SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Maślana ma fajne kolana! Wiosenny spam, parampampam.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 142235

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7337 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45955
co do sosu - zapomniałęm dopisac że do tego farszu (czyli kuraka z pomidorem i przyprawami) też dodałem trochę jogurtu naturalnego i deczko wody żeby właśnie suchy nie był

a co do naleśnika, to hm:
ja nasypałem do miski 20g owsianych, dodałem otrąb troszkę, wbiłem 2 całe jajka i jedno białko, dolałem 5go oliwy z oliwek, aha i mleka jeszcze też dolałem, ale bardzo mało, ze 2-3 łyżki tak na oko
potem wziąłem dużą opatelnię teflonową i rozlałem polowę masy, poobracałem patelnią żeby się rozlało po całej i postawiłem na małym ogniu, po chwili odlepiłem i przysmażyłem z drugiej strony i jest pierwszy naleśnik

no i potem drugi

tylko trzeba wylać dość cienko, bo inaczej bedziesz mial za grube nalesniki i sie moga ciezko zwijac albo nawet rozyeabc przy zwijaniu

a mozna je tez zrobic z samych jajek, Koniu tak robił

--== GAINER TEAM ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wbilbym soga ale nie wchodzi

a jak smazyles na tej patelni to polales ja jakas oliwa/maslem czy poprostu wylales mase na teflon i tyle? :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7337 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45955


wylałem tylko na teflon

miedzy innymi po to dodalem oliwy do masy
chociaz to i tak chyba znaczenia nie ma większego

tylko smaż na małym ogniu


zjadlem wlasnie tego z maslem orzechowym i twarogiem - byl zayebisty, tylko kurde za mały mi sie zrobil, musze nastepnym razem zrobic 2-3 duze


jak cos to tu jest przepis na takie nalesniki z troszke większa iloscia WW i na slodko:
https://www.sfd.pl/Naleśniki_śniadaniowo_przekąskowe-t582880.html 

--== GAINER TEAM ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
***** ale mi ochoty narobiles

a ja do wieczora musze ciupac batoniki proteinowe bo se duzo zrobilem :D
tzn nie dokonca proteinowe bo malo geste bylo i musialem dodac owsiany troche wiecej i wegle poszly w gore
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7337 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45955
a jak te batoniki robiles?
kvrwa tez bym se zrobil kiedys


ogolnie to teraz sie musze wiecej pobawic w kucharza bo zbyt monotonnie jem

--== GAINER TEAM ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2288 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14273
co Wy ***** wiecie o monotonnosci w kuchni

BRYLANT FORUM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wpc + jogurt naturalny + bialka jaj + serek bialy
to wszystko zmiksowalem ze bylo takie jednolite
dodalem troche owsiany i musli, bylo malo geste to jeszcze dodalem mleka w proszku
i takie cos na papierze do pieczenie rozlewam formuje zeby bylo wysokie na ok 2-3cm
170-180st piekarnik ustawiony i na pol godziny wlozyc
jak sie upiecze cieniutko posmarowac cieniutko miodem, poczekac az wszystko zastygnie i pokroic

dobre jest ale ww troche duzo wyszlo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2288 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14273
carbon, zobacz do gainera, swiezaka cisnie gosc, haha

BRYLANT FORUM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7337 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45955
a to sobie na masie spróbuję pewnie

Gringo już patrzę

--== GAINER TEAM ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mi na 100g upieczonego wyszlo ok 15g bialka i 27g wegli
a ja na low carbie jestem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zakwasy...

Następny temat

połączenie

WHEY premium