SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NASZE DOśWIADCZENIA z HST

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6158

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
Zamboale ja nie pisalem o Tobie. Tak tylko mi sie skojarzylo. Czasami sa takie wypowiedzi.
Bill star to cos jak HSt. Jest progresja.
Tylko 3 cwiczenia. Podstawa sa przysiady.


Zmieniony przez - kilobb w dniu 2008-08-22 13:26:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579
ok to sorki.


Hmm.
malo tych cwiczen.Ale mysle sprobowac taki trening zrobic po tym ktory teraz planuje (tym przeladowanym).

Od wrzesnia ode do roboty wiec w sam raz bedzie na pozniej.

Mozesz podac jakies wieksze info o tym treningu???Albo linka???

ZAMBO (old school bodybuilding)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
http://www.geocities.com/elitemadcow1/5x5_Program/Linear_5x5.htm

Dla sredniozaawansowanych. Masz tam tez dla zaawansowanych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579
no to czeka mnie dluga droga zanim sobie to przetlumacze.:/

ZAMBO (old school bodybuilding)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 456 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15780
W koncu to te same cwizcenia, ta sama objetosc + progresja.
Byc moze progresja w HST jest niepotrzebna :) Ktos potrafi mi wytlumaczyc ten fenomen?


Kilobb, przyjrzę się tym planom treningowym FBW i pomyślę.

Bardziej w temacie o eksperymentach z HST.

Być może tak znaczna progresja w HST jest niepotrzebna a wynika bardziej ze względów psychologicznych, że fajnie co trening, czy co dwa ćwiczyć z większymi ciężarami (wrażenie progresu, rozwoju).
A wystarczająca nawet byłaby o wiele wolniejsza progresja (wspominałeś o tym, że teoretycznie to 2 tygodnie mięśnie się adaptują do określonych obciążeń).

Stpierre, w galerii zdjęć AD (str. 8)pisał, że: "Zaniżone ciężary i powolna lecz długotrwała progresja to najlepsze co może być "

Więc może twórcy tych planów treningowych na wyczucie doszli do rozwiązań, które bez problemu można byłoby wyprowadzić z teoretycznych podstaw HST.

A do tego tematu jeszcze zajrzę i poodpisuję. Teraz tak na szybko bo zobaczyłem, że pojawiła się ciekawa kwestia i linki do innych wersji trenigów FBW (jeszcze ich nie przejrzałem).

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 456 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15780
Paeł,

zly w trakcie zmienialem cwiczenia, cos dodawalem, NIE POLECAM, poprostu nie trzymalem sie wczesniej przjetych zalozen :/

ja też tak niekiedy robiłem. Np. arnoldki zacząłem robić zamiast wyciskania na barki. Teraz jak już dobrałem ćwiczenia to będę się ich trzymał. Zdecydowałem się jednak na arnoldki na mniejszych obciążeniach niż wyciskanie na barki na większych.

kiedys przez 2-3tyg robilem glownie drazek i porecze 3x w tygodniu silowo bo chcialem doczepic 50kg i zrobic 5powtorzen niestety nie udalo sie, skonczylem na 45 w poreczach x3-4, w drazku duzo gorzej 2x 40 i to nie pelne

ciekawe, wyniki może i tak dobre. Nie wiem jak osoby wykonujące te ćwiczenia z dodatkowym obciążeniem się do tego ustosunkują. Jestem ciekaw.

Zastanawiałem się nad tym co by było gdyby nie robić treningu całego ciała, tylko wybrane ćwiczenia.

W sumie ćwiczyłeś bardziej na siłę, ale jakie masz spostrzeżenia ?? Taki wyspecjalizowany na określone ćwiczenia (mięśnie) trening działa lepiej na wyniki w tych ćwiczeniach, czy trening całego ciała ?? I czy z efektami masowymi jest podobnie ??

Goggeta

wskoczyłem na wage 2 dni po zakończeniu HST i nic, a następnie za 4-5 dni i już była waga większa o 2 kg. To chyba była ogólna masa ciała, ale zauważyłem, że klatka, która się ładnie rozbudowała podczas HST nagle zaczeła flaczeć

no to dzisiaj dipsów trochę porobiłem

w okresie SD jakoś bardziej mnie martwi brak ćwiczeń, nić deficyt kaloryczny, który staram się wytwarzać jako, że wykorzystuję ten czas do celów redukcyjnych.

Dlatego też podczas poprzedniego sd założyłem temat:
https://www.sfd.pl/rodzaje_ćwiczeń_fizycznych_a_ich_wpływ_na_anty_katabolizm_mięśni__-t420523.html

Teraz trenuje na strychu, dokupiłem ławkę i 2x20kg i jeszcze musze kupić gryf prosty.

co do gryfu to wychodzę z założenia, że tak jak ćwiczenia ze sztangą są lepsze od ćwiczeć na maszynach, tak też na podobnej zasadzie hankle są lepsze od sztangi (gryfu). Zresztą spotykałem sie z takimi opiniami w różnych artykułach na forum. Więc korzystam z +ów ćwiczenia hanklami.

Na ale jak już dokupiłeś obciążenia 2x20 to kupno gryfu to już chyba naturalna konsekwencja tego zakupu. No i pewnie wygoda większa w wielu ćwiczeniach będzie.

Ja do hankli myślę o dokupieniu obciążeń 4 x 10, ale na razie chce jeszcze wycisnąć co będę mógł z tego co mam. No i zastanawiam się jak krążki o takiej średnicy będą sprawdzać się w połączeniu ze sztangielkami.

Zambo19,
fajnie, że pojawiłeś się w tym temacie Ciebie już kojarzyłem wcześniej

Robilem rozne fbw<ale powiem szczerze ze mimo jakis negatywnych wypowiedzi na temat treningu calosciowego ARNOLDA (jest na forum)to bylem bardzo zadowolony z tego planu.Robilem go po 4serie.

Warto poszukac sobie na sfd.


trafiłem na ten trening już wcześniej .
Byłem zadowolony bo ten plan, przynajmniej teoretycznie, pokazywał, że jednak można ćwiczyć z dużą objętością (ilością serii) a jako, że ja tak ćwiczyłem to stanowił potwierdzenie tego co robiłem. A to fajne uczucie .



Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 443 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 28421
Powiem tak, nie kombinowac tak jak ja bo to wsumie nic nie daje no moze moj komfort psychiczny, ze robilem to na co mialem ochote, sily tam wiele nie podrasowalem, co do masy to cos tam troche klatke ruszylo, ale lepiej by bylo jakbym zrobil jakas silowke oparta o te cwiczenia w ktorych chce poprawic sile.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 288 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4758
tomasz_77 - niewiem czy nie będą ci przeszkadzały talerze 10 kilogramowe na gryfiku, gdyż mogą one być zbyt duże (średnica całego talerza) co wpływa na dyskomfort wykonywanych ćwiczeń, chyba, że jestes osobą o wysokim wzroście to nie powinno Ci to przeszkadzać. Dzięki za link do tematu.

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579
Ja zakladam tez takie duze 10 na grifiki od hantli.Do wszystkiego da sie przyzwyczaic wiec i to nie sprawia mi problemu.

Tomasz nie czytalem jeszcze takiego czegos ze hantelki sa lepsze od sztangi.Mozesz to uzasadnic??/Rozumiem ze poprostu miesnie sa jednakowo obciazone bo czasem na sztandze reka przewodzaca moze zrobic wieksza robote.A po zatym???

ZAMBO (old school bodybuilding)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenie, a praca.

Następny temat

Progrejsa w dipsach i drazku

WHEY premium