SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomidory firmy olimp?

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3431

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Sorki Panowie, w swojej wypowiedzi walnąłem błąd - myślałem o jednym pisałem o drugim - teraz sie dopiero spostrzegłem ( ale po imprezie, to wiece jak to czasem bywa .

A więc prostuje: jeżeli chodzi o soje, to oczywiście miałem na myśli zawarte w tej roslinie inhibitory trypsyny i chymotrypsyny - sa to blokery enzymów trawiących białka. Stanowią one 6% wszystkich białek rozpuszczalnych w soi. Mąka sojowa zawiera ok 2%. związki te nie tylko wsytępują w soi ale także w surowych nasionach roślin straczkowych, ziarnie pszenicy, kukurydzy, ziemniaków a nawet białku jaja. Jednak w większosci przypadków ulegają one pod wpływem obóki termicznej unieczynnieniu.
Natomiast mówiąc o usuwaniu tych związków w procesie technologicznym miałem na myśli związki fitynowe - które również w soi występują - jednak sa one najczęściej usuwane przy np. produkcji np. odzywek za pomoca tzw. technik membranowych.
Zawarte jednak w soi inhibitory trypsyny mają także pozytywne działanie. M.in zwiększają wydzielanie cholecystokininy co nasila synteze kwasów żołciowych z cholesterolu, tym samym obniżając jego poziom w organizmie.
Również zwiazki fitynowe, z jednej strony są korzystne z drugiej nie. Jak wiadomo zwiazki fitynowe osłabiają wchlanianie niektórych mineralów, np. cynku. Bardzo często jednak w naszej diecie jest zbyt wysoki stosunek cynku do miedzi co może wpływać niekorzystnie na układ sercowo-naczyniowy.
Sumując jednak soja jest bardzo korzystnym skąłdnikiem diety.
Jeszcze raz sorki za mój błąd

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Boogi, chodzi o soję!
Panowie, krótko: inchbitorów trypsyny nie ma, ani w Sojavicie, ani w Provicie! Nie ma ich takrze w produktach sojowych przetwarznych termicznie - ulegają dezaktywacji przy gotowaniu.

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
boogie ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 6905 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 80672
Uwielbiam pittę z kotletem sojowym.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11477 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 94174
He, he, ja kilka lat temu jadłem sporo kotletów sojowych, ale gazy miałem po nich gorsze niz po Ovopolu

SONBATY

sonbaty http://www.atleta.pl


członek mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
boogie ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 6905 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 80672
Jak napisał Mis00- dobry bąk nie jest złym bąkiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Co to jest: śmierdzi jak paker, ale go nie widać?
Odp: bąk pakera!

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
boogie ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 6905 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 80672
Noo...wypraszam sobie!!!
Wszystkie dziewczyny mówiły, że mój pot pachnie bosko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11477 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 94174
A po wdychaniu mojego idzie masa

SONBATY

sonbaty http://www.atleta.pl


członek mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Boogi, nie POT, a BĄK!
Sonbaty, to dla tego, że pewnie bierzesz metanabol w czopkach...?

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ooooo tego nie znam, a w jakich dawkach polecasz i z czym łaczyć i czy równiz z taka sama formą podania

spec. suplement
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co specjalisci sadza o mojej diecie na mase?

Następny temat

do p Szukaly i p Ambroziaka

WHEY premium