SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kratyna a serce?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3442

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 148 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2320
przed chwila mialem mierzone cisnienie i wszystko jest o.k 120/8o!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 3542 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11507
Kiedyś kreatyna była właśnie stosowana w niewydolności serca. To były wlewy dożylne, wtedy jeszcze nie bylo kretki ogólnodostępnejw sklepach.
Kretka zwiększa retencje wody, ale raczej jest to na takim poziomie że nic nie powinno sie dziać. Oczywiście wizyty u lekarza nie powinieneś wykluczać. Lecz zwróć uwage że pomiar ciśnienia powinien wyglądać następująco. Trzy pomiary wykonane w odpowiednio po sobie następujących czsach i wyciągnięcie z tego średniej arytmetycznej.
Wykonuje(powinno sie wykonywać) w ten sposób gdyz u osoby idącej na jakikolwek pomiar występuje coś co nazywa się"zespołem białego fartucha".
I od razu ciśnienie masz podwyższone i lekarz klasyfikuje cie jako osobe chorą, bo po prostu nie chce mu sie wykonywać tylu pomiarów.
A tak wogóle, często bóle w klatce piersiowej związane są ze samym wzrostem serca(koncentryczny w sportach silowych).
Pamiętaj że serce też musi sie zaadoptować do wzrastającej masy, więcej mięśni -więcej krwi do pompowania.
Ale zbadać sie i tak warto, ja również robie sobie badania okresowe chociaż nikt mnie do tego nie zmusza.pozdro

Wal śmiało - odpowiem na każde pytanie

TRENING OSOBISTY 604 971 921

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 148 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2320
do lekarza moge isc nie ma problemu! ( moj ojciec tez jest lekarzem hehe) ale znajac ich to 1-sze co mi powie to zebym odstawil odzywki na bok, a nie o to tu chodzi...!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 3542 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11507
To nie mów mu co bierzesz, tylko powiedz tacie że chciałbyś zbadać sie bo tego wymaga twoje uczestnictwo w klubie kulturytstycznym lub jakaś inna bajeczka.
A jak do supli podchodzą rodzice i lekarze to znam z autopsji.
Mój syn jak dorośnie, nie będzie miał takich problemow.pozdro

Wal śmiało - odpowiem na każde pytanie

TRENING OSOBISTY 604 971 921

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
a słyszałeś o sportowym lekarzu? poza tym ja trafiłem na kardiologa co miał pojecie o tym co szkodzi a co nie, powiedział mi żebym nie pił już wiecej kawy z 7 łyżeczek po czas brania kreatyny bo będę miec wysokie ciśnienie i arytmie (a ztym do niego kiedys przyszeduem), pogadalismy też fachowo o aminokwasach i l-karnitynie. zerkając na moje rozstępy pytał czy na pewno nie biore sterydów bo (i tu fachowy wywód o ich wpływie na układ krwionosny i serce). na koniec zalecił mi slow-mag z b6 6 tabsów na noc i 3 rano przez 3 tygodnie a dalej po 4 na noc, no i zmniejszenie dawek kofeiny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 148 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2320
mniej wiecej rok temu mialem robione USG serca, proby wysilowe, mialem tez zalozony holter.. wszystko bylo o.k! ale zrobie tak jak mowisz pojde do sportowego przebadac sie! A co do tej kreatynki to brac ja dalej tak? a jak te male bole powtorza sie to bede na nie lał z gory na dol :) (szkoda tylko ze sa w nocy trudno pogodzic je ze snem) POZDRAWIAM!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 148 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2320
Mniej wiecej rok temu mialem robione USG serca, proby wysilkowe, mialem tez zalozonego holtera- wszystko bylo o.k! Ale pojde jescze do lekarza sportowego przebadac sie! Czyli narazie ta kreayne brac dalej? a jak by te bole sie powtorzyly to mam je olac? (szkoda tylko ze sa w nocy- trudno je pogodzic ze snem) POZDRAWIAM!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 803 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10957
a mozesz Jacku powiedziec jakie badania robisz/warto zrobic? Kilka dni temu sam robilem sobie morfologie krwi, poziom cholesterolu z podzialem na hdl/ldl, poziom trojglicerydow, glukozy. Prawdopodobnie za jakies dwa miesiace bede mial tez sprawdzane czynniki watrobowe (AIAT, ASPAT) - cos jeszcze warto sprawdzic?

"You know what bad genetics are? Being born without legs."

"In the Iron Game, you only grow if you work HARD"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 3542 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11507
Akurat tak sie składa że nie karzdy lekarz sportowy jest takim fachowcem w tej dziedzinie.
Ja osobiście miałem raz dowiadczenie z lekarzem sportowym który zakazał mi przyjmować VIt C powyżej 60mg(czyli książkowo) i rozprawiał mi że jak chce więcej tejże to powonienem jeść więcej kapusty. Natomist karetenoidy powinienem czerpać z czerwonych warzyw i owocow. Ale trzeba mu przyznać że nie dopuszczał nawet pilkarzy do rozgrywek jak nie mieli powyleczanych zębów. Niestety zmarło sie mu niedługo po tym na wylew(pewnie za mało jadl kapusty).
Trafiłem kiedyś i owszem, na wysokiej klasy specjaliste który znal sie nawet na SAA(oczywiście nieoficjalnie). Ale takich lekarzy jest niewielu, reszta jak wchodze do gabinetu to tylko zadają mi głupkowate pytanie"czy bierze pan sterydy"? A nawet jeszcze nie wiedzą z czym do nich przyszedłem, pewnie sterydy powodują występowanie wszystkich plag na tym naszym padole.pozdro

Wal śmiało - odpowiem na każde pytanie

TRENING OSOBISTY 604 971 921

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
sprawdz sobie ASO
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hard Mass treca

Następny temat

Terminy ważności

WHEY premium