SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nothing gonna be the same now ! - Regenat.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5358

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179


Witam,

Postanowiłem założyć swój dziennik treningowy dla lepszej motywacji, dla wglądu postępów, dla krytyki z Waszej strony, by nabrać więcej doświadczenia w tym co robię.


Opiszę po krótce swoją historię. Mianowicie w 2008 roku, przy wadze 104.5 kg (189cm) powiedziałem sobie dość, trzeba coś z tym fatem zrobić, i zaczęła się przygoda z siłownią do sierpnia 2010 roku - później straciłem motywację, ale pragnę powolutku wrócić do formy !

Obecnie ważę +/- 70-71 kg ( w zależności od wagi ). Nie ukrywam, mam nadmiar skóry, widać żebra na plecach, praktycznie skóra i kości. Niżej pokaże jedną fotę (tylko tyle mam, wstyd było robić) sprzed redukcji, oraz aktualne na dzień dzisiejszy.

Obecne wymiary:

Wzrost : 189 cm
Waga : 70/71 kg
Bicepsy : 31/32 cm
Przedramię : 28 cm
Talia (wys. pępka) : 72-74 cm
Biodra : 93 cm
Udo góra : 51 cm
Łydka : 35/36 cm


Teraz może krótko o odżywianiu.
Kiedyś wpadało wszystko, i w nieograniczonych ilościach. Na dzień dzisiejszy nie wchodzi praktycznie nic ze słodyczy, 0 cukru (prócz soków czy cukrów z owoców), 0 fastfoodów i tych wszystkich paści. Przyznam, że mam ogromne parci na coś słodkiego, ale moja psychika została tak "zryta", że boję się zjeść batonika, ciasto, czy cokolwiek słodkiego, nawet nie jadam jogurtów owocowych - wszystko naturalne/twarogi/serki wiejskie.

Domyślam się, że to co jem, jest za mało jak na mój wiek (20 lat), płeć, wzrost .. Poniżej przedstawię mój przykładowy dzień:

1. 5-5.30

Bułka z Sałatą, pomidorem, ogórkiem, serem + serek wiejski/jogurt naturalny/0.5 L maślanki nat.

2. 9.00

Bułka z sałata, szynką, pomidor, ogórki, jajko na twardo

3. 13.00

Obiad - to co wszyscy domownicy - ziemniaki/ryż/kasza/makaron, mięso/ryba, surówki, ogórki.

4. 15-16

jakiś deser, zazwyczaj owoce/teraz w okresie letnim znacznie częściej koktajl z maślanki + truskawki

5. 18-18.30

Bułka Sałata, ser, szynka + warzywa + pół kostki twarogu chudego

Przed snem jak jestem bardzo głodny to wejdzie druga połówka chudego + warzywa.


Pewnie ten mój jadłospis nijak się ma z "10 wskazówek odżywiania", i jestem tego świadom w 99%. Licząc kcal tego co jem w ciągu dnia, pewnie nawet nie przekraczam 2000 kcal. Kiedyś bardzo szybko tyłem, teraz pewnie mój metabolizm jest tak s*******ony (za przeproszeniem), że ciężko będzie mi przybrać ..

Jestem ospały, potrzebuje kawy, często mi coś zdrętwieje, czy to noga, czy ręka, czasem się zakręci w głowie .. Powiedziałem sobie dość ! Czas wrócić powoli na siłownię (nie będzie łatwo, praktycznie wszystkie mięśnie się spaliły, 0 siły przy takiej wadze), zacząłem od dziś biegać, od 1 czerwca chcę zacząć 2-3 tygodniowy FBW, później dorzucić jakąś odżywkę.

Wszelkie opinie, krytyka, pomoc, bardzo mile widziania.

Poniżej wrzucam zdjęcie z 2008 roku. Waga +/- 100 kg (jeszcze nie 104.5) przy wzroście 189 cm. Jak najszybciej postaram się wkleić obecną sylwetkę. Dziennik będę starał się prowadzić bardzo regularnie, ponieważ chce zmienić swój wygląd, samopoczucie. Pozdrawiam !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Mały poślizg z tym treningiem od 1.06, ponieważ załatwianie z pracą, szkolenia itp :) O 13 właśnie się wybieram na trening. Oczywiście będzie to FBW, ale najpierw tak lżej, co by ciało i mięśnie znowu się przyzwyczaiły do żelastwa :) Mam nadzieję, że jutro będą zakwasy.. jak boli to rośnie :) Pozdro.

I dzięki Don Kristo za regularne odwiedzanie tematu :)

PS. Jak wrócę to rozpiszę co było na treningu, żeby później uzyskać ewentualne rady i korekty :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4615
coś ci te foty nie za bardzo wchodzą :)
Ogólnie dieta kompletnie leży. Dużo by było poprawiać, a bez diety moim zdaniem ani rusz.

Jestem w podobnej sytuacji co ty. Będę wpadał obserwować postępy w poprawianiu sylwetki.
Rozpisz jakiś swój plan treningu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Zmieniony przez - DonKristo w dniu 2011-05-23 15:56:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Foty nie wchodzą, ponieważ wrzuciłem tylko jedną z roku 2008. Aktualne będę robił dzisiaj i je wrzuce tutaj wieczorem :)

Cel? Przybrac na wadze. Najlepiej suchy mięsień, ale wtedy to by musiała być dieta podpięta pod ostatni guzik, a na chwilę obecną jeszcze takich mozliwości nie mam.

Czy trenuje? Jak już wyżej napisałem, chce wrócić na siłownię, zacząłem biegać od dzisiaj, co tydzień siatkówka (tak rekreacyjnie) no i to tyle. Wiadomo, w okresie letnim, rolki czy też rower : )

Wiem, że dieta leży, ale lubie to co jem, jest tego mało jak na faceta, i na prawdę licząc to, czasem nawet nie wychodzi 2000kcal ..

Plan FBW wrzuce jak tylko go dopracuję :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW - ocena i porada

Następny temat

Trening klatki a krzywica?

WHEY premium