SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc konsultacja/ogolnie dieta na mase

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 830

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 287 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7351

Waga : 73

Wzrost : 186

Cel treningowy : masa

Staż treningowy na słowni : 2 miesiace

Uprawiane inne sporty : piłka nożna, biegi 300m,

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : sztanga w domu, lawka prosta/skosna , hantelki,

Dieta : wlasnie prosze o pomoc

Przeciwskaznania medyczne : -

Zażywane suplementy : - (tu tez zadam kilka pytan)

zapotrzebowanie: 2331 kcal
b:2g/kg(148g) mc ww:4g/kg mc(296g) t:reszta(62g)
1. Posilek godz. 6.15
- 100g platkow owsianych+ garsc rodzynek+woda rzadko mleko/ badz 100g chleba razowego
- 3 jaja cale gotowane
-/czasami jablko

2.10:35
Chleb zytni pelnoziarnisty/razowy 100g
Szynka wieprzowa ugotowana 50g/poledwica z kurczaka 50g

3.13:00
bułka grahamka
warzywa typu pomidory itp..

4.15.20
.przed treningiem
50g ryzu+120g piersi z kurczaka badz mieso typu wolowina czasami wieprzowina lub ryby.
troche warzyw

5.po treningu 18.00
50g ryzu+120g piersi z kurczaka badz mieso typu wolowina czasami wieprzowina lub ryby.

6. 20.30
200g twarogu.
czasami +100g jogurtu nat.

Prosze o pomoc w diecie. Jestem chyba edno/mezo. Od dziecinstwa mialem tluszczyku sporo, jednak okolo rok temu sporo zrzucilem / beznaziejna glodowka:(. I teraz mam niski poziom bf% jednak popalilem miesni troche. Trening 3 razy na tydzien. Dosc szybko lape tluszczyk.Prosze o spr. diety i ewentualna pomoc.

Mam pytanie w stosunku do odzywek bialkowych, jest sens zakupu takowej w celu uzupelnienia diety?? Czasami cos bialka moze mi brakowac w niektore dni.
Zastanawiam sie nad zakupem bialka badz zma. ZMA poniewaz od zawsze jakos srednio mi sie spi, i przydala by sie lepsza regneracja.
Prosze o porade

Zmieniony przez - Anon1m w dniu 2009-05-25 20:51:42

Zmieniony przez - Anon1m w dniu 2009-05-25 20:52:59

Zmieniony przez - Anon1m w dniu 2009-05-25 20:53:36

Zmieniony przez - Anon1m w dniu 2009-05-25 21:34:57

Zmieniony przez - Anon1m w dniu 2009-05-25 21:37:29
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 5239 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 75867
Witam
- ogranicz spożycie pieczywa
- zwiększ koniecznie ilośc warzyw oraz dodaj nieco więcej tłuszczów
- zrezygnuj z wszelkiego rodzaju szynek;/wędlin - zastąp je miechem

Twoja dieta mogla by wyglądać npo. tak:
1.
- płatki owsiane
- rodzynki
- jajka

2.
- schab
- oliwa z oliwek
- warzywa

3. przed treningiem
- ryż brązowy
- pierś z kurczaka
- warzywa/owoce..

4. po treningu
- makaron
- pierś

5.
- wołowina
- warzywa
- olej lniany

6.
- twaróg półtłusty
- warzywa

Jeśli masz kłopot z dostraczeniem odpowiedniej ilośc protein odżywka bialkowa jak najbardziej sie przyda.
ZMA ok.
Do tego preparat witaminowo-mineralny oraz omega-3.

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 287 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7351
Drugi posilek niestety moge spozywac tylko kanapki. Jest to posilek w szkole. Mysle o zakupie bialka LUB Zma wiem ze to dwa rozne srodki...jednak moge wybrac jeden z tych supli. Co radzicie wybrac bialko do diety czy zma do regeneracji i lepszego samopoczucia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 16606 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 65798
zma to kupisz w aptece za grosze bo to magnez+cynk
co do bialka kup ostrowie nie ma sensu przeplacac
a do szkoly mozesz brac pojemnik z posilkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Nie pojemnika nie wezme:D Apteczne ZMA bralem-zero efektu. Sluchajac/czytajac opini o org. ZMA to niebo a ziemia..w porownaniu z aptecznym..
Wracajac do bialka. Np kupil bym ostrowie i tu moje pytanie stosowac je wtedy gdy posilek jest ubogi w bialko?? Np. czy wystarczylo by gdybym bral 30g tego bialka na posilek o godz.10.30??

I ogolnie co polecacie na poczatek wybrac bialko czy ZMA??
Zmieniony przez - Anon1m w dniu 2009-05-26 16:11:34

Zmieniony przez - Anon1m w dniu 2009-05-26 19:26:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2031 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15725
jeśli nie czujesz się źle, nie masz problemów ze snem i nie jesteś przemęczony to białko (szczególnie jeśli masz niedobory w diecie) jak już musisz wybierać.
i Tak, ostrowię możesz zastosować jako źródło białka w posiłku gdy nie masz go jak dostarczyć, 30g to akurat 1 porcja.
hm i jak pojemnika do szkoły nie weźmiesz to rozważ może kanapki z chleba pełnoziarnistego z kotletem z piersi kurczaka? Do tego jakieś warzywko i będzie git.

Zmieniony przez - Eoghan w dniu 2009-05-26 19:52:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
No najczesciej do kanapek daje schab badz szynke wieprzowa( gotowana, domowa, taka prosto o swinki nie wedlinke ze sklepu:) pokreslam zeby rozwiac watpliwosci:D No to zakupie tania Ostrowie 900g i na miesiac(pewnie torszke mniej) powinno wystarczyc..A co do ZMA, czytalem troche bo juz nie wiem czy jest jakas roznica pomiezy produktami poszczeglnych producentow, czy wszystkie to jeden pateny..Bo wiekszosc poleca Trec a sa tansze..

Zmieniony przez - Anon1m w dniu 2009-05-26 19:58:26
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ryz i budyn

Następny temat

Spalanie tkanki tłuszczowej.

NutLove