SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Polski Zwiazek Zapasniczy

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5652

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
Mnie się zdaje inaczej - punkt 4 o którym mówił Macciej to wcale nie jest margines.

Człowiek po to ma wolną wolę, by dokonywać samodzielnych wyborów i nikt nie powinien wpływać na jego decyzje póki nie szkodzi innym. Oznacza to także branie odpowiedzialności za własne czyny
Son Gochan Moderator działów doping i sztuki walki.

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
A co do plakatów, to koszulki (wzory amerykańskie) to dobry przykład
wszedzie goście z dużą ilością mięśni i groźnymi minami, do tego fajne teksty. (jeśli chodzi o mięśnie to wyjątkiem była koszulka z dwoma szkieletami w strojach zapaśniczych i podpisem "bad to the bones"
czyli "zły do kości"
w sumie to oprócz tego, że oceniam punkt 4 na wiecej niż 5%, to masz Akira absolutną rację - popularyzowanie zapasów jest prowadzone dość średnio.
Pozdrawiam I sog dla ciebie

Człowiek po to ma wolną wolę, by dokonywać samodzielnych wyborów i nikt nie powinien wpływać na jego decyzje póki nie szkodzi innym. Oznacza to także branie odpowiedzialności za własne czyny
Son Gochan Moderator działów doping i sztuki walki.

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
ups nie wchodzi musiałem już ci dać soga wcześniej.

Człowiek po to ma wolną wolę, by dokonywać samodzielnych wyborów i nikt nie powinien wpływać na jego decyzje póki nie szkodzi innym. Oznacza to także branie odpowiedzialności za własne czyny
Son Gochan Moderator działów doping i sztuki walki.

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1723
Koszulki sa dla ludzi ktorzy interesuja sie juz danym spotrem. Wiekrzosc mlodycz ludzi nawet jesli mialaby do wyboru kupic kuszulke z dwoma fighterami a z napisem Rivaldo to z pewnoscia wybralaby Rivaldo.

Problem polega na tym zeby spowodowac aby ludzie woleli kupic kuszulke z zapasami.

Akira napisal, ze nie interesuje go aby wiecej ludzi trenowalo zapasy. Propagowanie dyscypliny to nie powiekrzenie ilosc cwiczacych ale spowodowanie wiekszego zainteresowania ta dyscyplina. Wtedy bedzie wiecej kibicow, sponsorow, wiecej informacji w mediach a co za tym wiecej kasy w tym sporcie. Dopiero wynikiem tego wszystkiego jest lawinowe zwiekszenie ilosci cwiczacych.

W czasach gdy nasze spoleczenstwo jest takie biedne ciezko jest cokolwiek rozpropagowac. Ludzie calymi dniami gonia za pieniedzmi a gdy maja chwile czasu wpla go spedzic z rodzina lub przed telewizorem.

Wedlug mnie kluczem do zainteresowania ludzi zapasami jest zapoznanie ich z przepisami walki zapasniczej (a przepisy sa bardzo zawile).

Swietnie do tego nadawaly sie rozgrywki ligowe.
Taki mecz przyciaga ludzi poniewaz walcza "nasi" z "nienaszymi". Jak wygrywaja nasi to wszyscy sie ciesza jest okazja isc na piwo, a jak przegrywaja "nasi" to wszyscy sa smutni i tez jest okazja zeby isc na piwo. Wlasnie przy okazji takich walk, spotkan ze znajomymi ludzie moga poznac podstawy przepisow na tyle aby wiedziec o co chodzi w tej "przepychance" na macie.



Damian Bartnicki

zapasy, zapasy, bjj, bjj, .....

Damian Bartnicki

brazylijskie jiu-jitsu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1723
Wg mnie dobrym pomyslem byloby:

Nakrecenie reklamowki telewizyjnej 15-20 sek. pokazujacej piekno zapasow (rzuty, pikne akcje, zmeczenie i radosc ze zwyciestwa) taka jak przed teniejami UFC. Na koncu pokazany bylby kalendarz spotkan ligi na przyszly tydzien. Tym powinien zajac sie Polski Zwiazek Zapasniczy mysle ze ma on fundusze, ktore mozna by na to przeznaczyc. PZZ moglby rowniez znalezc sponsora, ktory pomoglby w realizacji tego pomyslu. Nikomu nie przeszkadzaloby gdyby w rogu ekranu pojawilo sie logo firmy zwiazanej ze sportem np. szyjacej odziez sportowa.

Reklamowke wyemitowac w TVP.

Co o tym myslicie?



Damian Bartnicki

zapasy, zapasy, bjj, bjj, .....

Damian Bartnicki

brazylijskie jiu-jitsu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja myśle że koszt takiej reklamówki to cały budżet PZZ (dosłownie). Do ludzi trzeba dotrzeć raczej lokalnie np. prasa.
Dziś(sobota) jest finał Ligi w Zgierzu Górnik-Włókniarz i jestem pewien że przyjdzie kilka tysięcy ludzi. Od tygodnia codziennie w gazecie jest o tym wzmianka, do tego dochodzi cała oprawa:chilriderki(nie mam pojęcia jak to się pisze;) zespoły rockowe i pokazy artystyczne,. No a pozatym w Zgierzu zapasy są bardzo popularne na meczu Polska-USA było kilkanasci tysięcy kibiców!!! nie samowiete wrażenie niczym jak na Bundeslidze(w zapasach oczywiście). Bardzo podobał mi sie ten mecz, był fachowy komentarz i zawodnicy wchodzili na mate niczym jak na turniejach vale tudo.
Ekstra sprawa.

Wrzuce później wynik meczu. 0k765 mam nadzieje że twój brat i cały włókniarz wygra:). No ale uczciwie patrząc to Górnik jest faworytem.

Pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 591
Jestem przekonany, że zapasy, podobnie jak boks, nie będą przez dziadków i babki traktowane jak sekciarstwo. Co innego judo czy inne wschodnie wynalazki. Zapasy są naturalnym, zdrowym, europejskim i tradycyjnym sportem. Jeżeli jakiś sport walki może nie być traktowany jak sekciarstwo to właśnie zapasy i boks.

szac!

Po dobrej wódzie lepszy jestem w dżudzie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1723
Free, czy ty wiesz jakimi pieniedzmi obraca PZZ. Kwota wydana na JEDNEGO dobrago zawonika czlonka kadry narodowej w roku to ok. 300 tys. zlotych.

Sadzisz, ze nie mozna wygospodarowac jakiejs sumy pieniedzy. A poza tym instytucja taka jak PZZ moze pertaktowac o pomoc ze strony sponsorow.

PS. Poprzedni Zarzad PZZ narobil mase dlugow, ze moze sama ta kwota wystarczylaby na pomysl o ktorym pisalem.




Damian Bartnicki

zapasy, zapasy, bjj, bjj, .....

Damian Bartnicki

brazylijskie jiu-jitsu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1723
Wlokniarz ma raczej male szanse zeby wyjsc na prowadzenie po dzisiejszym meczu (m in za sprawa kilku dziwnych walkowerow).

Wczoraj Leczna walczyla u nas w Bydgoszczy i doslownie o maly wlos nie byloby niespodzianki. Leczna wygrala 4:3. Zadecydowala walka Dabrowskiego (Bimbra) z Gieralem (85 kg). Cala walke Dabrowski prowadzil 2:0 i w ostatnich 30 sek stracil 3 pkt. (obejscie, wozek za punkt i obejscie).

Gdyby Leczna przgrala pogrzebalaby wszanse na zloto. A teraz Wlokniarz musi wygrac co najmnie 6:1.

PS. Ciekawy jestem kogo wystawia na mojego brata Witaka czy Gucmana.



Damian Bartnicki

zapasy, zapasy, bjj, bjj, .....

Damian Bartnicki

brazylijskie jiu-jitsu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
Myślę, że dobrze myślisz i cieszę się, że ktoś aktywnie myśli i działa w tym kierunku.
Pozdrawiam

Człowiek po to ma wolną wolę, by dokonywać samodzielnych wyborów i nikt nie powinien wpływać na jego decyzje póki nie szkodzi innym. Oznacza to także branie odpowiedzialności za własne czyny
Son Gochan Moderator działów doping i sztuki walki.

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nunchaku

Następny temat

SHAOLIN

WHEY premium