SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ODBLOK mimo braku stosowania dopingu?

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 349

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

26

Waga

78

Wzrost

175

Obwód ramienia

Obwód klatki

Obwód uda

Obwód talii

Staż na siłowni

Dieta (przedstaw ilość spożywanego białka, węglowodanów i tłuszczy)

Ile i jakie przebyte cykle sterydowe

Opisz swój plan treningowy

Cel cyklu

Ostatni cykl i odstęp czasowy od jego zakończenia

Poziom BF% (tkanki tłuszczowej)

Tendencja do tycia/chudnięcia (typ budowy)

mezomorfik

Stan zdrowia

Skłonność do łysienia lub porostu owłosienia

PPM (podstawowa przemiana materii)

Wyniki siłowe w 3 głównych ćwiczeniach (klatka, martwy ciąg, przysiad ze sztangą)

125 plaska klata
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 28 dni Przeczytanych tematów 22
Siema, będąc w liceum (18lat) srogo cisnąłem na siłce (5treningów dziennie) i trzaskałem setki killometrów na rowerze (ogólnie naprawdę bardzo wysoka intensywność fizyczna), moje ciało z drobnego szczura zmieniło się w dzika, na 1/3 klaty mam do tej pory rozstępy (mam 26 lat). Nigdy nie brałem sterydów (przynajmniej nigdy świadomie) ale mialem okres dosc dlugi kiedy mialem cala torbe pełna supli: bialko, kreatyna, bcaa, przedtreningówki (napalm), beta alanina, HMB, AAKG, L-carnityna... Problem z jakim się zmagam od paru lat to problem z erekcją, moje libido jest niemalże równe 0, wmawiałem sobie że jestem aseksualny ale jednak kręci mnie myśl o płci przeciwnej, odstawiłem na jakis czas masturbacje ale to nic nie dalo, ogólnie to w związku z powyzszym wpadłem w depresję ale z czasem zaakceptowałem rzeczywistość bo zrozumiałem że może takie życie jest mi pisane - spełniam się na innych płaszczyznach więc jakby pogodziłem się z tym na tyle ile to jest możliwe. Zanim ktoś skieruje mnie do lekarza dodam że do tej pory byłem prywatnie u 4różnych urologów, każdy z nich kierował mnie na badania, w zasadzie przebadałem sobie wszystko co się tylko dało co mogło dać jakieś informacje. Nie wiem czy to brak komptencji tych lekarzy (mimo dorych oppini na znany lekarz) ale 3 z nich stwierdzilo że wszystko ze mna w porzadku, problem lezy w mojej glowie i mam skierować się do psychologa (co moim zdaniem nie jest prawdą), 4ty popchał moja diagnoze dalej, mielismy zrobic rezonans magnetyczy...ale ze zalozylem aparat ortodontyczny to ta opcja odpadla na kilka lat wiec zrobilismy tomograf z kontrastem na którym wyszło ze z moja głową (a konkretnie przysadką) wszystko jest git. Miałem też swoją historię po drodze w związku z powyzszym problemem z endokrynologiem, neurologiem, seksuologiem i nawet tym pscychologiem ale no nikt nie potrafi mi pomóc inaczej niz przepisac tadalafil.... Jakas moja szara komorka zachowala wspomnienie z okresu po liceum kiedy to zrobilem w 1 dzien ponad 100km na rowerze i wyraznie wtedy zdretwial mi penis, czulem takie odretwienie przez blisko tydzien ale nie pomyslalem zeby isc z tym do lekarza i to jak sie z czasem okazalo byl poczatek moioch problemow (brak libido, słabe czucie penisa, brak wzwodu lub problem z utrzymaniem go) stad ten neurolog i rezonans (czy tam usg sam juz nie pamietam) odcinka ledzwiowego w poszukiwaniach patologii. Ogolnie w tym wszystkim dochodzi tez to ze mam adhd. Z moich wynikow jakie wielokrotnie robilem powtarza sie zasaada: caly czas mam poziom testosteronu lekko ponad gorna granice lub blisko gornej granicy + prolaktyna 3-4 krotnie ponad norme.

Jako że 'nie mam nic do stracenia' zastanawiam się czy nie zrobić sobie odbloku, szukam kogos kto byłby w stanie sie wypowiedzieć na ten temat czy to mialoby jakikolwiek sens oraz jezeli jest jakakolwiek szansa ze mogloby to przyniesc jakiekolwiek reziultaty osobt ktora by mnie przez ten proces odplatnie poprowadzila.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 218 Napisanych postów 631 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 17282
No jak nadal masz prolaktynę ponad normę i nadaję się ona do zbicia. Na takim wyniku jak najbardziej mozna juz odczuwać skutki uboczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 218 Napisanych postów 631 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 17282
Mam wrażenie że już gdzieś kiedyś czytałem tą historię. Masz więcej wyników badań hormonalnych? Poza testem i prolka to estradiol, progesteron, lh, fsh, SHBG by się przydało. Podwyzszona prolaktyna to jest zabójca libido i samopoczucia a ty masz wynik w kosmosie. Nikt Ci nie zalecił żeby zbić tą prolaktynę? Bierzesz jakieś leki psychotropowe czy jakieś inne na te swoje ADHD?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 96375 Napisanych postów 366925 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1676503
Wrzuc ankietę działu i wyniki badań

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 28 dni Przeczytanych tematów 22
Patriotaa
Mam wrażenie że już gdzieś kiedyś czytałem tą historię. Masz więcej wyników badań hormonalnych? Poza testem i prolka to estradiol, progesteron, lh, fsh, SHBG by się przydało. Podwyzszona prolaktyna to jest zabójca libido i samopoczucia a ty masz wynik w kosmosie. Nikt Ci nie zalecił żeby zbić tą prolaktynę? Bierzesz jakieś leki psychotropowe czy jakieś inne na te swoje ADHD?


Dopiero udało mi się uzyskać dostęp do archiwum moich badań, ze wszystkich wymienionych przez ciebie nie robiłem w przeszłości tylko SHBG ani Progesteronu, a tak to niektóre wyniki robione 2 krotnie w różnych odstępach czasu (powyżej pół roku), za każym razem wyglądały baardzo podobnie:
/nazwa badania: mój wynik; zakres referencyjny\ (pogrubione - wyniki poza zakresem)
LH 5,16 mIU/ml; 0,57 - 12,07
Prolaktyna 35,02ng/ml; 3,46 - 19,4
Testosteron 1056,12 ng/dl; 47,01 - 980,56
FSH 5,10 mIU/ml; 0,95 - 11,95
Estradiol 34,00 pg/ml; 11 - 44

Ponadto robiłem też:
Cholesterol całkowity 154,00 mg/dl; 115 - 190
Glukoza 76,00 mg/dl; 70 - 99
ACTH 9,01 pg/ml; 7,2 - 63,3
Kortyzol 11,00 µg/dl
DHEA-SO4 233,00 µg/dl
Leukocyty 5,7 tys/µl; 3,8 - 10
Erytrocyty 6,1 mln/µl; 4,2 - 6
Hemoglobina 18,2 g/dl; 14 - 18

Hematokryt 53 %; 40 - 54
MCV 87fl; 80 - 99
MCH 30pg; 27 - 35
MCHC 34,6 g/dl; 32 - 37
Płytki krwi 232,00 tys/µl; 140 - 440
RDW-CV 13,1 %; 11,6 - 14,8
PDW 14,6 fl; 9 - 17
MPV 11,9 fl; 9 - 13
P-LCR 41,8 %; 13 - 43
Neutrofile 2,06 tys/µl; 2,5 - 7
Limfocyty 2,1 tys/µl; 1,4 - 3,5
Limfocyty(%) 51,8 %; 20 - 45
Monocyty 0,70 tys/µl; 0,19 - 0,77
Eozynofile 0,08 tys/µl; 0,1 - 0,5

Bazofile 0,0 tys/µ; l0 - 0,1
Neutrofile 36,0 %; 40 - 70
Limfocyty 49,5 %; 20 - 45

Monocyty 12,2 %; 4,4 - 12,3
Eozynofile 1,4 %; 1 - 5
Bazofile 0,7 %; 0 - 2
Kreatynina 1,02 mg/dl; 0,72 - 1,25
eGFR >90 ml/min/1,73m2
Glukoza 68,00 mg/dl; 70 - 99
TSH 2,2250 µIU/ml; 0,35 - 4,94
FT 33,23 pg/ml; 1,71 - 3,71
FT 40,97 ng/dl; 0,7 - 1,48
Antygen HBsb0,23 S/CO
Witamina D3 metabolit 25,30 ng/ml
Przeciwciała anty HCV niereaktywny
Nasienie:
leukocyty - nieobecne
flora bakteryjna - nie stwierdzono
Wynik badania - ujemny

Te brakujące 2 pójdę zrobić jutro. Urolog przepisywał mi Dostinex i z tego co pamiętam udało mi się ją zbić, przestałem brać te tabletki i prolaktyna wróciła znów na górę. Ponadto po samym zbiciu prolaktynu nie czułem żadnej róznicy, w pozniejszym etapie endokrynolog do którego chodziłem twierdził że prolaktyna nie ma wpływu na moje problemy i bardzo ją zlekceważył więc się tym zasugerowałem, chociaż jak teraz z perspektywy czasu myślę to możliwe że może wartoby spróbować ją rzeczywiście zbic i przetrzymać zbitą z pół roku/rok....jak patrze teraz te wyniki badań to przesadziłem z tym 3-4 krotnie ponad norme, najwięcej ile udało mi się znaleźć spośród wszystkich badan prolaktyny to wynik 35,2 (a górna granica 19) (łącznie badałem ją 7 razy). Nie biorę żadnych tabletek psychotropowych, mam niezdiagnozowane ADHD ale jestem na etapie oczekiwania na wizyte u psychiatry (a podejrzewam że mam bo to by tłumaczyło wiele zachowań, overthinking, problemy z koncentracja od małego, wystrzaly dopaminy w losowych momentach, ogólnie nakierowała mnie na to moja znajoma z którą spędziłem przez ostatni czas sporo czasu a ona jest po medycynie na kierunku psychiatra własnie i ma stwierdzone adhd).





lodzianin1
Wrzuc ankietę działu i wyniki badań

Nie wiem jak edytować tą z pierwszego posta więc dodaje tutaj:

1. WIEK:26
2. WAGA:78
3. WZROST:175
4. WYMIARY:
-biceps:39cm
-klatka:113cm
-udo:56cm
-talia:82cm
5. STAŻ NA SIŁOWNI:8lat (od kilku lat czysto prozdrowotnie 2 treningi w tygodniu)
6. DIETA:
3-4 posilki dziennie, nie licze makro
7. ILE I JAKIE PRZEBYTE CYKLE STERYDOWE: brak
8. TRENING: 2treningi w tygodniu FBW
9. CEL CYKLU: odblok
10. OSTATNI CYKL I ODSTĘP CZASOWY OD JEGO ZAKOŃCZENIA:brak
11. POZIOM BF%:niski, nie wie mdokladnie ale mysle ze kolo 10-15
12. TENDENCJA DO TYCIA/CHUDNIĘCIA (typ budowy): jem bardzo dużo syfu a nie tyje, moge nie jesc 2 dni, schudne 2 kg ktore wroca po 2 dniach jedzenia, mam stala wage od kilku lat (mialem przez 4 miersiace katering 3 k kcal i dojadalem jeszcze fastfoody niekiedy codziennie a i tak waga mi stala to sie poddalem)
13. STAN ZDROWIA: zdrowy
14. SKŁONNOŚĆ DO ŁYSIENIA LUB POROSTU OWŁOSIENIA: zakola po przodkach :D, bardzo rzadki zarost na twarzy
15. PPM (podstawowa przemiana materii): ? szybka przemiana
16. WYNIKI SIŁOWE:
-klata:125kg plaska
-martwy ciąg:ciezko powiedziec, mam probl;em z przepujlina przez prace i oszczedzam sie od kilku lat ale ponad 100 na bank
-przysiad: cos kolo 120 ale nie robie juz ciezkich siadow ze wzgledu na strach o kolana


Zmieniony przez - MAX.KO w dniu 2024-05-27 15:10:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 96375 Napisanych postów 366925 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1676503
Zrób aktualne badania
Twój lekarz to dzban wywalone prl u faceta to właśnie zerowe libido

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 218 Napisanych postów 631 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 17282
Masz testa ponad normę zbadaj koniecznie to SHBG, warto by było dorzucić poziom testosteronu wolnego i albuminy. I jak wyżej tą prolaktynę trzeba zbić, pytanie czemu tak wywala ale jak lekarz nic nie znalazł i była diagnostyka to ja bym spróbował ja zbić bez gadania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 28 dni Przeczytanych tematów 22
Nie udało mi sie dziś zrobic wyników i dopiero w poniedziałek będę miał najbliższą okazję, podesle od razu jak zrobie w przyszlym tygodniu.

Jak zbić tą prolaktyne, iść do (innego) endokrynologa żeby mi coś przepisał?

Czuję się zmotywowany do działania bo rzeczywiście ja nigdy tak naprawdę nie doświadczyłem niskiego poziomu prolaktyny na dłużej niż chwilę i cały czas ślepo ufałem lekarzom że to nie wina prolaktyny ale jak się głębiej zastanowie to ja w sumie potrafię mieć erekcję tylko że no ja totalnie nie mam libido a chodziłem caly czas z problemem z erekcją. Prawdę powiedziawszy ja sam się w tym wszystkim pogóbiłem z czym mam problem, czy z erekcja, czy z utrzymaniem erekcji czy z czuciem penisa, czy wlasnie z libidp, sam średnio rozumiem moje narzady rozrodcze, one zyja wlasnym zyciem. W kwestii tego mojego testosteronu to badałem go łącznie 7 razy tak samo jak prolaktyne i tylko raz miałem niewiele poniżej górnej granicy a tak to cały czas lekko ponad.


Zmieniony przez - MAX.KO w dniu 2024-05-29 03:28:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 96375 Napisanych postów 366925 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1676503
Bierzesz jakieś inne leki ?psycho/nasenne ?

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 218 Napisanych postów 631 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 17282
Sam poziom testosteronu całkowitego nie mówi niestety nic. Trzeba pogłębić te badania tak jak było mówione. Zrób te badania i zobaczymy co tam się dzieje. Na prolaktynę to tak jak miałeś cabaser albo dostinex. To jest to samo, substancja czynną jest kabergolina tylko cabaser jest za granicą i ma 1mg a dostinex w Polsce 0,5mg. Masz go jeszcze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 218 Napisanych postów 631 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 17282
Ogólnie jeszcze w kontekście diagnostyki tej prolaktyny czy miałeś poza tomografem robiony może test z obciążeniem metoklopramidem? Jeśli nie to warto by było to zrobić. Chyba potrzebne jest skierowanie ale zapytaj w labie może zrobią
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 28 dni Przeczytanych tematów 22
lodzianin1
Bierzesz jakieś inne leki ?psycho/nasenne ?

nic

Patriotaa
Sam poziom testosteronu całkowitego nie mówi niestety nic. Trzeba pogłębić te badania tak jak było mówione. Zrób te badania i zobaczymy co tam się dzieje. Na prolaktynę to tak jak miałeś cabaser albo dostinex. To jest to samo, substancja czynną jest kabergolina tylko cabaser jest za granicą i ma 1mg a dostinex w Polsce 0,5mg. Masz go jeszcze?



Miałbym łatwo o dostinex ale zrobiłem wyniki...i wychodzi na to że przez ten rok czy 2 prolaktyna mi zeszła sama, testosteron tak jak wcześniej ( lekko ponad norme) a reszta w normie:

Parametr = Wynik ; Zakres referencyjny

Progesteron = < 0.20 ng/ml ; 0,1 - 0,2
Prolaktyna = 22,33 ng/ml ; 3,46 - 19,4
Testosteron = 1050,64 ng/dl ; 47,01 - 980,56
SHBG = 32,40 nmol/l ; 18,3-54,1 nmol/l

:<

nie zrobiłem wolnego testosteronu, zrobić go jeszcze?


Zmieniony przez - MAX.KO w dniu 2024-06-11 13:55:32
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wysoki hematokryt. Pilne

Następny temat

Odblok mostek

WHEY premium