SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kto ćwiczył/ćwiczy kung fu?

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2939

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ESCO,

Co to znaczy "whkd"?

NM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Za to ja pisze o walce.

Paweł Ziółkowski

Żiu-żitsu znaczy Miękka Sztuka, jesteśmy mięczakami którzy leją twardzieli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
na forum zzdecydowanie dominujee bjj. Adeptci kung-fu sa, ale poczytają trochę, powysyłaja po kilka postów i rezygnują, a szkoda bo czytając i znoszac krytyke mozna się wile nauczyć. A tak apropo długiej pieści, to czy nie wydaje Wam się, ze przez to, ze jest najpopularniejszym ze styli kung-fu w Europie, za bardzo zeszła z tradycyjnej drogi nauki na rzecz dyscypliny czysto sportowej ?? Czy mógłby ktos przyblizyc mi historie powstania tego stylu ?
z góry dziękuję

Mantis
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mantis,
Prosiłem o kilka słów na temat modliszki, doczekam się?
Długa pięść najpopularniejsza w Europie skąd takie informacje?
NM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oj sorry nie zauwazyłem, mam dzisiaj sporo nauki jeszcze, ale obiecuję, że napisze jutro.

Mantis
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Więc, tak. styl który ja trenuję to modliszka siedmiogwiezdna- najpupularniejsza ze wszystkich modliszek, powstała na bazie 16 róznych styli gdzies ok 1500 roku. W zwiazku z tym , że jest to styl bardzo wszechstronny i obejmuje zarówno techniki w stójce (zwane boksem modliszki buddyjskiej), wycięcia, az po dźwignie i walkę w parterze. Uwazam ja za styl bardzo twardy brutalny, gdyz ogromna role w modliszce odgrywaja łokcie i kolna (przy uderzeniach). Styl modliszki nie jest za bardzo rozpowrzechniony, i nalezy do tych styli kung-fu, które rzadko wychodza poza Chiny (podobnie jak wąż). Ogromna role w k-f odgrywa tradycja, ale nie w postaci poznawania jakiejś filozofii, czy medytacji, lecz w tradycyjnych ćwiczeniach takich jak pompki na palcach i utwardzanie się na drzewach. O trenowaniu tego systamu przekonało mnie kilka rzeczy, pierwsza to taka, ze mój trener cwiczacy w przeszłości judo, kick-boxing, tae-kwon-do, po wstepnym zapoznaniu się z modliszką całkowice się na nią przerzucił. Drugą rzecza, były fakty ze zdażenia w Warszaiwe w czasie seminarium, kiedy to mistrz Yo Thiancheng (liczacy sobie ok. siedemdziesięciu lat) dokonywał niesamowitych rzeczy, m,in. po jego uderzeniu otwartą dłonia w czoło przeciwnika ten zrobił salto, albo przechwycił rekę i tak ją scisnał, ze gościu zemdlał. Teraz oczywiście jest wiecej powodów, dla których trenuję ten styl. Uważam, ze jest doskonały do obrony na ulicy i jako sport ogólnorozwojowy.

Mantis
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jesli chodzi o długa pieśc, wydaje mi się, ze jest to najliczniejsza grupa osób z trenujących k-f. A po drugie trochę rozmawiałem z ludxmi którzy to trenowli, i jakos taki wniosek mi się nasunął. Być może nie mam racji.

Mantis
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2166
Mantis, przede wszystkim: "Yu Tiancheng". Facet ma bodaj 63 lata, i rzeczywiscie jest bardzo przekonujacy. Parter w modliszce? Wybacz, ze sie wcialem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No fakt, drobne przejezyczenie, a co parteru, to sam nie byłem o tym do nie dawna przekonany. Parter może nie jest tak rozwiniety jak w bjj, ale istnieje (przynajmniej u mnie na sekcji)

Mantis
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 240
Witam Mantis,
na wstępie mam pytanie - czy ćwiczysz w Łodzi u Przemysława Danowskiego? Czy osobiście prowadzi zajęcia?
Historie o mistrzu Yu, które rzekomo miały miejsce w czasie jego wizyt w Polsce, a które opisałeś to bzdury, podobnie jak poprzekręcana historia Tang Lang Quan.
W tym systemie nie ma technik walki w parterze co wynika z założeń tegoż systemu i jest dowodem na to, że człowiek, który cię " uczy " wciska Ci " kit " nie tylko opowiadając w/w bajki. Jeśli masz ochotę poczytać o prawdziwej historii i założeniach tego tradycyjnego gong fu - zapraszam na stronę " www.yantaitanglang.w.pl ".
ps. jeśli jesteś zainteresowany parterem zmień nauczyciela i styl, najlepiej popytaj na Forum, są tu ludzie, którzy dobrze Ci doradzą w sprawie sekcji, szkół itd.
Jeśli się nie mylę co do osoby Twojego nauczyciela, nie bądź bezkrytyczny w ocenie go jako trenera i człowieka.
Jeśli masz jakieś wątpliwości co do " modliszki " napisz na forum w/w strony .

pozdrawiam piotr

pozdrawiam piotr

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kto jest Twoim mistrzem?

Następny temat

Pytanie do najlepszych polskich bjj-owców

WHEY premium