widzą. No ale nic nie pomagało ćwiczenia robiłem tak jak trzeba z odpowiednią częstotliwością. Przechodząc do rzeczy , to co polecacie? Do jakiego lekarza się teraz udać i czy może jakieś silne leki przeciwbólowe ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699603
Wiec jak zauważył fizjo ból może brać się właśnie z wady postawy, która powoduje przeciążenie pleców. Aktualnie bardzo częstymi wadami jest hiperlordoza, zniesiona lordoza czy nadmierna kifoza. Szukaj dobrego fizjoterapeuty by zdiagnozować problem.Widocznie trafiłeś na kiepskiego. Jeśli wykluczy wadę postawy czy problemy z mobilnością to trzeba będzie skupić sie na technice wykonania ćwiczeń. Jeżeli w rezonansie nic nie ma , to szkoda marnować czasu na lekarza . Tabletki tutaj problemu nie rozwiążą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Na zwykłym RTG powinno być widać wadę budowy kręgosłupa. Zagadaj na PW do anszego kolegi BPL-G jak mu napiszesz z jakich okolic jesteś mzoe kogoś ogarniętego poleci w tych rejonach.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21771 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Robił rm także rtg może już sobie darować

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 228
Pisałem do BPL-G wcześniej ze starego konta dał mi namiary na fizjo wyzyta niedługo .Tylko sie nie nastawiam że pomoże bo byłem nawet u Dr.Biernata w olsztynie i no krótko mówiąc nie pomogły jego ćwiczenia jak i innych brak nawet malej zmiany w odczuwaniu bólu. Na własną ręke też nic po preczytaniu ksiązki Mcgilla i robieniu jego BIG 3 i przekopaniu internetu. Napisałem o poradę bo w sumie ostatnie 2 lata to czas stracony a mam 22.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 228
Nie żeby sie żalił tu na forum czy coś tylko nie mam już pomysłów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 141 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3489
Opiszesz dokładniej gdzie boli, kiedy, czy jest jakaś pozycja w ktorej ból się zmniejsza, czy oprócz kręgoslupa są jakieś inne problemy(biodro, kolano), czy ból promieniuje gdzieś, jak pracujesz? Może wtedy ktoś coś wymyśli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 228
Pieczenie góry pleców a w dole przy przy pozycji pochylonej czuje jakby ktoś mi położył z 40kg obciązenia na dół pleców.
Ból po lewej stornie klatki piersiowej (w środku) rozrywający ,ściskający.
Siła i wytrzymałość w lewej ręce jest mniejsza niż prawej.
Czasami dochodzi też pseudo rwa od pośladka w prawej nodze ale mało odczuwalne.

Właśnie robie ćwiczenia od fizjo i ten ból w klacie sie nasila przy odwodzeniu wyprostowanej ręki za siebie.

Macie pomysły gdzie jeszcze sie udać? Bo nie moge nawet poodkurzać w spokoju bo od bólu mnie zagina w banana.



Zmieniony przez - Essac4 w dniu 2021-03-30 20:09:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699603
A byłeś u tego fizjo , którego polecił BPL-G?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 228
flex1976
A byłeś u tego fizjo , którego polecił BPL-G?


Byłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Jak więc sam widzisz, byłeś u specjalistów w kierunku funkcjonowania naszego aparatu ruchu, jak i zrobiłeś niezbędne badania w kierunku dokładnej diagnozy problemu. Jeżeli specjaliści nie są w stanie Tobie pomóc pracując manualnie nad problemem z plecami, to w jaki sposób my mamy to robić? Jedyne co można doradzić w tym kierunku, to zwrócenie uwagi na czynniki mogące mieć wpływ na pogłębianie problemu i występowanie bólu. Jest to słaba rozgrzewka przed treningiem, nieprawidłowa technika ćwiczeń, wykonywanie ćwiczeń powodujących problem, brak rolowania/rozciągania mięśni.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Morfologia

Następny temat

Palenie Papierosów

WHEY premium