SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lepsze gorsze sztuki walki i pare ******l

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12950

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Niczego nie zabilby. Bo jego techniki walki tak sie nadaja do wspolczesnej walki, co rota muszkieterow przeciwko przeciwko pulkowi cekaemow.
\Obejrzyj sobie Vale Tudo to pogadamy.

Paweł Ziółkowski
---
"jest takie miejsce (ring lub klatka) gdzie małe dzieci płaczą, ale mamusia nie słyszy"
Renzo Gracie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A w Vale Tudo atak na punkty witalne nie jest zakazany?

-=McF=-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4869 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 42946
Korna Boruta znowu jakis nawiedzony klijent nie?
Sam trenowalem Choy lee fut ale nie za bardzo mi to pasuje do "bicia sie" a nie mowie o Tai chi ktore dla mnie stoi na rowni z Aikido.
Bajki o mistrzach Kung fu to mozna poogladac na RTL z Jacki Chanem a o prawdziwej walce to mowi odcinkowy film dokumentalny produkcji Japonskiej pod tytuem "Pride";)
Lifter
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie ma czegos takiego jak punkty witalne. To mit. Jedyne punkty witalne jakie istnieja to takie jak szczeka, spol i im podobne.

Paweł Ziółkowski
---
"jest takie miejsce (ring lub klatka) gdzie małe dzieci płaczą, ale mamusia nie słyszy"
Renzo Gracie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. uderzenia na punkty witalne są dobre (nie powiesz mi że uderzenie w krocze nie jest dobre... albo w dolną cz. skroni, albo w zawias szczęki..?)
2. to smutne jeżeli na starość nie będzie można walczyć bo się zużyliśmy... :( (a 70-paro letni Yip Man ponoć ładnie sobie radził...)
3. Raz powołam się na autorytet (choć to ponoć niezbyt dobre) wytłumaczcie mi dlaczego Boztepe który trenował: "Tae Kwon Do
Shotokan Karate
Muay Thai
Turkish freestyle Wrestling
Western Boxing
Wing Tsun Leung Ting System
PMAS Escrima Latosa System "
w tej chwili skupia się praktycznie tylko na Wing Tsunie i Escrim'ie? skoro chwytacze są tacy dobrzy?
pozdrawiam

Krzysztof Kaczmarek

"Nie ma na świecie nic bardziej słabego i miękkiego od wody, a jednak w pokonywaniu twardego i mocnego nic nie może jej dorównać. Nie istnieje też nic takiego, co by mogło ją zastąpić. To, co słabe, zwycięża to, co mocne. To, co miękkie, pokonuje twarde. Na świecie pod niebem nie ma nikogo, kto by o tym nie wiedział. A jednak nikt nie potrafi stosować tego prawa natury w życiu."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1) Chyba napisalem jaki rodzaj punktow istnieje?
2) W klubie emeryta zapewne dobrze sobie radzil. Nie oszukuj sie. Biologii nie pokonasz.
3) Boztepe to klaun a nie autorytet. I wg moich informacji to juz Wc nie cwiczy.


Paweł Ziółkowski
---
"jest takie miejsce (ring lub klatka) gdzie małe dzieci płaczą, ale mamusia nie słyszy"
Renzo Gracie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"karate powstalo w celu obrony przed samurajami" - g**** prawada nawet najlepszy fajter gołymi rękoma nie pokona leszcza uzbrojonego w miecz samurajski(jak wiecie jest bardzo lekki i można szybko siekać)

"Nie walczę w żadnym określonym stylu. Nigdy nie wiesz co zrobię i ja sam tego nie wiem. Mój ruch jest rezultatem twojego ruchu, moja technika jest efektem zastosowanej przez ciebie"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 128 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5797
Boruta: "Nie ma czegos takiego jak punkty witalne. To mit. Jedyne punkty witalne jakie istnieja to takie jak szczeka, spol i im podobne..."
W 1997 roku uczęszczałem na kurs akupunktury (podstawy podstaw - 13 m-cy)w Instytucie w Beijing i nie zgodze sie Pawle z Twoją opinią.
Otóż istnieją takie punkty na ciele człowieka, których UMIEJĘTNE "pobudzenie" powoduje bardzo nieprzyjemne skutki. Odpowiedni punktowy ucisk np. na punkt Fengfu powoduje natychmiastową utratę świadomości, a po ocknięciu się bardzo nieprzyjemne odczucia. Jest naprawdę wiele takich punktów, których ucisk może spowodować zatrzymanie krążenia, paraliż mięśni oddechowych, paraliż kończyn.
Ale żeby to zadziałało konieczne jest spełnienie kilku warunków:
1. Musi to robić ktoś kto NAPRAWDĘ się na tym zna (np. nasz wykładowca, który "dał mi to odczuć" od 46 lat zajmuje się akupunkturą i akupresurą, oprócz tego ćwiczy tai chi)
2. Należy BARDZO dokładnie i umiejętnie pobudzić punkt
3. Aby najlepiej "dotrzeć" do punktu ciało powinno być rozluźnione
Z tym co Paweł pisałeś, że w walce zastosowanie tego to bajka zgadzam się z Tobą w 100%.
Pytaliśmy zresztą naszego nauczyciela o zastosowanie tych "sztuczek" w realnej walce... Powiedział że niestety nie jest to przydatne na przeciwniku który jest cały czas w ruchu, pracują mięśnie, ścięgna itp. Owszem, jak ktoś podejdzie z tyłu, przeciwnik nie zauważy i uderzysz punktowo w któryś z tych punktów (zakładając że się trafi...) to skutki mogą być takie jak opisałem wyżej. Ale trudno wymagać od przeciwnika w "prawdziwej walce" żeby położył się nieruchomo i czekał aż go odpowiednio "załatwimy"
Kolegom którzy wierzą że tylko dzięki "magicznym chińskim sztuczkom" typu ninja wygrają któreś z prestiżowych zawodów, polecam mniej chińskich filmów. )

Pozdrawiam.
Andrew

Pozdrawiam.
Andrew

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 4476 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48160
McF... .....hmmmm popatrz w moj profil
pozdrawiam

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oczywiscie Andrewdv. Jest dokladnie tak jak napisales. Caly cwancyk z tymi punktami polega na tym, ze gosc demonstruje cos na facecie rozluiznionym a wiara robi wielkie oczy i mowi "o ku... to niesamowite!" a potem sie dziwi ze im to w walce nie dziala.

Paweł Ziółkowski
---
"jest takie miejsce (ring lub klatka) gdzie małe dzieci płaczą, ale mamusia nie słyszy"
Renzo Gracie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Liga bokserska ?

Następny temat

BJJ w Szczecinie?

WHEY premium