SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pałka teleskopowa - kupic czy nie kupic ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 85881

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Z 2 strony zalezy kto jej uzywa ;)

Tutaj się zgadzam. A w każdym razie ja nie mówię o jakichś sztuczkach. Ale nawet najprostsze zablokowanie ręką, jak przy bloku na sierpy, czy nawet unik i atak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 561 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35030
Sorry ze odswiezam temat ale kiedys siedzialem z kumplem o 3 w nocy przy dosc bardzo glosnej muzyce....i ktos mu nagle wykrecil korki(a ma na klatce)...kumpel wypadl z tonfą a jak zobzczyl policje to ja schowal:)potem im ja pokazalem i mi powiedzieli ze mozna ja nosic przy sobie na ulicy ale nie mozna uzywac...tak samo sie tyczy teleskopowej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 975 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 26177
"Ale nawet najprostsze zablokowanie ręką" - ahahahahahaa blokowanie teleskopa ręką

<--Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach-->
<-- Wyrazy uznania dla wszystkich którzy osiągnęli zamierzony cel i dla tych wszystkich którym
się nie udało -->

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Prezes nie śmiej się.Na atak batonem i innymi kijami,pałkami też są kontry.Tylko fakt,że na treningu to wychodzi,a w realu nie zawsze.Dollar,może niejasno napisał,ale wiadomo,że nie blokujesz ręką uderzenia batonem,bo wtedy rączka się łamie jak zapałka,tylko wchodzisz timingowo z blokiem w rękę trzymającą dany przedmiot.

Wracając do pytania czy kupić pałkę teleskopową.Jeśli ktoś przez kupno poprawi sobie samopoczucie to tak.Polecam oprócz samego posiadania takowego sprzętu treningi najlepiej FMA,bo oni doskonale władają jedną,czy dwoma pałkami,a techniki te można przełożyć na batona.Polecam też ćwiczenia szybkiego wyciągania i rozkładania batona,bo w stresie nie jest to łatwa czynność(np.spróbujcie te czynności wykonać po 30 pompeczkach,albo z zawiązanymi oczami,żeby łapy szły instynktownie do sprzętu)UWAGA!!!Trzeba liczyć się z konsekwencjami prawnymi po użyciu-samoobronie batonem,bo może to być postrzegane przez stróżów prawa jak i wymiar sprawiedliwości,jako użycie niebezpiecznego narzędzia,lub przekroczenie obrony koniecznej,gdy obrona nie będzie współmierna do zaistniałego zagrożenia.Jeśli już użyć batona na kimś w samoobronie,to najlepiej oddalić się z miejsca zdarzenia,ale pamiętajcie,tylko w samoobronie!!!



Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2008-09-14 23:46:29

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 153
Pałka jest chyba legalna :) Przecież można nabyć takie na www.allegro.pl a np: Kastetu co jest nielegalny w użyciu niemożna kupic na allegro

Mi ni nia xD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
bo teleskop jest legalny,ale jego użycie już nie.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 294
Posługiwania się pałką teleskopową w sposób skuteczny [ a jednocześnie nie narażający na konsekwencje prawne ] można się nauczyć na zajęciach Jissen TF u p. Platy w Otwocku [konkretnie w Słowaku]

Jeżeli chodzi o pałkę teleskopową to powiem tak -gość ma wieloletnią praktykę -i dopracowaną metodykę nauczania [autor skryptów]. Ponadto ma pojęcie o prawie do obrony koniecznej i stanie wyższej konieczności i nikogo "na minę" w tym temacie nie wsadzi .

P.S. Wiem -to nie dla każdego informacja przydatna -bo trener Plata jest osiągalny tylko w Otwocku i do tego nie każdego chce uczyć [najłatwiej jest policjantom i ochroniarzom -bo to koledzy po fachu]. Ale jak się odpowiednio zagada -i mieszka w okolicach to moim zdaniem warto spróbować.
Wystarczy zobaczyć jeden trening z batonem -co facet z nim wyprawia i wszystko stanie się jasne . Polecam tym z Was, którzy posiadają batona lub są nim poważnie [np. w związku ze swoją pracą...]zainteresowani.

"Każdy skończony leszcz mówi o swoich przeciwnikach – że to skończone leszcze."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Dragon-chociaż tu nie podałeś linka do forum Jissen.Generalnie,to po co pisałeś to samo w czterech tematach?To jakaś forma reklamy Jissenu?

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Usunięty przez QUEBLO za pkt 1 regulaminu
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 76
Dragon2002 wybacz, ale z tego co wiem, Plata nie uczy w Otwocku systemu Jissen TF.
Jissen Karate [JK] to jedno, [i tam nie ma batona(!)], a Jissen TF [JTF] to drugie [i tam jest ] Nie myl tych dwóch różnych systemów walki.
Według mnie, łączenie jednego systemu z drugim na "cywilnych" zajęciach byłoby kompletnym nieporozumieniem. Zresztą m.in. z innego forum wiem, że większość ludzi ćwiczących JK w Słowaku nawet nie słyszała o JTF .
Poczytaj trochę więcej o batonie w JTF-ie [zacznij np. od definicji tego systemu zawartej w Wikipedii], to zrozumiesz, że to, co on [w/g Ciebie] pokazuje w Otwocku, to może i jest baton, ale na pewno nie "baton z JTF".
Baton nauczany w systemie JTF nie nadaje się do zastosowań cywilnych [ trening w pełnym wyposażeniu ochronnym, zapobieganie utracie broni podczas walki batonem, współdziałanie w trakcie interwencji, wątpliwości prawne i takie tam ].
Chyba, że ćwiczą tam sami ochroniarze i policjanci
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obdukcja-wazne

Następny temat

Muay Thai czy Muay Boran

WHEY premium