SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Malutkie pytanko ;/Kick

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2737

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 383 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2144
ciii, motywuje

wild punch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 156
Jakie worki dla młodzianów polecacie?

KickBoxing i wiadomo wszystko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
dla młodzianów nie polecam żadnych worków. Do tego trzeba już mieć na prawdę niezłą technikę, którą sam będziesz potrafił szlifować.
Co do uderzania przeciwnika: punktuj. Głównie o to chodzi na sparingu. To bardzo dobry odruch, że nie chcesz nikogo uszkodzić na treningu. Jeżeli trafisz na napaleńca, co sam Cię będzie łoił, Twoje nastawienie psychiczne samo się zmieni
Pompki na kostkach: potrzebujesz na egzamin to ćwicz w domu. To jeszcze takie relikty co zostały po karate, w sumie do niczego nie potrzebne, ale jak komuś ma pomóc w samoocenie, to czemu nie

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 253 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2140
A ja mam pytanie do Lopana, gdzie cwiczysz tzn w jakim miescie i klubie ze macie jak to nazwales "stopnie"(domyslam sie ze wyszkolenia)? A tak w ogole to ile masz lat?

,,Najlepsza obrona jest atak"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Bolo o co Ci chodzi? Przecież w kicku normalnie są pasy, stopnie czy kyu -zwał jak zwał. Poczytaj sobie https://www.sfd.pl/Wszystko_o_Kick-boxingu-t117445.html 

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 253 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2140
Tak wiem, ale z tego co sie orientuje to nie polega to tym zeby zrobic 20 pompek a poza tym to jak mozna zdawac na jakikolwiek stopien wyszkolenia jesli sie jeszcze nie opanowalo podstaw?! Bo z tego co pisal Lopan to nie opanowal jeszcze wszystkich technik, nawet podstawowe nie do konca... Wiec mnie to zdziwilo, myslalem ze moze sa to jakies stopnie wyznaczone przez trenera(indywidualnie w klubie), ale faktycznie byc moze chodzilo mu o te normalne

,,Najlepsza obrona jest atak"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Co do strachu, to jest to kwestia nastawienia i wiedzy:
Musisz sobie uswiadomic, ze cwiczac w parach techniki (uzywajac przytym oczywiscie sprzetu ochronnego) trenujesz, aby poprawic technike, szybkosc, koordynacje itd, a nie aby zrobic sobie, czy tez partnerowi krzywde. Nie boj sie zadawac ciosow na twarz, to nie jest bijatyka na podworku, tylko SPORT.

A pozatym- geba nie szklanka, nie peknie.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Bolo w linku, który podesłałem masz podane wymagania na poszczególne stopnie. W pierwszych stopniach uczniowskich to są na prawdę podstawowe sprawy

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29
ja trenuje juz okolo 3 lata... przed zawodami na sparingach mialem tez pewne "granice" przed obijaniem kolegi. Ale przez to ze nie chcialem go za mocno uderzyc to uderzalem powoli , co wyszlo na zawodach... Teraz na sparingach obijam kolegow (szybkie ciosy, ale luzne ), ale po to oni sa tak samo oni obijaja mnie to nie szachy i jesli idzie sie na trening trzeba miec swiadomosc , ze jesli sami nie chcemy oberwac musimy kogos oklepac pare mocniejszych bul zbierzesz i to minie pozdro

"Nie wierzę w zasadę "oko za oko". Wierzę w "dwoje oczu za oko"". – Bas Rutten

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 156
tzn mam 12 lat,sekcja w gołdapi....a z tymi pompkami to ktos z starszych mowil ze na egzaminach trzeba 20 conajmniej pompek na kostkach zrobic.

KickBoxing i wiadomo wszystko

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Otwarty Turniej Submission Fighting 'Zbyszko Cup 2007' (27.10 Warszawa)

Następny temat

W wolnym czasie...

WHEY premium