SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Po operacji zszycia łąkotki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 60353

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Rezonans magnetyczny jest to badanie dzieki ktoremu twoje tkanki i ich uszkodzenia beda widoczne w 3 wymiarach poprzecznym podluznym i strzalkowym, dzieki niemu mozna byc w 100% pewien do jakich uszkodzen doszlo. Jezeli miales rekonstrukcje ACl to zagrasz po pol roku od operacji. Jezeli masz fundusze zrob sobie rezonans prywatnie koszt od 200 do 500 zl

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
Piotrze czy te 6 miesiecy to bezpieczny termin? czasami mowi sie o 9 miesiacach wylaczeniu z gier zespolowych...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 49 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 237
Tak miałem rekonstrukcje ACl. A moglibyście mi napisać co to dokładnie jest.
Na kartce miałem napisane:
-rekonstrukcja Acl
-uszkodzenie łąkotki "rączka od wiaderka"
-wycięcie fałd
Dokładnie nie jestem pewien.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 49 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 237
I napiszcie mi jak odbudować mieśnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
uszkodzenie acl czyli wiezadla krzyzowego przedniego polega na jego zerwaniu w wyniku czego dochodzi do niestabilnosci kolana, nie da sie tego zszyc dlatego w zamian za acl pobiera sie fragment wiezadła wlasciwego rzepki, lub tez sciegna miesnia polbloniastego i umieszcza sie go w zamian acl. Nie wiem czy to rozumiesz. czesto uszkodzeniu acl towarzyszy rozerwanie lakatki przysrodkowej wlasnie typu raczki od wiaderka to jest jej obraz w rezonansie magnetycznym dlatego tak sie to nazywa, wyciecie fald jest stosowane podczas artroskopii i polega na wycieciu tych uszkodzonych fragnentow ktore sie juz nie nadaja do reperacji. To jest wytlumoaczone takim prsotym jezykiem jezeli masz jeszcze pytania to pisz.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 49 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 237
Przeczytałem kartke i miałem tylko naderwane AcL czyli tak źle nie jest, chyba.
Jak odbudować mieśnie prócz podnoszeń i napinania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Jezeli chodzi o czworoglowy to oprócz napinania i przysiadów mozna jeszze robic zabiegi elektrostymulacji "prądami KOTZA " czyli tzw rosyjska stymulacja. Mozna ja robic w przychodniach gdzie wykonuje sie fizykoterapie

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 49 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 237
Wczoraj nie umiałem już wytrzymać i wziąłem piłke i pobawiłem się z nią troche głównie freestyle, np. dookoła świata, pompki, podbijanie...
Nie stanie się tam nic w kolanie czasem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 49 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 237
Mam takie pytanie:
Lekarz powiedział mi, że za pół roku będe miał rezonans i mam zwolnienie z WFu do maja to czy mozna grać i w czasie pełnej sprawności mieć rezonans czy nie będe grać te pół roku?
A tak to jak myślicie po zszyciu łąkotki za ile zagram nie przedłuży mi jak mam do końca kwietnia, a operacje miałem 23 stycznia?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 49 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 237
soltys można jakiś kontakt, najlepiej gg?
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z nerwami

Następny temat

ból w płucach, zwłaszcza po treningu

WHEY premium