SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konsekwencje duszenia.

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14680

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 115 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3687
Jakiś tydzień temu byłem mimowolnym uczestnikiem pewnego incydentu.

Po ostrzejszej wymianie zdań z pewnym typem, ten podszedł do mnie i zaczął mnie dusić. (W sposób tradycyjny tzn. chwycił mnie jedną ręką za gardło.)
Odepchnąłem od siebie kolesia i na tym sie incydent skonczył. ALE

Minął już tydzień, a mnie ciągle boi gadrło w czasie przełykania. Nie jest to silny ból, a jedynie dyskomfort, ale jest.

Czy to jest normalne, czy powinienem sie z tym gdzieś zgłosić?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 452 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10407
raczej normalne... mnie po ostrzejszych sparingach na bjj też nieraz boli tak do 4-5 dni.. szkoda tylko że Ty tego typa nie zdusiłeś, ale tak konkretnie żeby mu zwieracze puściły - to może by mu się odechciało stosować technik o których nie ma pojęcia
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Kumpel miał do mnie pretensje bo po tym jak założyłem mu mata leo (demonstracja ), gardło bolało go przy przełykaniu przez trzy tygodnie.
.
Swoją drogą, kiedy na początku mojej przygody z MMA, na jednym z pierwszych sparingów koleś założył mi gilotyne , to w dzień później myślałem, że jestem chory tak mnie gardło bolało , nawet do apteki po jakieś tabletki pobiegłem



Zmieniony przez - MisieXL w dniu 2007-07-21 19:18:07

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 115 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3687
Dzieki za szybkie odpowiedzi.

A jezeli chodzi o oddawanie, to ja mam coś z psychiką Jakos na treningach sparuje normalnie, ale kiedy dochodzi do realnej sytuacji, to jestem bardzo 'powsciagliwy'. Powsciagliwy w zlym tego slowa znaczeniu bo jeszcze mi sie nie zdarzylo, zebym oddal .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2696 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31115
lepiej tak niz jakbys sie rzucal do wszystkich

Zmieniony przez - MKD w dniu 2007-07-24 21:17:04

We gonna break

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 453
Gardlo zazwyczaj boli od ucisku a nie od duszenia. Zazwyczaj ucisku grdyki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 453
Sprecyzuje. Duszenie tez jest efektem ucisku. Jednakże chodzi w nim o ucisk tetnicy szyjnej a nie krtani. Z czysto technicznego puntu widzenia jak duszonego boli krtan to duszenie bylo kiepskie. Bo albo mechanizm był zły. Wtedy jak ktos ma "gruby kark" to niewazne ile bys mial sily nic mu nie zrobisz. Albo mechanizm byl w miare dobry , ale za duzo sily bylo zmarnowane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2696 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31115
duszenie czysto techniczne powinno uciskac tetnice
ale w walce czy na sparingu zazwyczaj wiekszosc rzeczy jest wykonywana nie do konca technicznie
2

We gonna break

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 453
Wszytko w chwytach musi miec dobra mechanike ( technikę ) bo innaczej nie działa albo działa słabo.W szczególności w sparingu nie mowiąc już o walce. Z
...
Napisał(a)
Usunięty przez MKD za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 453
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2696 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31115
nigdy nie odklepales gilotyny jak ktos ci wbijal nadgarstek w krtan? bo ja takie cos mialem na mysli

dubla miales

Zmieniony przez - MKD w dniu 2007-07-25 15:46:57

We gonna break

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wywiad z Rampagem;)

Następny temat

cage fighting in UK - BBC

WHEY premium