SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oznaczanie stopni w kickboxingu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14865

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W jaki sposób oznaczane są stopnie w kickboxingu i ile jest tych poziomów? U mnie na treningach nic takiego nie występuje, ale jestem ciekaw. Czy poziom oznaczają paski na spodniach? Niektórzy mają spodnie z paskiem zielonym, inni z czerwonym. Może to tylko kwestia estetyczna?. Proszę o odpowiedź, ponieważ nie wiem jakie spodnie sobie kupić.

"Show me a men of violence who came to a good end and I will make him my teacher."
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 603
29.03.03 strefa (eliminacje) seniorów w Zielonej Górze- zapraszamy :)

"Always do, what you're afraid to do"

"Always do, what you're afraid to do"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5678 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65565
w kick boxingu nie ma stopni tak samo jak w boksie, kolor lampasa i spodni jest tylko kwestią gustu ćiczącego (sam mam czarne spodnie z niebieskim lampasem).

Trzeba żyć, a nie tylko istnieć.

Ból jest najlepszym instruktorem tylko nikt nie chce zostać jego uczniem!
================================================
Wejdź - http://www.pajacyk.pl
_-=<<--SFD-FIGHT-CLUB-->>=-_
__--__GRUBAS Z UDERZANYCH__--__

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Ponoc sa pasy. Dany i kyu. Ale jak to jest w praktyce to nie wiem - bo tez sie z tym nie spotkalem.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie paski na spodniach nie mają nic wspólnego ze stopniami. Stopni w kickboxingu jest 10 a zdaje sie od 10 w dół czyli 1 jest najlepszy. Mozna zdawać jednorazowo na dwa stopnie. Żeby jechać na zawody w semi contaskcie trzeba mieć 7 stopień a na lighta chyba 5 ale nie jestem w 100% pewien. Wiem że dodatkowo jak zda się wszystkie dziesięć stopni można zdawac na dany. Są dwa dany pierwszy dan i drugi dan. A w ubiorze kickboxera nie ma oznaczenia kto jaki ma stopien bo nie ma to wiekszego znaczenia i tak wygrywa lepszy !!!

Kickboxing to moja pasja i sport który mnie pociąga, daje mi satysfakcje i wiarę we własne siły. Dzięki niemu przekraczam granice których wcześniej przekroczyć nie mogłem !!!

*** http://kickboxing4you.prv.pl ***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10546
Siema Mralien.
A jak to jest w polsce ? Ja cwicze kicboxing od roku i nic o stopniach nie wiem, czyli jak ktos startuje w light kontakcie w Polsce to znaczy ze ma jzu ten 5 stopien jak to napisales? Mozesz o tych stopniach i zawodach w Polsce wiecej napisac?
Dzieki
Nara
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiem jak jest w innych sekcjach ale podejrzewam że w tych klubach które są zarejestrowane w Polskim Związku Kick Boxingu jest coś takiego jak zdawanie na stopnie. Podobne do zdawania na pasy w karate tylko oczywiście to kickboxing więc się różni ale na tych samych zasadach że czym niższy stopień tym trudniej aż tak do pierwszego. I jest odwrotnie jak napisałeś : Nie ma się 5 stopnia jak sie startuje w light contakcie tylko trzeba mieć 5 stopień żeby startować. Ale oczywiście tak jak już powiedziałem tak jest w moim klubie. Acha noi jak już powiedziałem tez nie jestem pewnien co do tego 5 stopnia na light wiem że semi napewno od 7 stopnia. Komisja przyjeżdza do klubu co ok. pół roku i każdy zdaje na stopnie oczywiście nie ma nic za darmo stopnie też kosztują im niższy stopień tym drożej. Ja mam 9 stopień bo niestety ostatnio nie mogłem zdawać gdyż miałem kontuzje śródstopia. Płacisz i zdajesz jeżeli komisja uzna że nie zdałeś pieniądze są zwracane ( na szczeście ) ale żadko sie zdaża że sie nie zdaje. Po jakimś miesiącu od zdania dostaje się dyplom od PZKB że dana osoba zdała na taki i taki stopień. Myśle że jeżeli nie masz zdawania na stopnie w twoim klubie to prawdopodobnie twój klub nie jest zarejestrowany w PZKB. A noi co do ceny to wiem że 10 i 9 po 15 zł , 8 i 7 po 20 zł a dalej sie nie orientuje wiem że cena rośnie. Ja w najbliższym czasie na 7 zdaje.

Kickboxing to moja pasja i sport który mnie pociąga, daje mi satysfakcje i wiarę we własne siły. Dzięki niemu przekraczam granice których wcześniej przekroczyć nie mogłem !!!

*** http://kickboxing4you.prv.pl ***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10546
Raczej jest zarejestrowany bo zawodnicy z mojego klubu startuja w zawodach (mistrzostwa polski itp.), wiec niewiem o co chodzi. I jeszcze powiedz jak bys mogl co trzeba zrobic zeby dostac naprzyklad 9 stopien ??? I wyzsze jak wiesz? np kombinacja lewy ,prawy, lewy sierp ? Bo ciezko mi to sobie wyobrazic. W koncu w kickboxingu nie ma kata i lamania desek. A miara dobrego zawodnika sa chyba sparingi i walki przynajmniej tak myslalem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
haaa tak sie smiesznie skalda ze gdzies w warszawie dzis bylo mozliwosc zdawania na stopnie a wiem ze nastepny egzamin bedzie ok marca wiem bo trener odemnie z klubu mowil ale nie zabardzo mnie to zainteresoawlo bo trzeba wylozyc hajs jesli chopdzi o udzial w turniejach to jest tak jak mowil merlin ale moim zdaniem to lipa i dopoki wam to nie bedzie potrzebne to sobie tym glowy nie zawracajcie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wielkie dzięki. Mralien - sog4you. A co do spodni to kupie sobie te czerwone - ale od thai boxingu. Fajniejsze - maja ladny napis i gwiazdy po bokach. Zreszta zobaczcie sami.

"Show me a men of violence who came to a good end and I will make him my teacher."

Zmieniony przez - Pivo16 w dniu 2002-11-24 11:37:51

Zmieniony przez - Pivo16 w dniu 2002-11-24 11:40:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Kurka, zdjęcie mi się cały czas nie chce wysłać. Może teraz.

"Show me a men of violence who came to a good end and I will make him my teacher."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 299 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6475
No tez jestem ciekaw co trzeba zrobic zeby dostac taki stopien .


::: LukiS :::

::: LukiS :::

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mistrzostwa Polski w Oyama Karate (juniorka) w Słupsku :)

Następny temat

Jak zrobic szpagat(cwiczenia).....

WHEY premium