SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MMA/ kategorie wagowe/ przemyslenia

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4799

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,

Otoz dzis mialem takie male przemyslenie nt zblizajacej sie walki

Anderson Silva vs Forrest Griffin, mianowicie wg bukmacherow faworytem jest Silva (1.33) podczas gdy Forrest (3.00). Wg mnie glupota jest dla Andersona pchanie sie do kategorii -93kg. Nabranie 9kg odbije sie negatywnie na jego szybkosci a takze sporym zdziwieniem bedzie sila fizyczna przeciwnika.

Zobaczcie co sie stalo gdy niezawodny w -70kg BJ PENN postanowil wejsc i sprobowac w -77kg GSP go rozlozyl na czesci pierwsze!.

Sakuraba w -93 kg byl miazdzony przez silve, a gdyby zszedl do 84kgtam by wiecej zwojowal

Ponadto tendencja

Mike Swick przechodzac z ciezkiej do -77 kg (20kg roznicy) jest fenomenalny

Kenny Florian z -84kg do -70 kg i jest genialny
Josh Koscheck z -84 do -77kg

Diego Sanchez z -77kg do 70kg
Rashad Evans jak sie meczyl w Ultimate Fighter z Bradem Imetem (2metrowy gosciu . 120kg) wystarczylo ze zszedl do 93kg i stal sie rewelacja.

Pozatym tak jak widze ze zawodnicy:

-93 kg - conajmniej 185-190cm
-84 kg conajmniej 180 cm ( Cung Le , Frank Shamrock , Phil Baroni - wyslalbym ich do -77kg)
-77 kg conajmniej 178 cm-180cm (Matt Hughes, Matt Serra nizej)
etc. Mam nadzieje ze rozumiecie zasade :)

Sam jestem niski, a waze 85 kg wiec gdybym byl zawodnikiem UFC , wolalbym walczyc z Kennym FLorianem czy BJ w kat -70kg niz np. wazac te 85 kg z Andersonem Silva, Richem Franklinem (po co idzie do -93kg?) czy Danem Hendersonem.


Kolejnym przykladem moze byc Randy Couture , w -93 ok, ale po co sie pchal do ciezkiej ? 30kg ciezszy Lesnar chyba wybil mu to z glowy.

Idac dalej, widze ze napakowani i niscy zawodnicy nie radza sobie po prostu z tymi szczuplymi i wysokimi ( jedynie Igor V.sobie radzil) dlatego kazdy probuje zejsc nizej , zeby walczyc z mniejszymi i slabszymi. Wchodzenie do wyzszej, co prawda jest wyzwaniem ale do nicezgo dobrego nie prowadzi.

Jedynym pozytywnym wyjatkiem moze sie wydawac Thiago Alves.

Z drugiej strony niedobor miesni i zbyt niska kategoria wagowa moze byc problemem (co Hughes zrobil z watlym Gracie).


Prosze o wasze przemyslenia :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Forrest jest wyzszy... - o 3 czm

...i mocniejszy.
- a skąd to wiadomo

Podobnie jak niepotrzebnie dziadek Randy sie pchal do Ciezkiej - pokonując w tej kategorii Tima S. i Gabriala G. A walcząc w LHW przegrywał z Chuckiem L.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
To jest oczywiste że w niższej kategorii wagowej jest łatwiej, nawet na poziomie amatorskim praktycznie każdy stara się jak najniżej zejść.
Popatrz na Fiodora, nie jest on najwyższy... nawet praktycznie w każdej walce jest niższy od przeciwnika, a mimo to wygrywa.
Najlepiej mieć dobry stosunek masy do wagi i się z ta waga dobrze czuć.
Tyle że kiedyś słyszałem że jakiś zawodnik na propozycję przejścia do niższej kategorii wagowej odpowiedział że trzeba iść w górę nie dół, i ja się z nim zgadzam

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
odchudzić wszystkich o 20kg.
Lesnar do wagi lekkiej.
takie moje zdanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
Ameryki nie odkryłeś, ale spostrzeżenia trafne.
Wiadomo lżejszy=słabszy - po prostu mniejsze wyzwanie i droga na skróty.
Im będziesz cięższy tym łatwiej będziesz sobie radził z większą rzeszą ludzi bo po prostu będą lżejsi i slabsi. Schodzenie do kategori wagowej niższej jest aspektem czysto sportowym.

Pamiętaj być dobrym to dopiero początek, ważne jak dobrym chcesz być.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2607 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17835
To jest oczywiste, że zawodnik stara się walczyć w jak najniższej kategorii i zawsze się tak doradza.

Jeśli chodzi o Silvę to jest to indywidualny przypadek bo on nie ma z kim walczyć w MW i dlatego pcha się wyżej. A jeszcze na koniec kariery chce walki z Fedorem... Swoją drogą on nie nabierze masy na lhw, tylko mniej zrzuci przed walką. Podobno normalnie na codzień waży 98kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 9094 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37391
Fiedia by pewnie spokojnie mógł powalczyć sobie w LHW, ale z drugiej strony niewielki w tym sens, bo jak tak na niego patrzę to mam wrażenie, że jego sadło jest więcej warte niż u większości mięcho :D.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Kto to jest Brad Imet?

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4127
To chyba bardziej zalezy od tego jak kto sie czuje w danej wadze a nie wzrostu np Monson ma chyba173-175 cm walczy w ciezkiej i dobrze sobie radzi. Ale nie wiem nie znam sie . PZDR
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7339
A ja myślę, że lepiej żeby walczył z Mighty Mo niż z jakimiś niedotrenowanymi skosami z DREAM. Mighty wcale nie jest byle jakim zawodnikiem. A ogólnie stawiam i kibicuję Mirkowi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1719 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8752
Melvin 173 wg ciebie w jakiej wadze? albo wymieniany wyżej Monson ja ich w niższych wagach wyobrazoc sobie nie moge a Melvin choc niski to nikomu w stójce nie ustempujno chyba że roznica jest juz bardzo duza jak np z Boniawskim ale tam to zarówno roznica wagi jak i cm. A i dużo wyższych od siebie rozwalał chocby słowińskigo

No mercy for Nobody

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4127
Jak ogladalem walki Melvina z Remym to wydaje mi sie ze na zasadach MMA melvin zniszczyl by go. I podczas ich walki chyba roznicy kg byla spora manhoef 85 a remy ponad 100 jak sie nie myle .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 99 na WP

Następny temat

Strikeforce Challengers: Villasenor vs. Cyborg - ważenie

WHEY premium