SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kto ćwiczył/ćwiczy kung fu?

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2922

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wydaje mi się, że jest nas bardzo mało, chciałbym się mylić.
Napiszcie, co trenowaliście/trenujecie i jak długo.
NM
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 240
Ad.1
Przemysław Danowski od dłuższego już czasu mimo, iż prowadzi zajęcia nauczając z tego co piszesz " modliszki wzbogaconej ", nie ma kontaktu ze swoim Nauczycielem. Nie chcę publicznie wywlekać brudów, nie leży to w mojej naturze, jednak nikt - ani Przemek, ani jego zdolni uczniowie nie pojawili się od dawna u swojego Nauczyciela pomijając pewne bardzo źle świadczące o Twoim trenerze wydarzenia.
Ad.2
Nie zastanawia Cię, dlaczego ktoś na rzekomych zajęciach kung fu naucza technik z judo. Nie neguję ich skuteczności oczywiście, chodzi mi o to, że ktoś nie uczy wcale tego co nazywa " modliszką ", lecz ze względu na swoje braki w technice lub brak zrozumienia podstawowych zasad systemu - lepi coś z różnych rzeczy i nazywa to " modliszką, którą stworzył pewien rolnik ". Nawiasem pisząc, w Tang Lang Quan jest sporo tego typu technik - rzutów, obaleń itp., są one integralną częścią systemu i choć nie tak bogatą jak judo oczywiście, jednak jest co ćwiczyć, zanim się człowiek zacznie rozglądać za innymi systemami. A do tej chwili warto opanować choć jeden system w podstawowym stopniu, by mieć odniesienie do innych - do tego jest jednak potrzebny kompetentny nauczyciel.
Ad.3
To nie sarkazm, to smutek. Zapytaj swojego trenera o ćwiczenia pai da gong ...
Ad.4
Jak już wcześniej napisałem, trochę to wszystko poprzekręcane, jeśli interesuje Cię to w bardziej szczegółowym zarysie zajrzyj na w/w stronę internetu.
Ad.5
A czy swoje doświadczenie by to ocenić uważasz za wystarczające? Napisałeś, że delikatnie pisząc, nie interesuje Cię czy to co ćwiczysz to jest modliszka czy nie - byle było skuteczne. No cóż, jeśli tak to życzę Ci powodzenia i sukcesów " Mantis ", a może raczej " Anything "
Ad.6
Nie bardzo potrafisz poprawnie napisać jak nazywa się Nauczyciel przekazu w/g którego zresztą nie ćwiczysz, ale zostawmy to, dla większości to szczegół. Moje przekonanie wynika z faktu, iż miałem możliwość przekonania się na własne oczy " ... co do tego Yu-tiangchenaga ... ", jak i Twojego trenera, który ma na nazwisko Danowski nie Donowski.
Ps.
Nie dysponuje niestety czasem by przeciągać tę dyskusje, ale mam nadzieję, że choć trochę inaczej spojrzysz na to co ćwiczysz. Jeśli chodzi o brak w Łodzi sekcji ćwiczących parter - powtarzam popytaj na Forum. Jeśli szukasz dobrego Tang Lang Quan - w Łodzi go nie znajdziesz. Pozdrowienia dla wszystkich uczestników forum -

pozdrawiam piotr

pozdrawiam piotr

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja cwiczylem, a bo co?

Paweł Ziółkowski

Żiu-żitsu znaczy Miękka Sztuka, jesteśmy mięczakami którzy leją twardzieli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Od roku uczę się modliszki siedmiogwiezdnej z przekazu
Yo Thianchenga.

Mantis
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wing Chun

"Szybkosc, nie sila. Sila jest niezbedna drwalowi, ktory zwala siekiera drzewa w puszczy."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Boruta,
Jaki styl ćwiczyłeś i jak długo?
NM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Ja chętnie bym VT sprawdził. Może kiedyś w życiu mi się to uda, bo póki co raczej marne szanse.

Fighter
www.kyokushin-matsushima.of.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jednak jest nas mało. Łudzę się jeszcze, że adepci KF nie korzystają z internetu.

Mantis,
napisz coś więcej o modliszce.

NM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fighter,
Już kiedyś pisałem, że nie czuję się jeszcze na siłach aby demonstrować zalety WT. Podoba mi sie Twoje rzeczowe podejście.
Uważam, ze spotkanie, wymiana poglądów na temat zademonstrowanej techniki, omówienie stylu, wykonanie kilku ćwiczeń, może sparing, są najlepszym sposobem dyskusji.
Chyba na razie nie znajdziesz osoby, która mogłaby się z Tobą spotkać.
NM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Nic nie pisałem o sprawdzaniu się z adeptem VT ale sprawdzeniu technik VT. Mam taki dar, choć wielu w to nie wierzy, że potrafię identyfikować najbardziej proste i skuteczne zarazem techniki. Tu pokłon w kierunku wejscia na nogi z bjj.

Zobaczyłbym na sobie jak to działa i miałbym prawo do wypowiadania się o takim temacie jakim jest VT.

Fighter
www.kyokushin-matsushima.of.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1651 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 23638
whkd

jezeli ktos wychodzi przed dyskoteke i zaczyna cos mowic o 1/1, to jedno jest pewne

nigdy nie bawil sie w sopocie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fighter,

Jak chcesz sprawdzić techniki WT, nie spotykając się z adeptem WT? Tylko osoba z doświadczeniem w WT może zademonstrować o co tak naprawdę chodzi. Ja też nie pisałem o walce. Jestem teraz na takim etapie, że mogę dyskutować na ten temat mogę pokazać technikę ale wykonuję ją na ok. 70% szubkości, a to w WT nie wystarcza, przede mną jeszcze długa droga.
Już wcześniej pisałem, że szybkość i prostota to główne zalety ćwiczonego przeze mnie stylu.
NM
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kto jest Twoim mistrzem?

Następny temat

Pytanie do najlepszych polskich bjj-owców

Wiecej