SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Klata, ... unikalny temat , Proszę o pomoc !!!!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1409

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23
Potrzebuję Waszej pomocy, przeszukałem tematy na tym forum ale nie znalazłem odpowiedzi , otóż mam 17 lat , i mam zapadniętą klatkę piersiową zwłaszcza jej górną część , chodzę trochę przygarbiony więc od 2 miesięcy wzmacniam moje plecy , głównie górną ich część , oraz mięśnie karku w cofnięciu w tył ,bo głowę mam trochę wysuniętą do przodu,
Myślałem że mam kifozę (okrągle plecy), ( poszedłem więc do ortopedy) ten zaś poweidział mi iż, mam zdrowy kręgosłup,

Ja jednak chciałbym odzyskać zdrową postawę , jaką jeszcze 2 lata temu posiadałem , w tym celu Proszę WAS o pomoc ,, wzmacniam plecy , ale nie wiem jak powiększyć obwód klatki (zwłasza góry) w ten sposób aby jej nie zwmocnić bo w mojej sytuacji z tego co wiem to muszę wzmacniać plecy ,nie klatkę(m.przykurczony) PROSZĘ PILNIE O POMOC , uratujecie mi życie dziękuje ,

POMOCY syukam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
W utrzymaniu prostej sylwetki dużą rolę odgrywają prostowniki a nie tylko górna część pleców, dlatego nie powinieneś ich pomijać. Ćwiczenia na nie to np: unoszenia tułowia z opadu, MC, skłony dzieńdobry. Jeżeli ćwiczyć będziesz prostowniki to żeby nie było dysproporcji to musisz ćwiczyć też mięśnie brzucha bo są to mięśnie antagonistyczne dla prostowników i zaniedbanie jednych przy jednoczesnym ćwiczeniu drugich może pogłębiać wadę sylwetki.
Na górę klatki to wyciskanie na ławce skośnej głową w górę sztangą lub hantlami, rozpiętki.

Nie trenuj tylko tych partii, trenuj też resztę ciała bo może i poprawisz wadę postawy ale przez dysproporcje partii będziesz wyglądał śmiesznie :)
I nie ma treningu, który tylko rozbudowywuje a nie wzmacnia :) - rozbudowa = wzmacnianie

powodzenia

Zmieniony przez - fsl w dniu 2008-04-20 10:12:34

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1000
j/w wartosciowa wypowiedz

LIGHT WEIGHT BEJBE !!! LOOOO!!:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
co do zapadzistej klatki to przedewszystkim rozpiętki, buterfty, ew. brama. Dodatkowo na basenie pływanie żabką, no i rozciąganie mięsni.

Tak poradziła mi kiedyś lekarka, miałem podobny problem. w/w ćwiczenia maja tak jakby podciągnąc do przodu zapadnięty mostek.\

pzdr.



Zmieniony przez - stachers w dniu 2008-04-20 10:37:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23
Bardzo Wam dziękuje , ale tutaj rodzi się kolejne pytanie , czy jesli będe robił rozpiętki itp . na ławce ukośnej to jesli wzmocni się moja klatka piersiowa to nie będzie mi to "ciągło" ciała ku przodowi ?? , za powyższe odpowiedzi które mi pomogły daję sogi , ale dyskusja wciąż otwarta , bardzo proszę o kolejne wypowiedzi .

POMOCY syukam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
No tu można popatrzeć tak jak w przypadku prostowników i mięśni brzucha. Mięśnie pleców będą ściągać łopatki i odciągać ramiona w tył, a mięśnie klatki będą je ściągać do przodu - i znowu: trenując jedne bez treningu drugich spowoduje dysproporcje.

Całe ciało trzeba trenować :)

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23
Dokładnie o to mi chodzi , a ja mam odstające łopatki i boję się że jak wzmocnię mięsnie klaty to jeszczę bardziej będą mi odstawać i ramiona będą wysunięte , Ja już mam dysporcje dlatego , pytam co zrobić z kltaą .

POMOCY syukam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Ćwicząc nie wypchniesz bardziej łopatek tylko zabudujesz je mięśniami przez co będą mniej kanciaste i widoczne. Prawdopodobnie wystają dlatego bo jesteś strasznie chudy, tak podejrzewam.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23
to prawda jestem dość szczupły , więc bierzesz odpowiedzialność za to ,iż jeśli wzmocnię górę klaty , wzmacniąjąc też plecy , to postawa się poprawi z większym skutkim ,niz gdybym wzmacniał tylko rozciągnięte mięśnie moich pleców ???

POMOCY syukam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Nie biorę za nic odpowiedzialności. Pytałeś o radę - dostałeś ją, a czy z niej skorzystasz to już zależy tylko od Ciebie :)

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23
źle mnie zrozumiałeś , jestem CI bardzo wdzięczny że chcesz mi pomóc , mówiąc czy bierzesz odpowiedzialność miałem na myśli czy jesteś pewien że to mi nie zaszkodzi .

POMOCY syukam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cwiczyc tak zeby miesc zakwasy czy tez nie?

Następny temat

Efekty

WHEY premium