SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nos..

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3616

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 168 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2515
Mam pytanie odnośnie nosa...
Jeśli ktos ma duży nos to jest bardziej narazony na niego złamanie ??
I czy jak juz zostanie złamany i nastawiony moze brzydko wyglądac
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Trudno odpowiedziec. Dłuższy(nie większy) nos moze byc bardziej narazony na złamania co jest oczywiste.Jesli za jego kształt anatomiczny odpowiada powiedzmy duza chrzastka nosowa to jest to chyba mniejsze zło, gozej jesli nos jest długi za sprawą kosci nosowej, wtedy(i to juz odpowiedz na drugie pytanie) w razie złamania cięzej taki nos złozyc a jesli jest wiekszy to wiadomo ze na większym narządzie bardziej widoczny bedą wszelkie defekty i nierównosci. Po złamaniu nosa im szybsza intwerwencja chirurga tym lepiej, domowe opatrunki i plasterki albo (o zgrozo) samodzielne nastawianie nosa to najszbysza droga na deformacje nosa.

Zmieniony przez - Bahamut w dniu 2006-11-06 15:55:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
Powiem tak - nastawiałem już różne nosy i im większy, tym było mi łatwiej. Żaden z kolegów nie miał do mnie pretensji, że coś im źle poskładałem.

Sobie też raz składałem nos - w czołgu (mój działonowy jak mnie zobaczył to mało nie zemdlał). Parę godzin później laryngolog dopiero po zdjęciu RTG przyznał, że nos rzeczywiście był złamany.

A uczył mnie kolega z GROMu.

Wniosek -> nie ma reguły!!!

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Ale mialem na mysli laików, a ty widac masz juz doswiadczenie w nastawianiu, no i leszcz cie tego nie uczył.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 481 Wiek 84 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4533
To może opowiecie jak się składa nos? Przyda się sportowcom, bo nie zawsze mamy szpital w pobliżu.

No chyba, że to "ściśle tajna" metoda(bo przecież z GROM-u), i zwykli, cholerni cywile(czytaj: leszcze), nie zasługują na taką dawkę specjalistycznej wiedzy(a jeszcze jakiś przestępca z tej wiedzy skorzysta, i co wtedy).
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Legendy HBO - Larry Merchant

Następny temat

ODŻYWKI w KARATE

WHEY premium