SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niskokaloryczne śniadania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 23504

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
Jogger skad info ze kazeina sprzyja odkladaniu tluszczu? jakis link ,ew. opracowanie?? wazniejsze w naibiale jest wystepowanie wpania ,ktory wplywa na odchudzanie a pozatym rozne przetwory mleczne zawieraj laktoze(w sumie niewiny dwucukier) w ilosciach sladowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Była o tym dłuższa dyskusja na tym forum https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/1.gif[/img] nie mam linka do tego posta... a jedna z info pochodziła ze strony głównej sfd nie mam linka do tego posta... a jedna z info pochodziła ze strony głównej sfd nie mam linka do tego posta... a jedna z info pochodziła ze strony głównej sfd [img]../../buziaki/1.gif" alt="" />

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
Wiem o czym mowisz ,rozmawialem na ten temat tez z innymi osbami z forum i szukalem opracowan ,nie ma takich nie ma dowodow na to ,chyba ze mowimy o kazeinie sodowej,ew. potasowej znajdujacych sie w tanich serch ,ktora powoduje zatrzymanie wody w organizmie,kazeina to naprawde dobre bialko szczegolnie w okresie nocym i smiem twierdzic ze przez niska kinetyke wchlanianai zmniejsza laknienie,co pomaga na dietach o duzym ujemnym bilansie kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 603 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9405
Przeczytałam gdzieś ostatnio, że jogurty naturalne i kefiry nie zawierają laktozy wogóle! Rzeczywiście w tamtym roku E. Borecka-Brzózka odradzała kobietom jedzenie nabiału, właśnie z powodu "tuczącej" laktozy??!!! Obłędu można dostać z tym jedzeniem!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 603 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9405
Acha! Oto moje ulubione śniadanie (ciekawe co spece od odżywiania na to?) : jogurt naturalny bez cukru DANONE 150gram, 5 łyżeczek płatków owsianych górskich, łyżeczka otrębów pszennych, garść płatków FITNESS do tego grahamka posmarowana margaryną lub 3 kromki chleba lekkiego WASA, herbata bez cukru.
MNIAM,MNIAM!

WARIANT 2: ser wiejski light ze szczypiorem, 2 kromki razowca, margaryna cienko!!, 2 plastry chudej szynki z indyka lub kiełbaski żywieckiej , ogórek zielony lub pomidor!

No głodna nie jestem po takim śniadaniu 3-4 godziny!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak dla mnie beznadziejne, szczególnie to pierwsze - niemal bez białka

drugie byłoby lepsze gdyby nie margaryna i kiełbasa żywiecka

co do laktozy - prawda jest taka że laktoza ma bardzo niski IG (o ile pamiętam około 30) i jest jak najbardziej dobrym źródłem węglowodanów dla osób które są w stanie ją trawić i nie mają wad genetycznych z jej przyswajaniem związanych

co do nabiału - ser biały chudy (plus wołowina i pierś z kurczaka) jest podstawą wszystkich moich działań w zakresie odchudzania i jakoś nie widze aby wpływał negatywnie na ten proces - tyle mogę powiedzieć z własnego doświadczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
Nie ma obledu ,tak naprawde powinismy sie wystrzegac tylko wiekszych ilosci fruktozy(powyzej 50g dzienie) ,a i tak nami rzadzi bilans kcal,nie magaicznego jedzenia ktore odchudza jak i takiego ktore automatycznie powduje ze tyjemy(nie liczac wyzej wymienionej fruktozy),chodz trzeba wiedziec jedno im chce byc chudsi tym mniej ww w diecie moze na pomoc

U mnie ser bialy to 2 ostanie posilki dnia (redukcjia)

Zmieniony przez - qazar w dniu 2005-01-26 15:23:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4037
pięknie,czyli zostawiam od rana:3yżeczki płatków owsianych+2 łyżeczki otrąb zalanych wodą+ulubiony ser chudy ok 100g...może tak być czy jednak zmienić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
btw laktoza moze wogule nie dostarczac kalorii
specyficzny jest to cukier
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Kazeina
Jej zawartość w krowim mleku jest trzykrotnie większa niż w ludzkim. Jest to gęsta, lepka substancja, która sprzyja formowaniu się potężnego kośćca cielęcia. W żołądku niemowlęcia tworzą się z niej grube, twarde, ubite grudki, które są trudne do strawienia. Jej ubocznymi produktami trawienia jest gęsty śluz, który gromadzi się w jelitach, które są zablokowane i mają utrudnioną absorpcję substancji odżywczych. Mleko krowie jest jednym z najbardziej śluzotwórczych pokarmów. Jego duże stężenie powoduje zaczopowanie i podrażnienie układu oddechowego, gromadzi się w całym ciele i stanowi potężne obciążenie dla układu wydalniczego. Dr Norman Walker, liczący sobie 109 lat i prowadzący badania od 50 lat uważa, że kazeina jest głównym czynnikiem chorobotwórczym tarczycy.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta redukcyjna - co jeszcze?

Następny temat

Pocenie się

WHEY premium