SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nagłe przytycie bez zmiany trybu życia

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10429

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1275
Co do ciągłego gotowania to mam na myśli fakt że kiedyś wstawałam rano, jadłam kanapką ze sklepową wędliną np, obiad był z głowy bo zrobiony przez mamę, na kolacje kanapka jak wyżej. Teraz rano gotuję kaszę, do pracy trzeba sobie upiec bułezki drożdżowe bezglutenowe (bo chleb mi jeszcze ani razu nie udało się jadalnego zrobić), szynkę trzeba ugotować, bo wędlin sklepowych nie jem, obiad mamy już nie wchodzi w grę itd. Mi tylko chodzi o to że to duża zmiana stylu życia, i logistycznie trzeba to rozplanować, bo jak np ostatnio w weekend zapomniałam o tym że skończyła mi się szynka (a zamarynowanie i gotowanie jej zajmuje jakieś 3-4 dni zanim ona jest gotowa do jedzenia), zapomniałam o upieczeniu sobie tych bułeczek to miałam problem co zjeść w pracy żeby było dobrze. Mówię tylko że trzeba planować i ciągle myśleć o jedzeniu, o tym co kupić, poporsjować, zamrożić potem odmrozić wieczorem żeby na rano było. Ja tego nigdy wcześniej nie robiłam. Teraz to powoli robi się moim nawykiem, ale ciężko się przestawić na inne życie. A te leki są właśnie na żołądek. Nie chce tu się ropisywać bo to nie mój dziennik, ale powiem tylko że dieta eliminacyjna nic mi nie dała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1458 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15567
Chciałam napisać, że mam wrażenie, że jesteś nieszczęśliwa, ale nie dieta i jedzenie są tego powodem. Pięknie napisane zostało, że spędzanie czasu z ludźmi to nie jest jedzenie... ja znam takie myślenie jak Twoje. Ratuj się dziewczyno, bo wg mnie, to potrzebujesz pomocy specjalisty od ED.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 4694 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 53265
Do Chicken, ale kiedyś przecież (prawdopodobnie) nie będziesz mieszkać z rodzicami i będziesz musiała zrobić tj. twoja mama jedzenie dla swoich dzieci czy męża... a nawet jeśli nie będziesz ich mieć - dla siebie. Twoja mama teraz też planuje zakupy. Przecież to jest to samo, tylko już dokonywanie innych wyborów niż inni - kupowanie zdrowych produktów.

BTW co za problem nagotowanie sobie ryżu czy kaszy na zapas i poproszenie mamy, że zrobiła kotleta bez panierki. Oo

Zmieniony przez - AL3ktra w dniu 2013-10-12 11:06:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7385 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 27960
Jest sposób. Zacznij dużo zarabiać i będziesz miała na operacje plastyczne.

There's been a mistake.
You've accidentally given me the food that my food eats.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 336 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8231
Cześć dziewczyny jestem nowa i kocham Was wszystkie!
Do kurczaka zmiana stylu życia zaczyna się od głowy,jak tam wszystko poukładasz to reszta przyjdzie łatwo!
Czas dorosnąć!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 13795
Największym problemem jest to, że Ty sie wpasowałaś w kuchnię, a nie dopasowałaś jej do siebie. Niewiele, bo ponad miesiac temu tez myslałam sobie: jak ja przeżyje żywiąc się tylko a la obiadowymi daniami, tzn kaszą czy ryżem z mięsem. Naprawde bylo takie moje wyobrażenie. A potem zaczęłam czytac dzienniki, przepisy i stwierdziłam, ze miałam spaczone spojrzenie na zdrową żywność. Jem codziennie posiłki w wersji "słodkiej", ale zdrowej i za nic bym ich nie zamieniła na batoniki, czy chipsy. Np. nalesnik na mące pełnoziarnistej z twarogiem i owocami, jogurt z płatkami, owocem i orzechami lub kakaem, ryż brązowy z jabłkiem i cynamonem. Czy takie dania moga być meczące? Czy ich przygotowanie zajmuje mi cały dzień? Tak naprawdę to jest chwila. I kuchnia naprawde może być smaczna i zdrowa. Chciałam pizzę to sobie zrobiłam na mące pełnoziarnistej, jesli jestem u kogoś, czy gdzies to prostu wybieram to co moge, a jesli nie to świat się nie zawali gdy czegos nie zjem. Co z tego, ze dzisiaj zjem Twixa w chwilę jak wszystko pójdzie w diabły? Na co tyle moich starań, gdy zamiast niego mogłam zrobic cos w swojej wersji równie smacznej? Nie na darmo moderatkorki wszedzie pisza, że najpierw trzeba zrobić porzadek w głowie, czego Tobie i podobnym ludziom borykającymi sie z takimi dylematami życzę.

Ps. a żeby nie było, że tylko Tobie jest trudno... to mam przepysznego torta w lodówce, mojego ulubionego na bazie biszkoptu i bitej śmietany. Pewnie, ze bym zjadła, w końcu to mój tort chol... jasna! Jutro się bede patrzec jak wszyscy wcinają, a ja obejdę się smakiem, ale zrobię sobie wypasionego naleśnika i wiem, że będzie o niebo lepszy niż kawałek ciacha.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1984
No jakbym mogła jeśc jogurt z płatkami czy nalesniki na mące pełnoziarnistej to byłoby super, tylko z tego co tu się dowiedziałam:-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1984
-gluten to ZŁO
-nabiał to ZŁO
-płatki to ZŁO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7385 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 27960
w takim razie przeczytaj wszystko raz jeszcze. Dla niektórych kapusta jest złem a dla innych olej lniany jest złem. Jeśli zsumujesz wszystkie możliwe "zła" z różnych sylwetek i przypadłości to faktycznie zostanie Ci żywienie się energią z kosmosu.

There's been a mistake.
You've accidentally given me the food that my food eats.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale o czym my dyskutujemy w ogóle?

Ktoś chce być jak 99% społeczeństwa, to niech sobie będzie. Ale niech liczy się również z tym, że plasując się wśród tych 99% bierze na siebie również zwiększone ryzyko chorob cywilizacyjnych. Nie mówię, że na pewno zachoruje na miażdżycę, cukrzycę 2 typu, zejdzie na zawał, ale większość to większość

Chicken84 wiesz, ja się zastanawiam, po co tu siedzisz? Skoro się tak męczysz, bycie z nami jest dla Ciebie nie do zniesienia? To nie jest dobre dla Twojej psychiki. Wiesz, czasem lepiej być pulchną i doznawać spełnienia poprzez konsumcję czegoś, co wywołuje miażdżycę nawet u świnek* niż być szczupłą, mieć niskie ryzyko zachorowania na paskudne i nieuleczalne choroby, ale czuć się niewolnikiem zdrowego stylu życia Myślę, że moderatorzy/doradcy chyba powinni przestać do Ciebie zaglądać. Nie chcemy mieć na sumieniu ruiny Twojego zdrowia psychicznego

I taka moja dobra rada dla wszystkich, które "się męczą"
- darujcie sobie, bo i tak kiedy tylko schudniecie, wrócicie do starych nawyków i w przeciągu 3 miesięcy upasiecie się do punktu wyjścia, albo i z nawiązką. Nie pasujecie do nas po prostu


*W późnych latach 80-tych zaobserwowano masowe padanie świnek na farmach. Powodem były zawały serca i udary. Dziwnym trafem zbiegło się to ze zmianę żywienia trzody hodowlanej z paszy na coś tańszego -resztki z restauracji typu fast food


Zmieniony przez - Martucca w dniu 2013-10-12 15:35:32
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Sztanga łamana czy prosta?

Następny temat

najlepsze ćwiczenia na pośladki?

WHEY premium