SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie chce powrotu do nadwagii - co robic ??

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3556

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam

Jestem tu od jakiegoś czasu ale dopiero teraz zdecydowalem sie poprosic Was jako expertow o pomoc.

Mianowicie w ten Pn. zakonczylem 13 dniowa diete na poprawienie przemiany materii ( oparta na szpinaku, miesie, jajach i kawie - to chyba tzw. dieta Dunska ) efekt 4,5 kg.

Teraz mam 184 cm wzrostu i waze 87 kg i mam nadmiar tluszczyku ktorego chcialbym sie pozbyc. Zastanawiam się nad dietą niskoweglowodanową.

Problemem moim jest to ze jakiekolwiek posilki sobie nie uloze to i tak wydaja mi sie one bledne. Moze ktos z Was stosowal te diete i ma gdzies spisane sklady posilkow na ktorych moglbym sie oprzec ukladajac wlasne.
Pozatym chcialbym poznać efekty jakie ta dieta dala tym co ja stosowali i w jakim czasie.

Druga sprawa to brak czasu na silownie ( praca i to siedzaca ) pozatym nie pasuje mi ona. Gram raz w tygodniu w kosza i siatke ok 4 h puznymi wieczornymi porami a w tygodniu co drugi dzien biegam ok 40 min.

Trzecia sprawa to to ze do 18 roku zycia mialem zawsze lekka nadwage tak ok 7 - 10 kg. Przed zaczeciem pracy wszystko bylo ok ale teraz znowu wracam do nadwagi czego nie chce i postanowilem temu zaradzic.

Z gory dziekuje za wszelkie rady

Pozdrawiam

hayate
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
pamietaj jednak o tym ze to tylko TEORETYCZNE zapotrzebowanie - prawdziwe - mozesz nalezc dopiero po zaobserwowaniu na sobie

Jak jesz - tak zyjesz
Wiedza to podstawa
Doradca w dziale Alternatywna Droga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
witaj
na poczatek wyjasnijmy sobie co dla Ciebie jest dieta niskoww ?
masz na mysli jaksi konkretny typ diety ? (ketogeniczna, nhe, itp/) ??


Jak jesz - tak zyjesz
Wiedza to podstawa
Doradca w dziale Alternatywna Droga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witaj - chodzilo mi o diete Atkinsa.
Ale jesli znasz inne sprawdzone i dajace efekt to zamieniam sie w słuch.

hayate
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
dieta wg Atkinsa w skrocie
bialko (zalecana zdrowotne moje) 1,5g na kg/ciala dla niecwiczacego
ww nie wiecej niz 30g dziennie (najlepiej tylko z warzyw)
tluszcze reszta kalorii tak, aby powoli chudnac (oczywsicie ze zdrowych zrodel)

jesli przez 2 tygodnie tak ustalisz poziom tluszczy ze zaczniesz powoli chudnoac ok, jesli nie uda sie tobie zaczac chudnac zmniejsz o troche tluszcze

jesli jestes prosto po zakonczeniu diety (lub od dluzszego czasu na niej) to polecam tydzien przerwy gdzie jesz madrze ale nie przestrzegasz zbytnio zadnej diety
takie wolne (z glowa i rozsadkiem) od odchudzania

Fakty, nie mity - stan wiedzy na rok 2003
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bialko (zalecana zdrowotne moje) 1,5g na kg/ciala dla niecwiczacego
ww nie wiecej niz 30g dziennie (najlepiej tylko z warzyw)
tluszcze reszta kalorii tak, aby powoli chudnac (oczywsicie ze zdrowych zrodel)
--------------------------------------------------
ok rozumiem co do bialek i ww, a od jakiego poziomu tluszczy proponujesz zaczac?? I np. jakie to zdrowe zrodla ??
-----------------------------------------------------
jesli przez 2 tygodnie tak ustalisz poziom tluszczy ze zaczniesz powoli chudnoac ok, jesli nie uda sie tobie zaczac chudnac zmniejsz o troche tluszcze.

Do tej pory ( nie w czasie diety Dunskiej wspomagalem sie l-karnityna ) - czy sa jakies przeciwskazania aby podczas tej diety jej nie brac przed wysilkiem fizycznym czy wrecz przeciwnie może to pomoc. Zawsze ( przez 2 miesiace ) bralem 2 ( x 500g )tabletki na 1 h przed wysilkiem. Czyli roznie to na tydzien wychodzilo.

hayate
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
skoro obecnie wazysz 87 kg to tluszczy mozesz zaczac od 180 g dziennie

zdrowe to oleje jednonienasycone np oliwa z oliwek, tran rybi, (ryby glebinowe), orzechy, nasiona

z lkarnityna daj sobie spokoj nie dziala w trakich ilosciach jak zalecaja a stosowanie duzo wiekszych kosztowaloby by majatek

Fakty, nie mity - stan wiedzy na rok 2003
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
hehe - ledwo wyjde gdzies a tu lawina odpowiedzi Biniu

Jak jesz - tak zyjesz
Wiedza to podstawa
Doradca w dziale Alternatywna Droga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
i vice versa

Fakty, nie mity - stan wiedzy na rok 2003
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
hehe

Jak jesz - tak zyjesz
Wiedza to podstawa
Doradca w dziale Alternatywna Droga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki za rade, zaczynam od poniedzialku.
Jak to nie poskutkuje to zawroce wam glowe o cos innego :P
I moje ostatnie pytanie ( na razie ) czy sprawdzaliscie te forme zrzucania tluszczu i czy ona dziala ( ew. czy znacie osoby ktore w ten sposob zrzucily tluszcz ).

hayate
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
caly czas stosuje diety niskoww (efekty sa OK i czuje sie znacnie lepiej na tego typu dietach)

jak bardzo sa Ok zalezy od tego czy nadajesz sie do tego typu diet (po dwuch tygodniach bedziesz wiedzial), oaraz od poziomu spozywanych kalorii (tluszczu)

Fakty, nie mity - stan wiedzy na rok 2003
'Alternatywna Droga'
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proste ćwiczonka...

Następny temat

Efekty po HST

WHEY premium