SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mała podpowiedz

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 662

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 58
Witam. Mam pytanie odnośnie treningu. Od jakiegos czasu ćwicze sobie w domowych warunkach z hantlami 30kg(szału nie ma,jakies krzesła i sie kombinuje). Ćwiczenia wybieram sobie z www.kulturystyka.pl/atlas.  Chodziło ogólnie o to by sobie tak poprostu cwiczyc. Ale jednak jak cos robic to juz dobrze wiec kieruje tutaj pytanie. Wykonująć np cwiczenie na biceps zaczynam od małego cięzaru wykonujac np 12 powtorzen nastepne dokładam i tez 12 powtorzen i ostatnie juz mniej wiecej na max i tez 12 powtorzen. Potem poprostu jade inne cwiczenie wykonujac tym samym schematem od lekkiego kończąc na max. I teraz pytanie co do tych serii co tutaj czytam na stronie na czym polegaja? Np wybrac 3 cwiczenia na biceps i pokolei je wykonywac i tak np 12 serii ale z tym samym ciezarem cały czas czy dodawac? Trenowac każda partie ciała pokolei czy po jednym cwiczeniu z kazdego? Wiem troche namieszałem ale mam nadzieje, ze ktos chwileczke poświeci :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
robisz po kolei najpierw jedno cwiczenie potem drugie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 58
To tak przykładowo biceps 8kg x 12 powtórzeń, 10kg x 12 pow, 12kg x 12 pow to jest jedna seria. I teraz np takich serii kilka czy przechodzimy do nastepnego cwiczenia? Czy np 10kg x 12 pow i tak kilka razy nie zmieniając cieżaru? I dopiero po wykonaniu takiej serii przechodzimy do nastepnego wybranego cwiczenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Najpierw robisz wszystkie serie danego cwiczenia potem przechodzisz do następnego.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 58
Czyli 8kg x 12 powtórzeń, 10kg x 12 pow, 12kg x 12 pow i ile takich serii by tez za duzo nie było? I ile mniej wiecej przerwy miedzy cieżarami albo nastepna seria?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Napisałem przecież wyżej, ile serii to zalezy od intensywności całego treningu, przerwy takie aby złapać oddech i odpocząć do następnej serii.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 58
Ok to ostatnie pytanie. Moze ktos tak w skrocie napisac jakich partii ciała nie cwiczyć w tym samym czasie? Np robie Triceps to czego nie robic w ten sam dzien, czy to nie ma jakiegos wiekszego znaczenia? Trening nastawiony bardziej na mase w moim przypadku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
A jakim sprzętem dysponujesz bo jak żadnym i trening z ciezarem własnego ciała to przy takiej intensywnosci każdą partię możesz łączyć.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 58
Tak jak pisałem na wstepie posiadam hantle 2x15kg. Mam tez możliwosc robienia np wyciskanie francuskie ze sztangielka w lezeniu czy tez pompki w podporze tyłem. Mozna dodac Drażęk bedzie. Kombinuje sie jak moze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Jak robisz 8 kg x 12 pow później 10 kg x 12 pow i 12 kg x 12 pow to są 3 serie a nie jedna tak dla sprostowania. Chyba, że źle zrozumiałem to co wcześniej pisałeś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
a temat podiwszony widziałeś? tam sa przykładowe roizpiski treningów...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wiosenny trening dla 14 latka !!!

Następny temat

Trening+ Dieta bez wspomagaczy

WHEY premium