SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MSM - zalecane stosowanie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234792
Ogólnie ja w treningu siłowym przestałem kierować się zasadami, że plan treningowy powinien mieć...
Nic nie powinien mieć i równie dobrze dla amatora, ltory po prostu chce zaj**iście wygladac zrobienie nóg na maszynach nie będzie żadną ujmą w jego treningu :) utarło się podejście ze trening silowy powinien wchodizc z trojboju? Ale w imie czego? pogłębienia kontuzji, gdzie 80% nie jest w stanie wykonać prawidłowych wzorców ruchowych? tutaj jest problem.
ja odkad zrezygnowałem z klasycznego martwego ciagu, to nie pamietam co to znaczy bol pelcow

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33124 Napisanych postów 23198 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278126
TomQ-MAG

ja odkad zrezygnowałem z klasycznego martwego ciagu, to nie pamietam co to znaczy bol pelcow
:):) od roku nie robie ciągu jako stałe ćwiczenie w planie i podzielam twoje zdanie , skupiłem się tylko na podciaganiach i wszelakich wiosłach .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A mnie skusilo ostatnio zrobienie ciagow,przez tydzien chodzilem jak z kijem w dupie ;) nigdy wiecej,za stary jestem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Ja mc na prostych tylko robie, klasyka już nie wiem kiedy robiłem, moze ze 2 lata temu

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33124 Napisanych postów 23198 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278126
anubis84
Ja mc na prostych tylko robie, klasyka już nie wiem kiedy robiłem, moze ze 2 lata temu
No to MCNPN tez leci bo fundament ale klasyk chyba szybko nie wróci ( tylko do maksow raz na czas z ciekawości )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234792
ja klasyka zamienilem na rack pull-a, jezlei mam ochote na jakies konkretniejsze ciezary.
tak to zazwyczaj wykonuje w wersji rumunskiej martwego, hamowanie obciazenia za pomoca tylka i tylnej tasmy iud wydaje sie byc tutaj rozsadnym rozwiazaniem

aczkolwiek kiedys w klasyku po 200 kg lecialo w martym, jednak dosc szybko zrezygnowałem z takiej opcji, stwierdziłem, ze jestem za wysoki do pewnych bojow i lepiej nie prowokowac ewentualnego urazu i kontuzji, no i chyba był to dobry wybór bo odpukac nic sie nie dzieje

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 292 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1528
Widzę, że temat zaczął się od siarki a skończył na mc:D

To ja jako nowy powiem tak, że mam stałą jakaś kontuzje barku i dwa lata temu kupiłem kręte, po której było lepiej, ale i tak bolało jakoś ścięgno czy coś. Miesiąc temu zacząłem znowu boje z tą samą kartą. Od jakiegoś czasu także z różnych względów stosuje trochę siarki, ponieważ oczyszcza organizm i jest dosyć ważnym minerałem z tego co wiem i pewnie takze dlatego lubię czosnek.

No jakby nie było problemu. Dopiero jak dorzucę ciężaru, to mnie boli lekko ramię. Ogólnie coś moze jest na rzeczy, ale efekt jest spektakularny i jest nadzieja, że w końcu zacznę wyciskać porządne kilogramy na ławce. Dzisiaj zacząłem także pić żelatynę, więc wszystko razem może pomoże.

Wszystko ma swój cel.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234792
Zamiast żelatyny polecam jednak hydrolizat kolagenu.
Zelatyna
fakt, jest bogata w kolagen, ale nie jest to kolagen hydrolizowany, oznacza to, że tylko niewielki procent kolagenu z żelatyny nasze ciało jest w stanie starwić i przyswoić. Natomiast korzystjac juz z typowego suplementu diety, dostarczamy wstepnie "strawiony" kolagen, ktory z latwoscia sie przyswaja w naszym ukladzie pokarmowym i wieksza jego czesc trafi do naszego organizmu. Bialka kolagenowe obfituja w specyficzne aminokwasy, jak prolina, hydroksyprolina, glicyna itd ktore to wlasnie sa odpowiedzialen za wsparcie stawow. jak bialko sie nis trawi,to aminy nie trafia tam gdzie trzeba
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 292 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1528
Dzięki za odpowiedź, wezmę to w późniejszym czasie pod rozwagę, gdyby obecne metody okazały się nieskuteczne. Patrzyłem wcześniej jakie są prekursory kolagenu w organizmie i tam była gdzieś ta żelatyna, ale też glicyna o której wspomniałeś. Na razie dieta, siarka, skrzyp, czyli krzem, zioła które mają charakter oczyszczający i sciagajacy oraz ta kreatyna, która autentycznie chyba bardzo pomaga.

Zależy mi na wyłączeniu tej dolegliwości, bo powstrzymywalo mnie to przed lepszymi wynikami w przeszłości.

Wszystko ma swój cel.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale jeżeli piszesz o kreatynie, to nie ma ona wpływu na kontuzje i urazy, więc to, że po jej zastosowaniu było lepiej z barkiem jest przypadkiem. Niestety ciężko jest określić co dokładnie dzieje się z barkiem. Tutaj warto wykonać badanie USG, a najlepiej rezonans magnetyczny. Wtedy będzie wszystko jasne. Można jednak ustalić co jest powodem takiej sytuacji. W zdecydowanej większości przypadków jest to zła/zbyt słaba rozgrzewka, błędy techniczne wykonywanych ćwiczeń i brak rolowania/rozciągania mięśni.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zagraniczne a polskie odżywki

Następny temat

Suplementy bez diety

WHEY premium