SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MAKRO DO OCENY

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4183

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

26

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2608
Siema!
Jestem ciężkim przypadkiem, po fajnej redukcji często mam efekty jojo z własnej głupoty.
Tym razem upasłem się do 119 kg, przy wzroście 179cm, 26 lat. Już nie raz szukałem pomocy u dietetyków, trenerów itd.
Na podstawie zgromadzonych materiałów, aby nie przepłacać postanowiłem sobie sam rozpisać michę!

W tym celu proszę Was drodzy forumowicze o ocenę Makro jakie planuje sobie założyć na początek:

Policzyłem sobie moje średnie zapotrzebowanie kcal ok 3200.
Dzień treningowy 3200 b:240 w: 400: t:71
Dzień nietreningowy 2700 b:203 w:270 t:90

Na początek chce uciąć kcal w rest day. Średni bilans wyjdzie na minusie. 3x w tyg trening siłowy, 2x lekkie cardio tzn spacer 1h.
Jak się waga i obwody zatrzymają wtedy obetnę po ok 100-200 kcal. Później będę dodawać stopniowo intensywność tj. cardio do siłowych treningów.

Czekam na opinię :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
bialka tyle Ci nie potrzeba. spokojnie obniz do ok. 180g. tluszcze daj min. te 0.8g/kgmc, reszta ww i dzialaj. osobiscie nie wprowadzalbym od razu rotacji kalorycznoscia, polec kilka tygodni dzien w dzien tak samo - ja bym tak zrobic. pozniej mozesz pomyslec o wprowadzeniu takich rotacji.

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2608
Dzięki za wskazówki, właśnie tak mi coś z tym białkiem nie pasowało, że aż tyle. Kcal sobie podzieliłem 50% węgle, 30% biało i 20 tłuszcze. Węgle bym zostawił w takiej postaci a porotował białkami i tłuszczami.
A dla czego nie robić różnic kcal w dnie tren i nietren ? Jak czytam forum często pada taka rada, szczerze to od zawsze kiedy byłem na redukcji w dni nietren miałem mniej kcal. Czy żeby zobaczyć czy mimo to będzie spadało a jak nie będzie wtedy wprowadzić różnice?
A no i makro zostawić takie samo w dni tren i nietren?


Sorki za tyle editów, ale nie chce spamować :)

Tak zrobię, na początek zostawie 3200 w każdy dzień, jeśli w ciągu tyg/dwóch nic nie ruszy wtedy wprowadze rotację :) Już w kilku art czytałem aby wpierw mieć dodatni kcal albo chociaż taki sam jaki jest potrzebny.

A czy jest w stanie mi wytłumaczyć jeszcze jak używać tego wzoru do liczenia kcal?? Jak daje z treningiem silowym 3x w tyg albo tez w roznych kalkulatorach wychodzi mi 4000 kcal dziennie, a to mega dużo.

3200 wzialem z stad, ze jak podstawiam w kalkulatorach dane, że w ogóle nie cwicze wyszlo 2500kcal, z treningiem 4000 kcal. Pomnożyłem z tego 4000*3 (dni treningowe w tygodniu) i dodałem z 4*2500. Sume podzieliłem przez dni tyg i wyszła mi średnia. Na jej podstawie wziąłem te 3200 bo ponad 4k wydało mi się za dużo.




Zmieniony przez - Caskul71 w dniu 2018-04-21 10:13:26

Zmieniony przez - Caskul71 w dniu 2018-04-21 10:14:49

Zmieniony przez - Caskul71 w dniu 2018-04-21 10:22:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
http://m.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html tu masz wzor na zapotrzebowanie

daj soboe szanse na wprowadzanie zmian przy zastoju. polec najpierw bez rotacji. staniesz w miejscu to np te same kcal ale rotacja ww i tl w zaleznosci od dnia np w dt wiecej ww a w dnt tl ale kcal te same sumarycznie. znowu staniesz to wprowadzisz rotacje na dni dt i dnt ale rotacje kcal. staniesz znowu to cos utniesz z kcal/dodasz aktywnosc. staniesz znowu to znowu mozesz pobawic sie makro i wrzucic np wegle tylko treningowo a w dnt np 2 ost posilki dnia.

nie warto na poczatku redu wprowadzac wszystkich mozliwych technik

tydzien to za maly okres czasu by zobaczyc jak dzialaja zmiany. daj ok 14 dni


Zmieniony przez - czellista w dniu 2018-04-21 10:45:43

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2608
Super! Wielkie dzięki za nakierowanie :) Tak zrobię :) Na początek takie samo makro codziennie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6210 Napisanych postów 75705 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753037
Wylicz to zapotrzebowanie z podanego wzoru i wklej tutaj całość wyliczeń.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2608
Bmr=(9,99*119)+(6,25*179)+5=2312,56
Tea=3*65*7+3*(0,06*2312,56)=1781,27
1781,27/7=254,47
BMR 2312,56 + TEA 254,47 = 2567,03

Jestem najprawdopodobniej endomorfik, mam szerokie biodra więc dodaje górną granicę
2567,03+400 kcal = 2967,03
Dodajemy Tef= 2967,03+0,1*2967,03=3263,73

O ile się gdzieś nie machnąłem :)

Problem mam z policzeniem zapotrzebowania na dzień niet i tr. I jak wliczyć spacer 2*1h (2 x w tyg). Czy też jako kardio?
Więc policzyłem innym wzorem, dostępne kalkulatory wszędzie jak mi wychodzi zapotrzebowanie z treningiem i jak bez. Wyszło mi po mojemu mniej więcej tak samo, czyli 3200 kcal. Tego się trzymałem przy rozpisaniu makro i potem michy. Dodam, że nie mam mega czystej michy, znajdzie się miejsce dla jakiegoś snickersa albo ciasteczek owsianych (własnej roboty), ale żeby w makro się zgadzało na koniec dnia :)



Zmieniony przez - Caskul71 w dniu 2018-04-23 17:26:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
to zacznij od tych 3200 i obserwuj co sie dzieje robiac pomiary ciala. proponuje Ci sie stanowczo rozstac z wyrobami typu snickers, odwiedz dzial Kuchnia sfd - znajdziesz tam duzo przepysznych przepisow na desery, ciasta, ciasteczka, batoniki i to wszystko fit i bez syfu w srodku a smakiem nie raz i lepsze

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2608
Z czasem odstawię na pewno, ale wiem po sobie, że mam czasem napady łaknienia. Wole mieć rozpisanego snickera wciągu dnia jako dodatek niż wieczorem rzucać się na miskę z chipsami i ciastka jakieś :D Najważniejsze kcal i makro na koniec dni się zgadza :) a kuchnie K** na pewno zobacze sobie :) Dzięki wielkie za pomoc raz jeszcze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
zadna tam kuchnie K** tylko SFD

skoro sa napady na slodkie tzn. ze najprawdopodobniej cos nie gra w diecie. wrzuc ja tutaj do oceny w formie zrzutu z potreningu.

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6210 Napisanych postów 75705 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753037
Nie musisz dzielić kalorii na dni treningowe i wolne. Nie jest to takie istotne. Ile kalorii jadłeś do tej pory? Przy 3200 byłeś głodny?

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kontynuacja redukcji czy masa - trudna sylwetka.

Wiecej