SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mała podpowiedź co dalej...

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 745

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 259
Witam,

Jeszcze kilka miesiecy temu tematyka odzywek czy suplementow w ogole mnie nie interesowala. Twierdzilem, ze skoro odzywiam sie w porzadku i duzo cwicze - nie musze. Wtedy wlasnie dostalem w prezencie puszke TSE, spojrzalem na sklad i stwierdzilem, ze na pewno mi to nie zaszkodzi, jezeli sprobuje.

Wtedy zaczalem przegladac fora i opinie o roznych specyfikach tego typu. W miedzy czasie dokupilem jeszcze TSE tak na 2 miesiace biorac wg zalecen 1 x 2 dziennie - wiem, ze wielu z Was bierze je w wiekszych dawkach.

Aktualnie, od tygodnia nic nie biore, bo po prostu skonczyly mi sie. Moze to jednak dobrze, bo chcialbym sie lepiej zastanowic nad tym co i w jakim celu biore - wydaje kase. Licze, ze bedziecie mi w stanie cos podpowiedziec.

Duzo sie ruszam, gdyz uprawiam wiele sportow. Jezeli chodzi o regularne treningi, to 3 razy w tygodniu gram z 1,5-2h intesywnie w koszykowke + 1 raz w tygodniu silownia, ew. cwiczenia silowe na miare mozliwosci w domu. Odzywiam sie wedlug metody Montignaca.

Mam 21 lat, 182cm wzrostu i waze okolo 70kg.

Chcialbym z roznych pobudek wazyc tak z 66-68kg i w miare mozliwosci utzymac ta wage. Ze wzgledu na regularne treningi nie mam problemow z kondycja - wydaje mi sie jednak, ze dzieki TSE czulem czulem sie lekko pobudzony i przyznam, ze mi to bardzo odpowiadalo.

Przede wszystkim zalezaloby mi na pozbyciu sie tego, moze niewielkiego, ale tluszczyku na brzuchu (chyba najciezej jest sie go pozbyc wlasnie z niego) i pozostawieniu ladnie wyrzezbionych miesni - skonczylem niedawno cykl weidera na miesnie brzucha.

Sporo czytalem o suplementach, ale przyznam, ze troszke sie jednak juz w nich wszystkich pogubilem.

Zastanawialem sie ostatnio nad niezbyt silnym polaczeniu TSE(spalacz) + L-Karnityna 500 forte plus (chrom + rowniez redukcja tluszczy).

Sporo tez czytalem o HMB czy BCAA, ale nie wiem czy to dla mnie.

Co mozecie mi podpowiedziec? Licze na konstruktywne opnie.

Z gory wielkie dzieki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bez spalaczy idzie to zrzucić
tyle, że dziwnie tak ważyć 66 kg przy 183 cm wzrostu...
w kosza nie pograsz z taką wagą

hmb odpuść
a bcaa, jako antykatabolik przyda się, choć w dalszym ciągu myślę, że to dziwne i niezdrowe

Zmieniony przez - emenems w dniu 2008-06-23 23:52:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 259
W kosza gram amatorsko, czyli dla przyjemnosci i utrzymania organizmu w dobrej kondycji. Gram regularnie ze wzgledu na sekcje sportowa w jakiej jestem. Aktualnie daje rade ze swoja waga:)

A jezeli chodzi o wage, to moze po prostu chcialbym lepiej wygladac(wspomniany juz brzuch) - moze przesadzam i powinienem po prostu poswiecic troszke czasu na silowni?;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 259
Odswiezajac temat i chyba jednoczesnie podsumowujac moje poszukiwanie dalszego planu dzialania, zdecyduje sie najprawdopodobniej na:

- Olimp Thermo Speed Extreme (jakosc spalania mi wystarczy i nie jest zbyt drogi)

- Olimp BCAA Mega Caps (antykatabolik)

- l-karnityne sobie odpuszczam, bo dzialanie jest watpliwe, a cena spora

- Olimp GTF Chrom (hamowanie apetytu czy naglego gloda)


Mam zamiar brac TSE 2 razy dziennie, raz przed sniadaniem i drugi raz przed treningiem/obiadem. Ewentualne stopniowe zwiekszanie dawki zalecanej przez producenta - z tego co przeczytalem na forum, to raczej nie ma z tym problemu.

BCAA bede bral tylko przed treningiem i po treningu w ilosci okolo 5-10g - 1g na 10kg masy ciala, tak?

Chrom raz dziennie w poludnie, przed obiadem.

Co Wy na to?

Z gory dzieki;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kreatyna czy mass xxl ?

Następny temat

Napój izotoniczy na górskie wyprawy

WHEY premium