SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Obrotówki z wyskoku na strefę wysoką

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9382

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 450 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3828
umiem 360 dolyo po obrocie ale w walce nigdy nie probowalam

SPRZEDAM PREZENTACJE MATURALNE- info na priv

www.pajacyk.pl
www.polskieserce.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 164 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2801
Mniej wiecej potafie kopnac cos takiego jak na filmiku i co ciekawe nauczylem sie go z filmiku instruktarzowego o capoeirze! (na kk tego nie ucza ;-() Wydaje mi sie ze na ulicy tornado kick jest kompletnie bezuzyteczny bo wykonanie obrotu troche czasu zajmuje a na dodatek mozna zarobic w kregoslup szczala . Co do technik kaiten to przynajmniej na zawodach sa bardzo skuteczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 788 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8793
chodziło mi o ushiro mawashi geri które powinno sie kopać stopą przynajmniej tak nas sensei uczy,że niby piętą na głowe to za brutalne
ale niżej i ushiro geri kopie sie praktycznie tylko piętą bo chyba sie nie zrozumieliśmy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 978
Maniakkk u nas trener uczy aby kopac pieta!
zreszta niespotkalem sie aby ktos uczyl kopac stopa...a cwiczylem juz u 3 trenerow i kazdy tak samo tlumaczyl.
a ushiro geri z wyskoku o ktorym wsponiales na zawodach kk kopia dosyc czesto - moim zdaniem jest szybsze i silniejsze niz jak wykonane bez wyskoku.

"Jeśli tracisz pieniądze - nic nie tracisz
Jeśli tracisz zdrowie - coś tracisz
Jeśli tracisz spokój - tracisz wszystko".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 788 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8793
nie łykam wszystkiego co sensei mówi i samemu tez kopie piętą ushiro mawache pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 44
No ja pierwszym razem jak chciałem wpakowac obrotówke z wyskoku to zatrzymałem sie na goscia nodze w powietrzu.I późneij troche pocwiczyłem i czasem sie udaje czasem nie.Stosuje to rzadko bo jak nei trafie to bedzie lipa, albo moge zatrzymac sie na nodze jak pierwszym razem.Stosuje to tylko gdy wie mze moge sobei na to pozwolic.Trenuje TKD ITF:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260


Kopnięcie boczne z wyskoku po obrocie.
Zdjęcie ze strony www.put.org.pl, ostanie MP i PP PUT.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Wyniki ankiety wskazują jednoznacznie, że kopnięcia z wyskoku po obrocie należą do rzadkości na zawodach z 2 dwóch powodów:
1. Są trudne do zastosowania i narażają na duże ryzyko otrzymania kontry w przypadku nietrafienia
2. Są trudne do wykonania nawet bez przeciwnika, a punkt pierwszy sprawia że dużo osób nie chce nawet poświęcać czasu na ich naukę.
Osoby, które natomiast stosują obrotówki z wyskoku są to osoby, które albo opanowały je w stopniu umożliwiającym wykorzystanie ich jako elementu urozmaicenia i zaskoczenia, albo bazują na regulaminach sędziowskich, które nie przewidują np. karania za upadki podczas walki. W efekcie lepiej jest się przewrócić i nie dostać ostrzeżenia niż spaść na nogi i narazić się na kontrę przeciwnika.
Takie moje osobiste przemyślenia na temat obrotówek z wyskoku.

Zmieniony przez - wwwaldek w dniu 2006-04-04 14:40:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 80 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 393
obrotówki są fajne tylko trzeba umieć je kopać!!Ale w light kontakcie n ie wolno ich kopać wiec nie kopie!!co innego na treningach, tam, mozna w sparingu kopać

"kiedy nie masz siły i pot zalewa ci oczy, a mimo to wstajesz i dalej walczysz to dopiero wtedy zaczyna sie KYOKUSHIN"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GizmoTKD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1884 Wiek 51 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21505
Bądźmy precyzyjni. W jakim stylu w light-contact nie można kopać obrotówek?

Bo w taekwondo albo w kick-boxingu light-contact jak najbardziej można.

Gizmo

"Dan" Freestyle Taekwondo & Kickboxing - Emerytowany Doradca w "Stylach Tradycyjnych"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Porady pana Nogueira

Następny temat

Ricardo Mayorga: Więcej niż puste słowa??

WHEY premium