SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początek-dieta, ćwiczenia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1211

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 42
Witam, widziałem już podobne posty jednak potrzebuję osobistej porady na ten temat. Jestem tutaj nowy, jeśli jakiś błąd napisałem do sorry, ale przejdźmy do konkretów. Mam 14 lat, jestem wysoki(185 cm), szczupły i ważę około 62 kg. Liczę na poradę co do moich ćwiczeń i diety. Zacząłem jakieś pół roku temu, głównie pompki. Zależało mi na poszerzeniu klatki i zbudowaniu masy mięśniowej na niej. Robiłem trening-100 pompek w 6 tygodni, niestety nie dawałem rady w takich odstępach czasowych pomiędzy ćwiczeniami, więc zwolniłem tempo. Umiałem zrobić ok. 50 pompek na ,,jeden raz". Jakiś miesiąc temu kupiłem zestaw dwóch gryfów z obciążeniami w sumie 16 kg. ( 4 krążki po 2 kg. i 8 po 1). Ćwiczę do dziś i widzę poprawę wyglądu klatki, lecz jak wspomniałem jestem chudy(bardzo chude przedramiona), żeby tego było mało mam też wadę klatki piersiowej(kurza klatka) i dlatego też zdecydowałem się ćwiczyć. Co radzicie jeść, jak zmienić swój trening? Na hantlach ćwiczę głównie rozpiętki oraz uginanie przedramion siedząc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Masz jakieś problemy zdrowotne?

Zaglądnij do działu Trening w domowych warunkach, przeczytaj posty podwieszone i poszukaj jakiegoś treningu z obciążeniem własnego ciała. Musisz zdrowo jeść, poczytaj dział Odżywianie, nie musisz układać wyliczanych diet, wprowadzaj stopniowo zdrowe nawyki żywieniowe.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2014-07-08 20:30:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 42
W najbliższym czasie, może dziś, kupuje ławkę regulowana do ćwiczeń http://www.marbo-sport.pl/lawka-regulowana-mh-l115.html oprócz tego co polecacie? Po zakupie ławki zostanie mi jakieś 150-200 zł. na sprzęt ale nie wiem co będzie najlepszym wyborem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Powiem z własnego doświadczenia, że nie warto kupować ławki [szczególnie bez stojaków] jeśli potem będzie problem z dokupieniem obciązenia do sztangi/sztangielek i będzie ci go brakowało. Na twoim miejscu kupiłbym ew. drazek do podciągania i przez jakiś czas trenował obicążeniem własnego ciala. Ławke zawsze możesz kupić potem jeśli ci się nie znudzą treningi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 42
Obciążenia do sztangielek mi na razie nie zabraknie, a sztangi nie zamierzam kupować na razie. A jeśli nie ławka to co? Drążek nie wchodzi w grę bo mam drewniane framugi do drzwi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Drążek zawsze można kupić mocowany do ściany/sufitu. Ja bym kasę sobie zostawił i ćwiczył obciążeniem własnego ciała, jak ci się nie znudzi zawsze możesz dokupić sprzęt, jesteś jeszcze młody. Masz 16 kg obciązenia, na dwie sztangielki to jest po 8kg, tym to się możesz rozgrzać dobrze a nie poćwiczyć.

Sztuki walki też bardzo dobry pomysł w twoim wieku, jakieś sporty ogólnorozwojowe i zespołowe.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2014-07-08 20:44:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 42
Sztuki walki ćwiczyłem ale odejdźmy od sprawy mojego wieku, więc sugerujesz, że powinienem większe obciążenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 42
*mieć większe obciążenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Wiek jest tutaj dość istotną kwestią. Moim zdaniem kupno samej ławeczki to trochę marnowanie kasy, szczególnie, zę nie wiesz ile na niej poćwiczysz i czy ci się nie znudzi za miesiąc czy dwa. Zrobisz jak uważasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 42
A jeśli chodzi o masę? To też pojawiło się na forach ale są różne sposoby- wstawanie w nocy i jedzenie, jedzenie kilku porządnych posiłków dziennie, jeść przez cały dzień non-stop itd. a jakie jest Twoje zdanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Bez popadania w skrajność, nie musisz układać wyliczanych diet [nawet nie polecam\, regularne, zdrowe posiłki w odpowiedniej ilości. Więcej znajdziesz w dziale Odzywianie w postach podwieszonych, znajdziesz tam np. 10 wstazówek żywieniowych. Stopniowo wprowadzaj zdrowe nawyki.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zestaw Cwiczen pod Wojsko , Straz!!!!

Następny temat

Trening w domu

WHEY premium