Kulbila Samuel jest afrykańskim kulturystą z Ghany, który ćwiczy w domowej siłowni, bez profesjonalnego sprzętu i suplementów. Samuel zaczął swoją przygodę z treningiem w wieku 21 lat, gdy przyjaciel zabrał go na siłownię w 2011 roku. Okazało się, że ten dzień zmienił jego życie! Co prawda po pierwszym treningu Samuel doznał poważnych okaleczeń i miał skurcze, które niemal spowodowały, że się poddał, jednak jego przyjaciel zmotywował go i wrócił po niego następnego dnia. Słynna, domowa siłownia powstała ze skrawków metalu, rur i betonu, tworząc ich prywatną salę gimnastyczną. Samuel mówi, że wszyscy mieszkają daleko od miasta i nie mają odpowiedniego sprzętu ani siłowni, która byłaby łatwo dostępna. Jedyną alternatywą było stworzenie własnego miejsca.

"Powodem, dla którego sami stworzyliśmy sprzęt do ćwiczeń jest to, że mieszkamy daleko od miasta, w którym mają prawdziwe sale gimnastyczne. Nawet gdyby było bliżej, nie byłoby nas stać na to ze względu na cenę karnetu."

Samuel biega około dwa razy w tygodniu. Ale kiedy naprawdę chce zredukować tkankę tłuszczową, robi dwa treningi dziennie przez dłuższy okres czasu. Mówi, że zbyt duże ilości cardio, wyczerpują organizm i może to spowodować zbyt dużą utratę jego ciężko wypracowanych mięśni. Poza siłownią wykonuje dorywcze prace na budowie i jest ochroniarzem w nocnym klubie, by mieć pieniądze na rozwijanie pasji i prowadzenie zdrowego stylu życia. Jest również sponsorowany przez firmę o nazwie "Serious About Lifting", dzięki której ma dodatkowy dochód.

Jeśli chodzi o dietę, to Samuel ściśle przestrzega planu posiłków i rzadko robi odstępstwa. Naturalne pełnoziarniste produkty stanowią znaczną część jego zróżnicowanej diety, ponieważ jego menu zawiera m. in. ryż, banany i owies. Oto jak wyglądają jego posiłki:

Posiłek 1: "Hausa koko" i "koosay" (kasza jaglana i bób)

Posiłek 2: sześć białek jaj, dwa banany i lekko ugotowany owies

Posiłek 3: ryż, pochrzyn, banan lub "eba", sos z liści kokoyam z wędzoną rybą (tuńczyk, łosoś lub sum) i awokado

Posiłek 4: ryż, pochrzyn, banan, gulasz z pomidorów, dwa całe jajka na twardo i zielona fasolka

Podczas treningu lubi słuchać ulubionych utworów z gatunku afro pop i hip hop. Samuel zajął III miejsce w swoim pierwszym konkursie "2014 Man Ghana National Championship". Otrzymał pseudonim "Titanium", który pochodzi od jednego z jego ulubionych utworów artysty - Davida Guetty. Nadal startuje w lokalnych konkursach kulturystycznych i zyskał ogromną popularność w mediach społecznościowych. Dąży do tego, aby stać się jednym z największych kulturystów wszech czasów. Już teraz jest rozpoznawany w swoim kraju, a ludzie zaczepiają go pytając jak to robi, że ma takie mięśnie. Samuel mówi, że jego celem jest też sprawienie, by kulturystyka była znana i popularna w Ghanie, tak jak jest to na całym świecie. Marzy też o własnej, profesjonalnej siłowni. Czy mu się uda? Mamy nadzieję, że tak! Choć jego historia jest imponująca, prawdziwym pytaniem jest, w jaki sposób kulturysta bez odpowiednio wyposażonej siłowni i bez suplementów, może zyskać taką formę i docięcie?

Komentarze (4)
ctxvenwb292x

tylko jaja im odstaja tym murzynom haha

0
avo 21

DROGA REDAKCJO CZY W PYTANIU: "w jaki sposób kulturysta bez odpowiednio wyposażonej siłowni i bez suplementów, może zyskać taką formę i docięcie?" KRYJE SIĘ ODPOWIEDZ.

0
Anonim

Nie trudno znaleźć informacje na różnych forach, że łatwo i tanio jest tam dostać dobry towar. Od siebie dodam tylko BBC GENETICS (bez rasizmu)

0
domosos

Obciążenie/ciężary ma jak na profesjonalniej siłowni, kilogram to kilogram nie ważne jaka siłownia.

0