SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nauka

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 17412

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 110 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1033
kuba wrzuć filmik.ze swojego sparingu z goscmi z muay thsu w przeciwnym razie to co piszesz to jedynie miczym nie podparta teoria... typu jak ty tak to ja bym tak, a jak ty tak to ja tak. "Chcieć to za malo mało, trzeba działać." Dzięki, jestem w najlepszych rękach w POLSCE jeśli chodzi o Jeet Kune Do, więc progres jest cały czas.

Mam nadzieję że nie dostanę bana.



Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-15 22:33:20

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-15 22:35:41
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sparingów z muay thai nie mam i raczej ciężko będzie nagrać bo już tego nie trenuję od dobrego pół roku, ale z taekwondo lub kickboksu postaram się nagrać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 110 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1033
Ok. Niektórych sparingów nie mogli opublikować bo się reprezentanci czy instruktorzy tamtych systemów nie zgodzili, ale nastawienie w jkd na walke jest zupełnie inne niż tradycyjnych sztukach walki czy też w mma czy boksie. Nastawienie jest takie że bijesz się jakbyś był na ulicy więc wymiany nie są wskazane i wolno robić wszystko, nie tylko kopać, albo tylko obalać. Tak jak Bruce powiedział, ten kto kontroluje dystans kontroluje walke, dlatego esencją walki jest praca stóp a jkd to.szermierka ale bez szpady.

Przy okazji boks nazywają szermierka na pięści bo wywodzi się z szermierki, ojciec boksu James Figg był szermierzem i na podstawie szermierki stworzył boks, tkd umownie nazwya się szermierka na nogi bo machaja nogami. Semantyka.

No i w sumie polecam odwiedziny w Brodnicy na treningu JKD każdemu, pierwszy trening jest zawsze free to każdy może przyjść i zobaczyć czy mu się spodoba czy nie itd. Dla mnie było to doświadczenie otwierające oczy że Bruce był zaj**istym geniuszem jeśli chodzi o sztuki walki, więcej niż tylko aktorem i że jkd to dobra i skuteczna sztuka walki i w sumie to co ją wyróżnia to naukowe podejście do walki wręcz.

Tutaj masz sparring dwóch gosci z grupy jkd Brodnica, podejście do sparringu jest takie że jest full kontakt czyli można w pełni atakować i.kopać ale to narzędzie trenongowe, a nie walka z przeciwnikiem na ulicy tylko sparring z partnerem treningowym. Służy nauce stosowania narzędzi w sytuacji gdzie druga strona uderza, kopie nie daje się trafić, sparringu nie można wygrać, nawet najbardziej brutalnego bo to.jedynie metoda treningowa.









Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-15 22:43:04

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-15 22:57:32

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-15 22:59:31

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-15 23:08:34
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 110 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1033
To akurat pokazowka gościu w kasku hamowal uderzenia no i w jkd nie stosuje się obrotowego tak obszernego a jak gość lezy na glebie to zamiast dzwigni bije się go po prostu. ten gość vco go wstawiłeś robi jego własną wersję bjkd
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 110 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1033
Jak szukasz jak wygląda jkd to tutaj masz moim zdaniem najlepsze dostępne przykłady na filmach

http://j**********.blogx.pl/filmiki/

Musisz wejść na stronę JKD Brodnica blogx.pl i wejść w zakładkę filmiki.Tutaj masz zaj**isty przykład JKD w najczystszej postaci





Twój filmik Kuba z jkd za dużo wspólnego nie ma. Jeśli coś pochodzi z linii przekazu zwanej "jkd concepts" to znaczy że nie jest to sztuka walki Brucea Lee, nie wszystkie filmiki w Internecie podpisane jako jkd to sztuka walki Bruce'a. W jkd są pewne wytyczne charakterystyczne jedynie dla jkd a ten gość na filmiku co ty wstawiłeś to jedynie podpisał go jkd,to a trenuje on swoje własne wymysły..






Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-15 23:30:55

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-15 23:33:07

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-15 23:40:28

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-15 23:41:09

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-16 07:15:14

Zmieniony przez - jkdfighter w dniu 2017-04-16 09:48:12
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 697 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21813
Ja spytam jeszcze, jakie rekawice na poczatek kupic zebym mogl cwiczyc w domu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 697 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21813
Budzet do 50 zl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 110 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1033
A twój trener od boksu Ci nie powiedział? Do 50 zł to słabej jakości, ale jak wiesz jak uderzać to nie stosujesz rękawic, podkreślam jeśli wiesz jak uderzać, golymi rękoma, co w sumie pod naukę bicia się jest lepsze, bo na ulicy nie powoesz, "poczekaj nie atakuj teraz, skoczę do domu po owijki i rękawice, bo nie potrafię uderzać bez rękawic i mogę sobie ręce połamać."
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
walka w dystansie....
a w półdystansie bezradni jak dzieci. 90% pojedynków kończy się w półdystansie, no chyba, że ktoś uważa, że judoka czy zapaśnik nie jest w stanie wejść w nogi w tempo czy wyciąć
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Fbw pod bjj

Następny temat

worek bokserski

WHEY premium