SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lipomastia - pytanie.

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11757

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
http://slawomirambroziak.pl/forum/index.php?topic=70.0

Pod powyższym adresem jest moja odpowiedź na pytanie jednego z kolegów o suplementy przydatne przy lipomastii.

Szykuję też większy artykuł na ten temat...

S. Ambroziak

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Składnikami o aktywności inhibitorów aromatazy są w ekstraktach z pokrzywy lignany. W tabelce z tego artykułu lignany reprezentuje dihydroksyenterolakton. Widać, że działają one jakieś pięć razy słabiej od aminoglutetimidu. Tak więc, przyjmując założenia z tego artykułu, trzeba by brać jakieś 2,5 g lignanów, aby uzyskać satysfakcjonujące obniżenie aktywności aromatazy. Najpierw trzeba więc znaleźć ekstrakt z pokrzywy, standaryzowany na lignany, a potem przeliczyć dawki. Myślę, że - jeżeli chodzi o tańsze rozwiązania - to lepiej zacząć od Zielonej Herbaty czy Therm Line S Olimpu.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mi sie przyda moze wkoncu pozbede sie tego...



Reasumując - aby wspomagać walkę z lipomastią, należałoby skoncentrować się na suplementach hamujących aktywność aromatazy i 5 alfa reduktazy oraz zmniejszających produkcję SHBG, zestawiając je ewentualnie z typowymi testobusterami - stymulatorami produkcji testosteronu.
- czyli jesli chce sie pozbyc lipomasti musze stosowac testosterony, i odzywki ktore nie zawieraja alfa 5,shbg i aromatazy tak?

Zmieniony przez - davidooo w dniu 2009-08-03 19:41:14

Zmieniony przez - davidooo w dniu 2009-08-03 20:08:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Inaczej... Przede wszystkim takie suplementy, które hamują aktywność aromatazy i reduktazy - np. Prostatan i Gold Omega 3. Natomiast testobustery (np. Tribusteron 90) podałem w trybie warunkowym, gdyż - wprawdzie wolny testosteron powinien tutaj pomagać, to już związany z SHBG lub przekształcony w estrogen lub w DHT - może szkodzić. Tak więc podnoszenie ogólnego jego poziomu, przy jednoczesnym blokowaniu aromatazy, reduktazy i SHBG, powinno redukować lipomastię. Trudno jednak to zagwarantować...

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
skoro testobustery sie przydadza to jaki mam zakupic?
ile zakupic Gold omegi 3 i jaki testosteron?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Ja kupiłbym Tribusteron 90 lub Acetosteron.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1518
Witam
A czy stosowanie Biosterol DHEA 25mg w tym wypadku może być?
Pytam ponieważ go zażywam z zalecenia endokrynologa w zwiazku z niski poziomem tescia mam 318 (norma 280-1593..) i także mam problemy z lipomastia..
Można to połączyć z omega 3 /Prostatan czy nie jest to dobry pomysł?
Pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a jak z dawkowaniem tribusterona?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 169 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10150
davidooo, jeśli chodzi o Tribusteron - poczytaj sobie ten temat: https://www.sfd.pl/Tribusteron_90_-_konkrety-t162749.html 

czorcia7 testował ten suplement - pozytywne podsumowanie masz na stronie 7. Dawkowanie jakie stosował to 2kaps. przed snem i 1kaps. na czczo z rana - czyli stosunkowo małe dawki. Na forum można znaleźć opinie, że działa przy braniu 6kaps. dziennie itd.

Biore Tribusteron 90 od miesiąca - najpierw właśnie w dawkach 6kaps. dziennie, ale nie polecam - problemy żołądkowe. Przeszedłem na 3 kaps. dziennie i zero komplikacji a efekty bardzo dobre - aczkolwiek nie w temacie lipo (którą w niewielkim stopniu także mam) : )
Ale na dłuższą metę całkiem możliwe, że coś da w połączeniu z Prostatanem i Gold Omega 3.
Trzeba będzie spróbować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Respekt - jeżeli lekarz zalecił Ci DHEA w związku z niskim poziomem teście - to go bierz, ale KONIECZNIE - z Prostatanem i Omega 3. Przyjmuje się, że klasyczne testobustery, oparte o saponiny steroidowe, jak Tribusteron, Acetosteron czy Erecton, też oddziałują w dużej mierze - poprzez przemianę do DHEA. Natomiast literatura mówi nam, że sam DHEA jest słabym androgenem, który nie wiąże się z receptorami steroidowymi w gruczole piersiowym. Jego aktywność ujawnia się najprawdopodobniej - dopiero po przekształceniu w testosteron. Faktycznie - u osób z ginekomastią odnotowywany jest niższy poziom DHEA. Poziom tego hormonu koreluje też ujemnie z poziomem ogólnym tkanki tłuszczowej (więcej DHEA - mniej tłuszczu). Jednocześnie zwraca się jednak uwagę, że jest on dobrym substratem do lokalnej produkcji estrogenów w tkankach gruczołu piersiowego. Wszytko więc będzie tu pewnie zależało od dawki i zestawienia z innymi suplementami...

Wszystko wygląda na to, że małe dawki roślinnych testobusterów lub DHEA - w połączeniu z blokerami aromatazy i reduktazy - powinny pomagać w pozbyciu się problemu lipomastii.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Sławku, czy wg Ciebie wyciągi z kłącza pokrzywy mogą być pomocne?

http://www.luskiewnik.pl/urtica/fitofarmakologia.htm


Zmieniony przez - Mawashi w dniu 2009-08-06 14:21:53

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

OLIMP po raz trzeci sięgnął po złoto!

Następny temat

Arginina regeneruje.

WHEY premium