SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Koniec pyerdolenia.Porównanie węgli!!!-glukometr

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1893

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 327 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5236
Witam wszystkich zainteresowanych jak w temacie. Nabyłem glukometr i zamierzam porównać kilka suplementów węglowodanowych z tego tytułu,że producenckie opisy na odwrocie pudełek do mnie nie trafiają.Chcę porównać vitargo ,maltodekstrine i glukozę.Mogę jeszcze porównać inne suplementy węglowodanowe jeśli jesteście w takowych posiadaniu czekam na próbki.Chciałbym zaznaczyć,że mieszkam w UK.Każdy test będę wykonywał po 2 razy.A teraz kilka pytań dla oblatanych w temacie:
Wiem,że badania powinienem wykonywać na czczo i po spożyciu nie wykonywać nic zbyt męczącego pytanie moje jaka względem was optymalna dawka węgli w tym badaniu i po jakim czasie powinienem wykonywać?Za wszelką pomoc w szukaniu drogi do prawdy serdecznie dziękuję.Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
GUERRERO - mnie juz od dłuższego czasu tamten dylemat nie gnębi

tutaj zaprezentowałem swoje zdanie:

https://www.sfd.pl/brak_wegli_w_diecie__carbo__-t572699-s2.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 14530 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62110
w czym ma ci to służyć bo nie rozumiem?
sprawdzisz po którym ci najbardziej cukier skacze?

DORADCA W SUPLEMENTACJI
GG 1844256

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 327 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5236
to jak nie rozumiesz to się nie wypowiadaj
bez spamu proszę
P.S najbardziej interesuje mnie stosunek waxy mize do vitargo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1536 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10043
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5684 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 48576
Kolego Guerrero,nie denerwuj się,tylko wytłumacz o co Ci dokładnie chodzi.Jestem pewien,że Czarnuchok wie,o czym pisze...


Nabyłem glukometr i zamierzam porównać kilka suplementów węglowodanowych z tego tytułu,że producenckie opisy na odwrocie pudełek do mnie nie trafiają.


Czyli mam rozumieć,że nie wierzysz w opis etykiety i chcesz sprawdzić czy rzeczywiście w vitargo jest vitargo na podstawie tego,co pokaże glukometr?

Co do malto i glukozy...To nie wystarczy Ci ig wymienionych substancji? Bo wała w puszcze dekstrozy raczej bym nie przewidywał

Jeśli już tak bardzo chcesz się w to bawić,to rób tak,jak w ustalaniu ig,czyli 50gr danego węgla i następnie przez dwie godziny co 15 minut rób badanie krwi.

Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
testuj

zmierz sobie poziom cukru po przebudzeniu, najlepiej kilka dni pod rząd

potem

wybranego dnia, po pomiarze j/w rozpusc 75g wybranych wegli w 300ml wody i zmierz poziom glukozy np po 60 i 120 minutach

powtarzaj z innymi weglami dla porównania

pamietaj, ze bardzo istatnym jest by przez ok 8h prtzed dokonaniem proby nic nie jesc. POdobnie tez, przed kazda probą dieta w poprzedzających ja dniach - powinna byc podobna. Dodatkowo - w czasie dokonywania pomiarw (a wiec przez przynajmniej 2h), nie powinienes sie podejmowac zadnej aktywnosci. Najlepiej siedziec na d... przez 2h. W innym wypadku badanie nie bedzie specjalnie miarodajne.

moim zdaniem nie bedzie istotnych roznic pomiedzy glukozą, malto i vitargo. Vitargo = amylopektyny, czyli wysokondeksowa skrobia.



Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-03-08 22:11:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 153 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 928
Różne węgle w różnym czasie się wchłaniają tak że porównywać możesz jedynie takie same.
Warto zbadać ile jest cukru w cukrze

Powodzenia w obalaniu pier do le nia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 14530 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62110
ale co ma glukometr do dlugotrwalego stosowania weglowodanow?
sa plusy i minusy wysokiego IG
do diety wszystko co ma ponizej IG 50 bedzie dobre
reszta to kwestia organizmu i adaptacji roznych ilosci ww..

Zmieniony przez - Czarnuchok w dniu 2010-03-08 23:20:37

DORADCA W SUPLEMENTACJI
GG 1844256

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
kojot1414 - czyli mozna co najwyzej tylko glukoze firmy x z glukozą firmy y porownywac?

daj pan spokoj z takimi wywodami.

przeciez nie chodzi o sprawdzenie roznych wegli - i ich wplywu na poziom cukru we krwi

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-03-09 01:39:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 327 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5236
Pozwól, że posłużę się twoimi słowami faftaq: "Moje rozterki możliwe, że są błache i spowodowane lukami w wiedzy, ale jednak gnębią mnie po nocach. Mam takie pytanie:

- czy ktos orientuje sie jaki jest indeks glikemiczny vitargo lub vextrago?

Z tego co pamietam, zazwyczaj jest tak, ze jesli jakis produkt powoduje szybki skok poziomu glukozy we krwi - powoduje tez szybki jego spadek. Wg teori vitargo, suplement ow jest w stanie szybciej sie wchlonac niz glukoza czy maltodekstryna*, ktore to w porownaniu z ów wynalazkiem wchlaniają sie wolniej. W moim przekoananiu, jest tu pewna niescisłość i chcialbym by osoby zorientowane (liczę przede wszystkim na Pana Marka), wyjasnily tą kwestię."


do tego dorzucę linka:

https://www.sfd.pl/jeszcze_raz_odnośnie_carbo/vitargo-t459055.html

glukozę chcę zjeść jako bazę, żeby mieć punkt odniesienia, to tyle

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 14530 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62110
to czekamy na wyniki
sprobuj jeszcze w połączeniu z wolnymi aminokwasami lub/i białkiem serwatkowym

DORADCA W SUPLEMENTACJI
GG 1844256

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białko + zincas

Następny temat

Olimp Guaranax

WHEY premium