SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PRZEDRAMIONA

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 973

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1724
Witam!!!
Pisze ten artykuł(artykuł to za duzo powiedziane) z myślą o młodych i początkujących kuturystach. Bardzo często da isę na forum zauważyć, ze poruszane sa tematy bicepsów, klatki, rzadziej tricepsów. Często pomijaną partią mieśni przez młodych kuturystów, oprócz nóg są przedramiona. Sa one o tyle istotne, że biorą udział w prawie kązdym ćwiczeniu ze sztangą lub hantlami. Poteżnie rozwiniete przedramiona świdczą o bardzo silnym uścisku, jak rówież o ogromnej sile drzemiącej w ramionach. Mięśnie zginaczy nadgarstka powinno isę ćwiczyć po seriach na biceps lub triceps. Przedramiona zbudowane są z bardzo gętych włókien, co powiduje, że w wiekszości przypadków są problemy z rozbudowaniem ich masy. Częsty błąd w treningu predramion to zbyt mała ilość powtórzeń. Nie powinniśmy wykonywać ich tyle co na biceps czyli od 8 do 12, czasem 15, tylko nawet do 40!!! To nie jest błąd, oczywiście nie należy stosować 40 powtórzeń, robiąc np 4 serie. Jest to raczej rodzaj szoku, który powinniśmy zaaplikować mięśniom w pierwszej serii. Wypróbowałem to na sobie i wiem, że to działa, poleciłem to znajomym i oni tez byli zadowoleni z efektów:) Teraz postaram sie polecić kilka ćwiczeń, które moim zdaniem są najlepsze:
1)Uginanie nadgarstwów ze sztangą tryzmana podchwytem.
Doskonałe ćwiczenie!! Opieramy przedramiona na udach, bądź ławce, nastepnie chytamy sztangę podchwytem i POWOLI unosimy nadgarstki na maksymalna wysokość. Przy woknywaniu tego ćwiczenia, nie nalaży ruszac ramionami.
2)Uginanie nadgarstów za sztangą trzymaną nachytem
J.W, tylko, ze sztange łapiemy nachwytem.
3)"Młot kowala"
Wykonanie: Zakładamy na jedną stronę sztangielki obciążenie z drugą stronę chwytamy tak jak młotek. W pozycjii wyjściowej sztangielka znajduje sie prostopadle do przedramienia. Ruch polaga na opuszczeniu górnej części sztangielki(z obciążeniem) a następnie podniesieniu jej do pozyjci wyjściowej. Ruch przyponina lekkie uderzenie młotkiem.
4)Ruch wahadłowy
Wykonanie: Chytamy sztangielke z obiązeniem z jednej strony prostopadle do przedramienia, tak jak młotek. Następnie przekecmy przedramień o 90 stopni, tak aby sztangilke był równoległa do podłoża, a następnie wracamy do pozycji wyjściowej.
W każdym z wyzej opisanych ćwiczeń zaleca się wykonywanie nie mniej niż 12 potórzeń. Najlepiej byłoby wykonywać 15 do 25 ruchów. Ja po treningu bicepsów, stosuje dwa z czterech tu przzedstawionych ćwiczeń. Cztery serie w każdym ćwiczeniu. Po kilku tygodniach solidnych treningów mięśnie przedramion zwiększą siłe, oraz rozmiary. POLECAM!!!!

"Every man die...
But not every man
really live...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
ja polecam jeszcze od siebie:

- nawijanie ciezarka zawieszonego na sznurku na patyk - zawsze to mówie i podkreslam wiec teraz nie bedzie inaczej mega kozackie cwiczenei zwłaszcza na koniec treningu POLECAM bardzoo... rece trzymamy wyciagniete przed siebie równolegle do podłoza na wysopkosci barków przez cały czas nawijania sznurka az ciezarek znaujdzie sie przy patyku (pracujemy tylko samymi nadgarstkami obracajac w nich patyk)

- zaciskanie dłoni zanurzonej w wiadrze z piaskiem - warto wypróbowac... ponoc przynosi bardzo dobre efekty osobiscie jeszcze tego nie próbowałem...

zdr.

p.s. dla autora sog

Zmieniony przez - Matrix89 w dniu 2008-08-03 22:04:03

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1724
Bardzo słuszna uwaga, moje niedopatrzenie, zgadzam sie w 100% świetne ćwiczenie:)

"Every man die...
But not every man
really live...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 848
w młocie kowala i ruchu wahadłowym trzymać raczej za wolny koniec hantli, niż za ten blisko obciążeń, tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
tak

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 848
dzięki :)

pozd.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poszukuje palnu treningowego

Następny temat

brzuch redukcja

WHEY premium