SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MT a MMA stojka - roznice

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4249

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 603 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3131
Witam,

orientujecie się jaka jest różnica pomiędzy treningami Muay Thai, a MMA (stójką)? W niektórych klubach widzę właśnie takie zróżnicowanie planu zajęć (podział na BJJ, MT, MMA (stójka) i MMA dla jednej grupy i zastanawiam się czy jest to tylko kwestia nazewnictwa czy rzeczywiście są jakieś różnice.

Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 84 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1394
Różnica jest też w tym, że w MT większość zawodników przyjmuje i oddaje odrazu, a w MMA nie jest to dobre bo może grozić obaleniem. Garda jest też inna, w MT jest ona ciasna/twarda a w MMA luźna i tak bardziej do łapania.

"Chciałem wygrać, robiłem wszystko żeby wygrać, wygrałem." Marcin Held

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Pewnie że są różnice , THAI BOXING może być solidną bazą w MMA , wielu technik MT nie ma , są bezużyteczne , pamiętając że na przeciwko możesz mię solidnego zapaśnika który będzie dążył do obalenia , wiele technik z MT po prostu by mu w tym pomogły .

Jeśli ktoś uważa że solidny boks da mu dobrą stójkę w MMA to się myli i odwrotnie stójka pod MMA to nie boks .

Stójka pod MMA to MMA , THAI BOXING - skuteczne techniki , BOKS - skuteczne techniki przygotowania że możesz zostać obalony , lub będzie próbował obalać ty .

Jeżeli celujesz w MMA to trenuj co co się tym sporcie sprawdzi bo taka jest jego idea .

a co do różnicy u mnie j/w jest MT plus BOKS plus przydatne techniki zapaśnicze , oczywiście zapasy pod MMA też mamy w inny dzień które łączą się z BJJ .

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 209 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12973
Myślę, że zasadniczą różnicą może być walka w klinczu, która w MT wygląda zupełnie inaczej i w MMA jest bezużyteczna, bo skończy się obaleniem i parterem. Również pozycja walki w MMA może być bardziej obniżona ze względu na zagrożenie atakami zapaśniczymi. Ale to co najważniejsze, czyli ciosy proste, sierpy i low kicki są te same ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 603 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3131
Dziki za info. Trenuj wlasnie MMA i u mnie nie ma takich roznosci. Jest stojka, jest parter, SF i to wszystko, stad moje zdziwienie dot. rozgraniczenia MT i MMA stojki. ;)

Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co to za bzdury?! MT to sztuka walki a MMA to formula w której odbywa się walka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Goodridge

i co z tego ?

co jest bzdurą ?

ćwiczenie oddzielnie zapasów , boksu czyni z ciebie zawodnika MMA ?

tekst bez urazy jak filip z konopi , nie wiadomo z czego i do czego .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Coś mi się źle zrozumiało. Sory za nieporozumienie jestem jeszcze zamroczony po siłce. Cofam mojego posta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
nie ma za co

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
W twoim przypadku mt to zpewne poprostu stójka(uderzane ) pod mma, a mma(stójka) pewnie zawiera kklinczowanie, obrony poruszanie sie itp, tylko dedukuję, bo tak zazwyczaj jest w klubach mma, mało który ma sekcję boksu tajskiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Do tego co wymieniliście, dodałbym, że w tradycyjnym boksie tajskim kuleje trochę praca nóg. W MMA jest ona żywsza.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
Ale to gdybyanie na poziomie: Czy dało by się skakać przez płotki na krowie? Niby sens ale bezsens. Kluby mma trenują pod mma.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bilet MMA ATTACK

Następny temat

UFC On FOX III: Diaz vs Miller

WHEY premium