SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa w domowych warunkach - FBW?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1028

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 148 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4850
Witam. To znówu ja. Tak tak, kochani, kolejny stek wyczerpujących oraz czasem i również głupich pytań, które mają mi ułatwić życie a zarazem abym mógł trenować ze spokojną głową ;)

Otóż jeżeli taki temat istniał/istnieje/jest w "Szukajce" to wybaczcie ale nie znalazłem nic takiego a więc przepraszam z góry.

A więc tak, dietę jako taką mam, ćwiczyć - ćwiczę już ponad miesiąc, rozwijam się a więc jest dobrze, wzrost wagi stopniowo idzie w górę, a przyrosty masy mięśniowej i wyniki w ćwiczeniach widać!

Ale zastanawiam się czy dobrze robię? Otóż, używam Treningu Mawashiego [https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących__foty_str._12-t359947.html], czyli oto te FBW dla początkujących aby moje mięśnie stopniowo się przyzwyczajały do ciężarów i abym poprawnie wykonywał technicznie ćwiczenia. Ale jak widać i słychać, moim priorytetem jest MASA - nie rzeźba, ani nic w ten deseń, tylko MASA. Po zdobyciu masy się wyrzeźbi, nie śpieszy się.

Podam tutaj swoje parametry a żeby ułatwić sprawę i rozpiszę trochę jakich modyfikacji dokonałem w planie i ile powtórzeń robie (info).

Płeć : Mężczyzna

Wiek : 16 (Prawie 17)

Waga : 71.4 (Idzie cały czas w góre!)

Wzrost : 186

Cel treningowy : Masa

Staż treningowy na słowni : 1 - 2 miesiące

Uprawiane inne sporty : Rower (5x w tyg (12km / dziennie) - dojeżdzam do szkoły)

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : Hantelki, Ściskacz

Dieta : Posiadam

Przeciwskaznania medyczne : Skrzywienie boczne kręgosłupa

Zażywane suplementy : Na sucho - Brak!


1a) Napinanie mięśni brzucha leżąc - Spięcia (M. brzucha) 15 powtórzeń
2a) Wspięcia na palce obunóż (M. łydek) 20 powtórzeń
3a) Przysiady klasyczne bez obciążenia (M. ud) 20 powtórzeń
4a) Podciąganie hantli do klatki (M. pleców) 10 powtórzeń (Niestety nie znam nazwy, oglądałem film i zapoznałem się tylko z poprawną techniką wykonywania)
5a) Pompki klasyczne [M. klatki piersiowej) 12 powtórzeń
6a) Unoszenia hantli na boki, oburącz (M. naramienne) 8 powtórzeń
7) Uginanie przedramion z hantlami, siedząc (M. dwugłowe ramion) 12 powtórzeń
8a) Pompki w podporze tyłem (M. trójgłowe ramion) 12 powtórzeń
9a) Ściskacz (M. przedramion) 50x



A więc moje pytanie jest następujące,

Ile powtórzeń byłoby optymalnie abym wykonywał MIN - MAX na serię jeżeli chcę zdobyć masę?

Czy ćwiczenia które wykonuje są dobre czy coś zmienić?
(Niestety nie mam drążka i nie będe mieć w najbliższym czasie, mam na wykorzystanie tylko Hantle i mase własnego ciała!)

Czy wykonywanie ćwiczeń na m. pleców na szarym końcu nie zaszkodzi w całym planie? Czy lepiej byłoby wykonywać je tak jak podałem w planie?

Jakieś dobre zamienniki? Np. na m. klatki, barków, przedramion itd Wszystkie mnie interesują! Linki, artykuły, filmy i temu podobne mile widziane!

Czy lepsze byłoby "Uginanie nadgarstków z obciążeniem (m. przedramion)"? Jeśli tak to ile razy / powtórzeń na serie?


Zmieniony przez - RiseMeph w dniu 2011-06-07 17:57:12
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 148 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4850
Może mi ktoś odpowiedzieć? Przepraszam za spam, ale to ważne dla mnie więc trochę wyrozumiałości i pare słów mogłoby mi pomóc! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
ad 1)
na dietę jest masa. Standardowy zakres powtórzeń to 8-12,ale są partie które lubią wiecej powtórzeń a są takie które lubią mniej. Sam powinieneś wyczuć na własnych mięśniach co jest dla nich najlepsze.

ad 2)
ćwiczenia w miarę OK. Drążek to niewielki koszt,nie sądze by nie było Cię stać na niego(nawet jeśli nie kupić,to samemu zrobić). A jeśli i zrobienie samemu odpada to chyba jakieś podwórka z drabinkami masz koło siebie...

ad 3)
lepiej jest tak jak masz w planie. Plecy to zbyt duża i zbyt złożona partia by robić ją na końcu. Poza tym angażuje partie mniejsze jak bic czy przedramię które już przećwiczone będą osłabiały trening pleców.

ad 4)
popatrz po przykładach treningów w domowych warunkach,lub po dziennikach osób w tym dziale.

ad 5)
ani lepsze,ani gorsze.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z klatką piersiową

Następny temat

Dosyć złożony problem

WHEY premium