SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podrażnienia po goleniu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11963

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 381
Niestety nie widzę większych efektów :(

http://l******.zxy.me/
Odbierz swoje PSP za darmo!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 4311 Wiek 32 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16683
no to moze wroc do golenia sie ze speclajnymi do tego kosmetykami, ale delikatnymi, a potem dobrze nawilzajj skore.
no i chyba mozesz golic sie co 2-3dni, nie zarosniesz wtedy jakos strasznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po goleniu i nałożeniu balsamu, na podrażnione miejsca polecam krem Metronidazol dostępny na recepte cena około 1,50 zł, mi pomaga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 381
Oke, spróbuję.

http://l******.zxy.me/
Odbierz swoje PSP za darmo!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 222
No rady dobre koledzy ale to też zależy od tego jaką kto ma skóre- cechy indywidualne itp (wiem bo sam mam problemy i to co innym pomagało mi akurat nie za bardzo). Kup pianke Nivea do golenia jakąś w miare dobrą. Maszynki nie używaj więcej niż 3 razy, staraj się zawsze raczej zaraz po ogoleniu nie myc twarzy w wodzie! wytrzyj twarz ręcznikiem i posmaruj jakimś tonikiem po goleniu i powinno byc dobrze:) pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
norbert.90 ty po goleniu nie spłukujesz pianki zimną wodą? Zimna woda zamyka pory. Ja spłukuje zimną wodą pianke. Wycieram twarz czystym ręcznikiem i nakładam balsam po goleniu np. NIVEA. Na podrażnienia nakładam krem metronidazol, oczywiście po wchłonięciu sie balsamu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
A myślałes ze po 5 goleniach będzie extra?

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16
witam co do golenia na szare mydło to ja się pod tym tez podpisuje, jak miałem podrażnienia po piankach i żelach tak po szarym mydle nie mam tylko po goleniu balsam trzeba użyć lub krem nivea ten w niebieskim opakowaniu lub maść ochronna z witamina A, a co trądziku i szarego mydła to u mnie praktycznie go zlikwidowało, a leczylem sie naprawde dlugo i stosowalem chyba wszystko więc takie gadanie ze likwiduje bariere ochronną sory ale nie łykam tego wszystko co nie likwidowało niby tej bariery powodowało wiekszy wysyp krost wiec stwierdazm ze to jest jakis chwyt reklamowy i tyle.

golenie

1. gole się na noc, tylko w lato gole się czasem w dzień bo mi tak nie wysusza skóry, moze to przez ogrzewanie.
2. wiec gole sie po prysnicu, myje twarz mydlem, potem pędzluje mydło i pędzelkiem nakładam na twarz, czekam chwile i sie gole z włosem, płucze w gorącej wodzie, potem powtarzam, i się gole pod włos, płucze w goracej wodzie, na koniec myje twarz mydłem i spłukuje zimną wodą, wycieram papierowym ręcznikiem tylko nie trę a dotykam lekko do twarzy, jak wyschnie smaruje balsamem lub kremem lub maścią.
3. zawsze przed goleniem wyparzam maszynkę, jak i pędzel

nie chciało mi się wciskać alt więc błędów się nie czepiać ;]
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 71
Witam wszystkich. Jako, że miałem okropne podrażnienia po goleniu odkąd pamiętam, a udało mi się w 90% wyeliminować zaczerwienienia, ból i pieczenie postanowiłem podzielić się z innymi jak do tego doszedłem i chciałbym pomóc choc 1 osobie, bo wiem jaki to dyskomfort. Ja wydawałem mnóstwo kasy, na pianki, żele, kremy, balsamy, maszynki na żyletki, maszynki wibrujące, itp. Jednak trafiłem na włoską firmę PRORASO. Kłopoty po kilkunastu goleniach praktycznie znikneły. Skóra sie przyzwyczaiła i jest Git. Zakupiłem golarke elektryczną, lecz u mnie sprawdza sie bardziej na mokro niz na sucho. Mialem PHILIPSA , teraz mam REMINGTONA z 3 głowicami. Goli równie dobrze, ale ostrza sa tańsze.
Najpierw wymienię zestaw, który posiadam:
1.Golarka REMINGTON.
2.Żel Nivea Sensitive.
3.Krem przed goleniem PRORASO.
4.Krem do golenia PRORASO sensitive.
5.Żel do tamowania ewentualnych zacięć, Proraso
6.Pędzelek
7.Krem Nivea Soft.
8.Oczar wirgijski.
9.SUDOCREM
10.Maszynka Gilette Blue 3.
11.Bump eraiser.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 71
1.Golenie zaczynam od namoczenia skóry i zarostu ciepłą wodą.
2.Nakładam żel Nivea i czekam ok 3min.
3.Golę się golarką elektryczną , nie przyciskajac za mocno.
4.Opłukuję twarz, lekko osuszam i nakladam krem przed goleniem Proraso.
5.Gdy krem zmiękcza zarost rozrabiam pędzlem w miseczce krem do golenia.
6.Nakladam go pedzlem na twarz dobrze masując.
7. Czekam 3-5min i zaczynam sie golić maszynką Gilette blue 3. (Golę sie zazwyczaj 3 razy jedna maszynką, ponieważ mam mega twardy zarost).
8. Opłukuję twarz cieplą wodą z resztek kremu i nakładam kolejna warstwę. (Gole sie tym razem pod włos i szukam palcami niedociągnięć).
9.Spłukuję twarz, tym razem bardzo zimna wodą by zamknąć pory i osuszam twarz.
10. Gdy sie czasem zatnę używam żelu do tamowania . Dosłownie kropelka.
11. Gdy mam już twarz suchą wsmarowuję krem Nivea soft i czekam z 10 min. W tym czasie myje cały zestaw.
12. Na koniec w ewentualnie leciutko zaczerwienione miejsca nakładam cieniutka warstwę SUDOKREMU. Działa cuda.
13. Oczar stosowałem na samym początku, teraz już nie.
14. Natomiast Baum eraiser stasuje raz na 2 tygodnie, jest to preparat przeciw wrastaniu sie wlosków pod skórę. Ja tak mialem. Potem zbierala sie ropa itp.
Dzięki temu, że smaruję nim twarz nie mam już z tym problemu. Gole sie co 2 lub 3 dni. Daję skórze odpoczać.
Najlepiej wychodzi mi golenie z samego rana, bo skóra jest mniej ukrwiona i mniej podatna na zaczerwienienia.
Gdy mam 2 zmiane to gole sie z samego rana, a gdy mam 1 zmiane to wieczorem i jest GIT






Zmieniony przez - PITIA w dniu 2017-05-31 11:19:33
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

chyba przepuklina - pytania

Następny temat

Szczepienia przeciw grypie

WHEY premium