SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ofensywny środkowy pomocnik

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8655

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 261 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2123
zapomniiałem dodać że jestem szybki... szybkość niestety musiałem odpracowac po mojej kontuzji nogi (połtora miesiąca ta kontuzja) po tej kontuzji stracilem szybkosc i pewność siebie ;/... i caly sezon ostatni był nieudany;/ ale wziołem sie w garść w te wakacje i odrobiłem to co straciłem szybkość jest już bardzo dobra i już jestem bardziej pewniejszy na meczu:D a trenowalem według tego treningu co gdzieś własnie na tej stronie znalazłem w roli głównej był EDZIU hehhe

---> football is my life <---

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 261 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2123
a ty ile grasz w klubie??

---> football is my life <---

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 193
pomóżcie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 877
No to przede wszystkim kreatywność na srodku.. Musisz widziec wszystko.. Jestes tez play makerem.. Ty jestes na srodku odpowiedzialny za wiekszosc akcji ofensywnych.. Daltego odwaga w poczynaniach.. Nie boj sie puscic prostopadlej pilki do napastnika bo np "myslisz ze on nie dobiegnie".. Wyszkolenie techniczne przyda Ci sie jak na zadnej innej pozycji.. Bo czesto zdarza sie ze jestes atakowany przez wiecej niz jednego przeciwnika.. Dlatego musisz sobie z tym jakos poradzic.. Sam grywalem czesto na srodku pomocy i to ciezki, ale przyjemny kawalek chleba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25
Tak, jak zostało tutaj już niejednokrotnie wspomniane, przede wszystkim liczy się technika - dobre przyjęcie, drybling, zwody - nad tymi elementami trzeba szczególnie mocno popracować, dopiero w następnej kolejności podania i strzały z dystansu. Oczywiście na tej pozycji koordynacja oraz szybkość są bardzo pomocne, więc warto stosować ćwiczenia rozwijające te cechy, siła i motoryka choć nie przeszkadzają, to nie są już tak bardzo istotne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 440
ogladaj filmiki jak grał Zidane... przede wszystkim technika, przegląd pola no i kondycja.... bo cały mecz musisz biegac... PZDR!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 456
bierz przykład z gerrarda niczego mu nie brakuje! a jeśli masz z czymś problemy to większość możesz nadrobić walka i zawziętością bo piłka na środku jest zawsze:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8
ja bym tu dodał jeszcze umiejętność zastawienia piłki bo i to jest ważne na środku pola. Trrzeba jeszcze umieć zagrać z pierwszej piłki ale też umieć ja przytrzymać jak nie ma komu zagrac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 169 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1005
Ofensywny pomocnik to najtrudniejsza pozycja. Pozycja nie dla każdego. Jeżeli jesteś dobry obrońcą, to taki średniak co dobrze gra i rzuca prostopadłe może iść do szatni. Ale powtarzam, jeżeli gra przeciwko dobrze zorganizowanej defensywie.
Więc ofensywyny środkowy pomocnik musi być niemalże doskonały. Najlepszą jego cechą jest spryt. Szczególnie ta osoba musi myśleć co robi na boisku. Jeżeli widzi, że jest dziura w obronie to musi ją załatać. Szczególnie liczą się 'oryginalne' zagrania. Jeżeli będziemy zawsze kopać w te same miejsca, to obrońca rozczyta grę. Krótko mówiąc, musisz opanować grę bez piłki, czyli wyjścia po piłkę, prowadzenie piłki, ale głowe masz podniesioną i również podania z takiego prowadzenia.
Strzał- 16-25m - dwa kroki i strzał! Piękna bramka! Kibice szaleją. Jednak najpierw na siłownię i ćwicz dwugłowe ud.
Kondycja... Najwięcej się można nabiegać. Szczególnie jak masz za sobą słabszych graczy na których nie możesz polegać.


Tam jakiś piłkarz w wieku 14lat pisał, że 6 przechodzi i strzela gole. Pozdro i powodzenia. Zagraj w naszej lidze, a nogi nie masz. Krótko mówiąc jeżeli chcesz zostać piłkarzem to lepiej się nie kiwaj, bo szybko cię wykluczą z gry. A w wieku 17lat nie będziesz i tak już tak kiwał, gdyż będzie większy tłok, a obrońcy się nauczą zastawiać i na raz ich już nie okiwasz.
Ogólnie mówiąc to jesteś słaby, jeżeli twój jedyny atut to szybkość i bezsensowny drybling.

"Im bardziej czegoś chcesz,
to to zdobędziej!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117
rafa - nie siedź przed kompem tylko ćwicz technikę, bo ona na tej pozycji jest najważniejsza. Nie bój się prowadzić piłki (oczywiście bez przesadyzmu), poćwicz koordynacje (zwrotność, szybkie starty) i uwierz w siebie. Ja podglądam Iniestę, choć oczywiście Gerrarda też można
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TRENING - PYTANIA I ODPOWIEDZI v2

Następny temat

prosze o pomoc suple siłka piłka nozna

WHEY premium