SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Najtwardszy styl walki...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7309

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 325
Hehe wlacze sie do dyskusji oczywisci ezapomnieliscie o bjj pragne zwrocic uwage ze tam jest najwiecej sparingow wlasciwei caly trening ( oprocz pokazania/przecwiczenia technik) to sparing [ obalenia ,rzuty,wejscia,walka w piastkach itd] + oczywiscie stojka w wiekszosci sekcji ( to wlasnie moja odpowiedz na najtwardsza styl )

"Dancing in the desert, looking for some fun"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Imey - czytaj ze zrozumieniem!!!

W temacie nie chodziło o najskuteczniejsze, ale najtwardsze style.
Bjj, tak jak judo i wszystkie systemy chwytane (wliczając też aikido )to styl miękki. Bazuje na innych technikach i zasadach. O 'twardości' można mowic tylko w przypadku stylów uderzanych, gdzie się obija zawodników (oczywiście wcale nie jest powiedziane że 'twarde' jest lepsze od 'miękkiego', co zreszta pokazały wielokrotnie konfrontacje grapplerów z uderzaczami)

Zmieniony przez - searme w dniu 2008-03-26 22:39:29

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1655 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23447
może na początek będę taszczył w ten sposób worki na śmieci

Tylko żebyś później tak nie taszczył własnego worka

Zmieniony przez - Chong Li w dniu 2008-03-27 08:15:01

Pochlebcy są podobni do przyjaciół tak jak wilki do psów

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 504
Tez slyszalem ze Tsunami jest najtwardszym stylem,buehehe.Rysiu mial fantazje zeby z 6 kyu na 10 dan,kurcze to dopiero twardziel

"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Bez spamu proszę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 287 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16996
Musze sie niestety niezgodzic z Searme:)Nie nazwalbym styli chwytanych miekkimi tylko dlatego ,że nie walimy sobie lowkickow na wejscie.Wierz mi ,ze w judo czy zapasach p.ierdolniecie o mate(rożne techniki od kata gurumy,osoto gari po soei nage) jest bardzo bolesne,moze i po latacha upadkow przez plecy partnera sie przyzwyczajasz troche,ale nie zmienia to faktu,ze gdyby nie bylo tam maty a zwykly chodnik do taki upadek jest rownie jesli nie bardziej dewastujacy dla przeciwnika co lewy prosty czy jakis kick.

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Wrrr...Przecież tu nie o chodzi o to, kto ma bardziej dewastujące techniki, tylko o twardość rozumianą przez 'obicie' oraz techniki utwardzające. To miał na myśli autor wątku (niech mnie poprawi jesli sie mylę ). Więc odnosi się to do uderzanych wyłącznie, nie wiem zresztą dlaczego niektórzy na słowo 'miękki' dostają alergii. Z całym szacunkiem, zawodnicy chwytani obijani tak jak uderzani nie są, co zreszta nie ma wpływu na skuteczność.

Zmieniony przez - searme w dniu 2008-03-27 12:30:20

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 504
Masz racje Searme dokladnie o to mi chodzilo

"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 325
eh serame serame nie mam pojecia czy kiedykolweik cwiczylas judo/bjj itp (wydaje mi sie z twoich wypowiedzi iz nie ) ale po kilku rzutach nawet o mate czlowiek ledwo chodzi i nie boli go noga lub reka tylko cale cialo... [ to naprawdze znieczula potem na bool)

"Dancing in the desert, looking for some fun"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Imey:

1. Daruj sobie protekcjonalny ton.

2. Wypełnij profil. Zwłaszcza-co, kiedy i jak długo trenowałeś.

3. Nikt nie neguje skuteczności styli chwytanych-ani faktu, że po dobrym rzucie człowiek wypluwa płuca przy kontakcie z ziemią-ale w tym temacie ludzie skupili się "twardości" pod kątem "bycia poobijanym" na stylach "uderzanych".
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tarnobrzeg czy tam wogóle zaczynać ??

Następny temat

WAŻNE!!-płk.Patalong dcą 18bdsz

WHEY premium