SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nauka

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 17560

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Nie wiem skąd wziąłeś zasady fighting measure i inne. Nie wiem co to jest garda klasyczna (zapewne chodziło ci o zamkniętą) i nie obchodzi mnie, czy działa jakaś przeciwwaga w gilotynie . Po prostu jest taka technika i ją wykonuję bez zastanawiania się nad prawami fizyki. Rener powiedział, że Royce trzymał dystans i w odpowiednim momencie go skracał i tyle, nie ma w tym większej filozofii. Rozumiem, że w jkd lubicie więcej zastanawiać się nad fizyką techniki, niż powtarzać ją 1000 razy. Może trzeba było zostać fizykiem, zamiast brać się za sztuki walki? Lubię analizować różne techniki ale bez przesady. Mam prośbę, pisz wyraźniej i sprawdzaj co napisałeś przed opublikowaniem posta.


Zmieniony przez - Pietrosiek253 w dniu 2017-04-16 22:01:07

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 110 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1033
Skuteczność techniki i tego czy jest najlepsza względem ludzkiego ciała wynika z praw fizyki. Taka dziedzina nazywa sier biomechanika ruchu i najpierw w jkd uczysz się techniki, potem ją stosujesz i trenujesz aż będziesz ją wykonywał podswiadomie i intuicyjnie w walce.
Stąd powiedzenie nie boję się osoby która wykonała 1000 kopnięć raz, tylko osoby która wykonała 1 kopnięcie 1000 razy. Praktyka czyni mistrza, a praktyka we właściwy sposób czyni prawdziwego mistrza. Mówię ci zmień trenera. Diabeł tkwi w szczegółach. Pisałem ci skąd jest fighting measure to że o czymś nie wiesz, lub nigdy nie słyszałeś nie oznacza że to nie instenieje, ale że mało wiesz i mało słyszałeś, alboale masz ch****ego trenera.

Proszę czytaj ze zrozumieniem. Filozofia jest taks że w walce sportowej bjj możesz się kulać w bliskim dystansie bezkarnie bo nie ma uderzeń a w realu musisz trzymać dystans no i trenując bjj skrócić jak jest mozliwoscto, podobne podejście jak w jkd tylko (nie ma aspektu sportowego)tylko cel osiagany jest innymi środkami. Bo uderzając możesz kobtriwac przed/w trakcie i po uderzeniu możesz atakować i kontrowac na 1/2 rytmu budować i łamać rytm WSZYSTKO dyktuje dystans i praca stóp.



Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-16 22:08:21

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-16 22:13:35
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Niby dlaczego mam zmieniać trenera? Na treningu trener mówi np. w ballaszce kciuk powinien być skierowany do góry, ponieważ taka jest budowa stawu łokciowego i będzie łatwiej Ci wyciągnąć technikę. A nie kciuk powinien być skierowany do góry, ponieważ występuje tu zjawisko dzwigni na staw łokciowy, który w skutek tej właśnie dzwigni( wytworzonej głównie przez mięśnie pleców i tylną taśmę nóg, które u statystycznego człowieka są x razy silniejsze niż biceps którym przeciwnik będzie próbował prostować rękę) zostanie poddany działaniu siły, która będzie go wypychać przy zablokowaniu barku i nadgarstków.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 110 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1033
Bo walka to nie tylko dźwigni i parter. A zdaje się o tym masz mizerne pojęcie(wina trenera lub twoja, możliwe że twoja) i nie trzeba być instruktore bjj żeby wiedzieć ze w gilotynoe dopinasz garde dla przeciwwag.

A dodaje że przy armbarze jeszcze nóżki jak najbliżej główki bi siadasz jak najbliżej barku w dół va nie w tył?



Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-16 22:23:54

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-16 22:27:33
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Okej. Tak samo nigdy nie słyszałem na żadnej instruktażówce, czy seminarium o przeciwwadze. Są pewne założenia techniczne których się trzymamy i nie mówimy o żadnych pojęciach fizycznych. Po prostu od dziesiątek lat gilotyna działa w takiej formie i po co zastanawiać sie nad jej działaniem i fizyką. A mojego trenera uważam za fightera znacznie lepszego od Waszego z Brodnicy. Moje subiektywne zdanie.
1

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 110 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1033
Pietrosiek253
nie mówimy o żadnych pojęciach fizycznych. Po prostu od dziesiątek lat gilotyna działa w takiej formie i po co zastanawiać sie nad jej działaniem i fizyką.


No to macie tradycyjne a wręcz ignorackie podejście że bierzesz coś za pewnik bez badania tak a nie inaczej, tylko bo tak i ch**.
Gdy badasz tak a nie inaczej wiesz co jest lepsze, a co gorsze i dlaczego nie uderzać dwoma pierwszymi kostkami z ułożeniem ręki poziomo. To nazywa sie kinetyka. Ale nie można nauczać czegoś czego się nie zna lub nie umie, stąd nie masz pojęcia o naukowym podejściu do walki wręcz, bo nie miał Ciebie kto tego nauczyć, proste. Ale to bardziej na twą niekorzyść i twego trenera.

No cóż nie będę mówić tu mój tata jest silniejszy od twojego ale to samo mogę powiedzieć o moim trenerze z Brodnicy że jest lepszy od twojego niedouczonego trenera pod względem stójki co o przeciwwadze nie słyszał. Taki fajter. O ile w ogóle istnieje ktoś taki jak twój trener.

Masz prawo do subiektywnej opinii ale trzeba mieć podstawy ku temu. A nie niepoparte niczym własne wydumane teorie połączone z ignorancją i braniem tępo słów trenera i wszystko co gada za prawdę jak dogmat bo tak i ch** i ch** z fizyką i biomechanika ruchu... tu jest odp dlaczego Polscy zawodnicy co walczą zawodowo począwszy od boksu po mma i tennis wolą trenować za granicą skoro w Polsce takie sekciarskie podejscie panuje...chyba że jesteś odosobnionym przypadkiem z twoim trenerem, to wtedy ok.

Stąd moje subiektywne zdanie jest takie że pyerdolisz głupoty bo zamotałeś się we własnych pseudo argumentach i nie masz co powiedzieć.
Cieszę się że nie marnuje czasu i pieniędzy pod okiem twego trenera bo g***o bym wtedy wiedział jak Ty, najprawdopodobniej a to rzutuje i na umiejętności zapewne.

A trenuję w Brodnicy i widać po argumentach, co kto wie i jak argumentuje a kto teoretyzuje, że nie raz Ciebie zagiąłem jak dziecko że googlować musiałeś i jeszcze żeś źle znalazł, taka twa fajterska wiedza. Gratuluję. I czy ja dobrze rozumiem że czepiasz się naukowego podejścia do walki wręcz, gdzie każda szanująca się dziedzina jest naukowa a nie opiera się o tradycje. W tenisie nie wykonujesz forehanda bo Raphael Nadal tak robi, tylko jest konretna technika nie wynikającą ze słów "bo tak robi większość" tylko bo taka a nie inne ułożenie i mechanika ciała da jak najlepszy efekt no i takie podejście jest w jkd. I wiedza uczniów wiele mówi o instruktorze.

I jaki sens w takich postach? Jedynie dziecinne i żałosne przechwałki lub teoretyzacje z twej strony pietro. Za stary jestem na takie głupie zachowanie. Lol what's your point now?

Skoro wszystko już ci wyjaśniłem.mam nadzieję?

(Ja buduję moją opinię na doświadczeniu, trenowałem i boks i mma i inne sw, w przeciwieństwie do Ciebie, Ty tylko bjj to masz klapki na oczach..., zrobiłem tyle editów żebyś nie płakał że "nie rozumisz")

Zamiast teoretyzować wolę trenować do zobaczenia pietro, może kiedyś się spotkamy na sali jak zapowiedziałeś.





















Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-16 22:42:26

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-16 22:43:42

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-16 22:48:32

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-16 22:51:44

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-16 22:55:54

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-16 23:00:02

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-16 23:00:44

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-16 23:02:13

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-16 23:09:55

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-16 23:11:39

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-16 23:12:08

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-16 23:14:51

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-16 23:20:45

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-16 23:22:03

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-16 23:37:12

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-16 23:44:21

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-16 23:51:55

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-17 00:24:11

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-17 00:26:10
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 110 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1033
I nie to że jest jakiś atak na bjj bo uważam że bjj jeśli chodzi o walkę na zienii jest zayebiate
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
skoro macie tak obszerną wiedzę naukową to aż dziw bierze, że nie brak Wam czasu na trenowanie
nie no, co to za pier.dolety w ogóle. Jak ja w zapasach mam rzut ręka-głowa czy tam bioderko albo wywrotkę to nikt tego nie musi rozkładać na czynniki pierwsze by wiedzieć i widzieć jak mocno jest to skuteczne. Podobnież z boksowaniem z luzu, a nie na spiętych ramionach jak to pokazujecie na swoich filmikach. Gdyby te JKD z Brodnicy było takie super, to nie musiałbyś na "siłę" szukać ludzi do trenowania poprzez wyzywanie ich słownie oraz na pojedynek poprzez narzędzie jakim jest forum dyskusyjne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 110 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1033
To ty zaczepiwsz ja odp na pytania. Nie zaczepuam Ciebie słownie a ty mnie. Uderzasz luźno z barków przes co sygnalizujesz uderzenie przyruchem z barku. W jkd masz uderzenie luźno bezpośrednio z pozycji w ruchu masz pokazane w sparringu. Jak.się uczy techniki to rozkladssz na czynniki pierwsze żeby nie nap*****lac bezwiednie bo tak kazał trener i mechanicznie tylko rozuniesz ruch i wtedy potrafisz go zastosować i dopasować do sytuacji a nie że nagle coś idzie nie tak a ty stoisz jsk kołek. Bo treber noe mowil co dalej. Antoś nie zmuszam Ciebie do niczego ani nie namawiam, mówiłem pisz na priv. Ale nie p****** głupot jak laik.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
no,no widać jak luźno boksujecie
pospinani, tylko ciosy proste - krótkie bardzo i minikroczki. Zwarcia nie widziałem tam ani razu, nie musisz kłamać, że robicie coś chwytanego.
Tak, byłem na Waszej stronie, obejrzeć.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Fbw pod bjj

Następny temat

worek bokserski

WHEY premium