SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nauka

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 17401

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mówiąc ulica mam na myśli wszystkie potyczki poza salą ulica, ustawki, szkolne bijatyki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 110 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1033
Spoko, Kuba wpadaj tylko daj znać kiedy chcesz wpaść. Bójki szkolne nie wliczam nawet do walk stoczonych bo bójka dzieciaków/ nastolatków w szkole ma się ni jak do napier****dwóch dorosłych przed, za w disco czy restaurwcji. A miałem tego trochę.Sparring na sali to nie bójka na ulicy. Swoją drogą.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W technikum to mi się wydaje że już nie takie dzieciaki tylko chłopy raczej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W ogóle jak wyglądają tam treningi w tej Brodnicy bo słyszałem że tam ten michał czy jak mu tam dobry jest, a tak poza tym to czy przypadkiem właśnie w okolicach torunia nie ma kolejnej sekcji jkd?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 110 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1033
W Technikum też dzieciaki, wiesz z pkt widzenia 30 paro letniego chlopa, ludzie 16-18 lat to dzieci. Treningi są jak dla mnie zaj**iste no i Michał jest bardzo dobry, trenowałem z,wieloma instruktorami w Pl i za granicą jeśli chodzi o jkd pod względem umiejętności i wiedzy to jest moim zdaniem najlepszy w Polsce i jeden z lepszych w Europie, przya tym skromny o normalnym życiowym podejściu. Wygoogluj jkd Brodnica wejdź na,stronę wejdź na Youtube itp nie będę tu promować, żeby bana nie dostać. Z tego co wiem to jedyna grupa w Polsce gdzie można trenować t****= najlepszy przekaz jkd jest w Brodnicy (60 km od Torunia)

Natomiast w okolicy Torunia nie ma innej sekcji jkd, a jeśli jest to pewnie ściema jakaś, typua samozwańczego instruktora co naucza własny wymysł na podstawowe filmików youtubea, książek i opatrznego rozumowania jednego wybranego cytatu, które pewnie Bruce Lee nigdy nawet nie powiedział.






Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-15 20:45:25

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-15 20:48:02

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-15 20:51:02

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-15 20:52:52

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-15 20:58:56
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiem że gdzieś jest jeszcze w polsce jakiś duży klub jkd z innego przekazu i chyba nie za dobrze w stosunkach ejst między nimi a brodnicą, tak se teraz sprawdziłem to mam prawie 400km do brodnicy, więc raczej nie prędko przyjade, chyba że jakieś zawody będą w okolicy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeszcze jedno, jeździcie na jakieś zawody?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 110 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1033
Higlighty są fajne ale to co Bruce pokazywał na dużym ekranie to była teatralna choreografia pod ekran. Nie ma zawodów w jkf ale, jak.ktoś chce to może startować nie ma ograniczeń. Patrz na to kto naucza czego z jakiej linii przekazu, i czy w ogóle dana osoba jest autoryzowana i przez kogo do nauczania jkd.

Tutaj masz artykuły
Johna Little "JKD to Naukowość"
https://www.scribd.com/mobile/document/11533813/JKD-a-Science

Oraz "mit jkd koncepcji"
http://www.cornerstonejkd.com/2016/11/16/the-concepts-myth/


Także ludzie trenujący autentyczne jkd nie trenują tego co ćwiczą ludzie z jkd koncepcji i vice versa. Co jkd koncepcje nie mają nic wspólnego nze sztuką walki Brucea Lee. Tutaj masz to wyjaśnione dobitnie







A Ted Wong (protegowany Brucea Lee) mówił że mówienie że jkd to koncepcja to jak mówienie że jabłko jest agrestem, albo pomarańczą.


Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-15 21:19:07

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-15 21:22:03
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Staruszku :D Zdaję sobie sprawę że to co pokazywał w filmach to film i nie walczył tak, nawet widziałem te jego walkę jak przeedstawiałczym jest jeet kune do jak można po avatarze się domyśleć Bruce nie jest mi obojętny i bardzo dużo czytałem na jego temat. Nie chodzi mi o zawody z jkd tylko czy jeździcie na jakieś no nwm zawody karate, taekwondo, kickboxing.

Nie chcę teraz palnąć jakiejś gafy, herezji powiedzieć, ale wydaje mi się że jkd to właśnie nie strickte sztuka walki, a koncepcja na walkę.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Fbw pod bjj

Następny temat

worek bokserski

WHEY premium