SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mleko

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4767

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 53 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
Chodzi o to, że idąc tropem "rewelacji" można powiedzieć, że dla człowieka nie ma "dobrego" źródła białka. Bo jeśli nie mleko, soja, mięso to co? Jajka też odrzuć, bo cholesterol...

Tak, mleko jest podstawowym źródłem białka. Ja od jakichś 20 lat piję litr dziennie, czasami dwa litry. Żadnych problemów oprócz faktu, że nie choruję (aż dziwne, ale okresy niekorzystania z lekarza dochodzą do 6 lat, nie licząc np. pójścia po zaświadczenie na studia), nie mam też problemów z kośćmi (nigdy nic nie złamałem, u stomatologa na leczeniu byłem ok. 6-7 lat temu, 4 lata temu na przeglądzie to mnie wyrzucił, bo miejsce pacjentom potrzebującym zabieram). Teorie o odwapnianiu kości są więc delikatnie mówiąc chybione. No chyba, że jestem w tych 20% tolerujących mleko...

ok. 30g białka pochodzi z mleka. Jem kostkę twarogu dziennie, a to 40g, ze 100g żółtego sera (25g), jogurt (15g), jajka (30g). To takie w miarę stałe pozycje. Spożywam ok. 150-200g białka dziennie. Z tego 110g, czyli połowę z mleka i jego przetworów. Poza tym jaja, tuńczyk (czasami flądra), makaron (białko pochodzi tam często z jaj), ryż.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a mozna zastapic mleko maslanka, kefirem,jogurtem chodzi mi o wapn i inne skladniki co ma mleko czy te produkty ktore wymienilem moga mi dostarczyc tych samych skladnikow co mleko ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
dokladnie tak bedzie najlepiej,a zrob bialko z maslanka albo kefirem to wzyciu juz nie zrobisz na mleku ani wodzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 76 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5325
Ja również dzięki dużej ilości mleka od dziecka lekarza odwiedzam tylko po zaświadczenia A chory ostatnio byłem w podstawówce. Ale znam również wiele osób które nie wezmą tego płynu do ust.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
qazar nie rozumiem co napisales
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W księgarni możecie sobie kupić ksiązkę znanego autorytetu w dziedzinie odżywiania, dyrektora Naukowego Centrum Zdrowia w Moskwie Michała Tombaka pod tytułem "Czy można życ 150 lat?". Według autora mleko krowie jest jedną z najgorszych trucizn które spożywamy. Powoduje ono procesy gnilne w jelicie grubym. W przeciwieństwie do cielaka którego przewód pokarmowy pozwala trawić osobno trawę a osobno mleko, układ pokarmowy człowieka powoduje ścinanie mleka krowiego pod wpływem kwasów żołądkowych tworząc coś w rodzaju twarogu. To w konsekwencji powoduje wrzody żołądka i dwunastnicy. Poza tym żaden dorosły ssak żyjący w swoim środowisku naturalnym oprócz człowieka nie spożywa mleka. Dlaczego? Być może dlatego że natura tak stworzyła ssaki by nie spożywały go po zakończeniu okresu niemowlęcego. Czym można zastąpić mleko krowie? Jogurtem, kefirem i ew. mlekiem kozim. Krytyka mleka krowiego nie oznacza krytyki twarogu lub sera które są dobrze tolerowane przez ludzki organizm. Sam przeszedłem na musli z naturalnym jogurtem pitnym i da się wytrzymać. Mleko do kawy można zastąpić np. mlekiem sojowym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
isalem ze maslanka i kefir lepszy wybor niz mleko szczegolnie dla osob z problemami trawienia mleka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
skad brac bialko? - ryba, drob, rosliny (szczegolnie warzywa straczkowe)

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
U mnie mleko i ser biały to podstawa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3394 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21996
to moze ktoś by mi powiedział z czym np. mam jesc płatki śniadaniowe bo suchych to na pewno sie nie chwyce i z czym mam mieszac albo gainera albo białko bo z wodą mają taki smak ze rzygac mi sie chce. i jeszcze jedno w maju zaczolem diete na mase którą rygorystycznie przestrzegałem a w czasie tej diety spożywałem na dzień około 1,5 litra mleka na dzień. pół litra razem z płatkami następna litra z gainerem i z białkiem. efekty: około 7 kilo w 2 miesiące i nic mi sie nie działo a pare razy miałem takie stłuczki na rowerze ze sie dziwiłem ze nic mi sie nie połamało. i co wy na to. aha jesli mleko jest szkodliwe to ile go pić na dzień?
sogi za odpowiedzi dam
pozdro

http://www.sfd.pl/temat268831/ 

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cukier krzepi...

Następny temat

pomóżcie mi!!! PROSZĘ

WHEY premium