SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nocny kaszel

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 15798

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 3517 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21015
Witam.
Mam nietypowy problem . Otóż w nocy (zazwyczaj w samym jej środku) dostaje bardzo silnego kaszlu. Czuje wtedu jakbym miał z 40 stopni gorączki a kaszel nie daje mi spokoju przez długi czas. W dzien nie zdaża mi sie to wcale, tylko w nocy Jesli to ma jakies znaczenie to zawsze spie przy zamknietym oknie i zawsze jestem przykryty pościelą. Co to moze byc?

sra ta ta ta ta...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4782
Saida: nie chciałem żeby wyszło na to, że pisze konkretnie o Twoim przypadku, chciałem po prostu napisać, że mimo astmy można mieć dobre wyniki wydolnościowe. Ja sam jestem astmatykiem i mam lepsze wyniki w takich testach niz wiekszosc osob w moim wieku ;) Nawet pojemność płuc mam 125% normy ;] Astma to wcale nie jest wyrok, mozna z tym zyc normalnie i uprawiac sport ;)

Andrzey: zrób tak jak pisal Boofi, sprobuj z tym ręcznikiem na kaloryferze, może masz jakiś kontakt z pyłami ? jeśli tak to postaraj się go ograniczyć do jak najmniejszego stopnia ;) Jeśli nie pomoże to polecam wybrać sie do lekarza, ja miałem podobne problemy latem, pulmonolog powiedział, że to właśnie albo suche powietrze albo pyły albo alergeny (tylko ten ostatni przypadek jest na tle astmatycznym, pozostale moga zdarzyc się każdemu) ;) mi pomagają leki na rozkurcz oskrzeli, ale to musi przepisać lekarz ;) nic nie jest przesądzone, ale imo dobrze by bylo jakbyś powiedział o tym lekarzowi ;)

-_-'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
danutha ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 3767 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29908
Moze masz za suche powietrze w domu?
Poloz mokry recznik na kaloryfer,jak idziesz spac.
Mozesz tez kropnac olejek Olbas na poduche,lepiej sie oddycha przy infekcjach.
A moze bierzesz jakies leki na serce/nadcisnienie?
Czasem taki dreczacy kaszel,to ich dzialanie uboczne.
Mam nadzieje,ze zadnych syropow lub lekow typu flegamina nie stosujesz na noc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
1) płuca
2) astma
3) oskrzela
4) suche powietrze
3

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
kaloryfer włączony , (zadbaj o nawilżanie) , idź do rodzinnego - niech osłucha

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
mam to samo tylko ze ja sie dusze, nie moge oddychac ale to mi jakos zostało po chorobie.
w kazdym razie troche sie podusze i potem mija byc moze ze masz poczatek jakiejs infekcji
mnie sie jeszcze to nasila jak pije zimne, a mija poki biore aliofil

Zmieniony przez - oska5 w dniu 2007-01-02 13:45:12

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
u mnie pzry takich objaach stwierdzono astme oksrzelowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 3517 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21015
dzieki
edit: a ty linkownia po co piszesz takie posty jak nie masz nic do powiedzenia


Zmieniony przez - Andrzey w dniu 2007-01-02 15:44:03
1

sra ta ta ta ta...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
linkownia musi to są linki do sponsorów, żeby nasze forum nie upadło zdaje się...
Ale zauważ,że tak jest we wszystkich postach.

Ja też tak mam,ale nie co noc tylko co jakiś czas mi się zdarza. Denerwujące już to jest,bo zawsze mnie budzi i potem jestem niewyspana Ale mi pomaga Vick-vaporub(czy jak to się tam pisze), smaruje sobie nim szyję (z przodu:P) i , jeśli kaszel jest mocny, to jeszcze klatkę piersiową. I mi bardzo to pomaga, po dosłownie 5 minutach kaszel mija i mogę spokojnie spać.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Saida, a nie przyszło do głowy, żeby wyjaśnić przyczynę owej sytuacji..?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Szczerze,to tak nie bardzo.

Jednak ten kaszel pojawia się u mnie po chorobach (często mam zapalenia górnych dróg oddechowych). Jednak jak byłam u lekarza rodzinnego, to babka posłuchała, ostukała i powiedziała,że wszystko jest w porządku.

Poza tym co roku mam próby wydolnościowe na badaniach sportowych i wyniki mam super, więc to na pewno też nie jest astma ani nic podobnego.

Więc myślę,że w moim przypadku winą jest za suche powietrze lub przebyte niedawno choroby.

Ale dziękuję za troskę Krzykaczu:-*

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Ja kiedyś wyjaśniałem przyczyne:
- 3 wizyty i internisty
- 2 u alergologa
- 1 u laryngologa (to od zatok!)
- 1 RTG płuc z podejrzeniem nowotworu
- 1 tomografia płuc (wykluczyła podejrzenia)
- testy na alergeny, 75% wyszło pozytywnie tylko niby co z tego?
- 1 dmuchanie w spirometr

Po kilku miesiącach przeszło samo. Być może powodem była jakaś alergia po tym jak zassałem 5 litrów wody podczas nauki wakeboardu.
Ale i tak obstawiam jak zwykle na mięśnie.
Po tych przygodach moja chęc widzenia lekarzy zmalała co już wcześniej wydawało się niemożliwe.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie kosmetyki dla mnie?

Następny temat

Wzrost a brzuszki

WHEY premium