SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kimura-Helio walka i to co ja poprzedzalo oczami Kimury

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4338

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 194 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5435
Mogłby ktos wrzucic jakies foty kimury jka macie opisy wzrostu wagi treningu czy cos..

,, Wole w sercu masz
walczysz i wygrywasz... "

JUst DO it !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
http://sus.univ.szczecin.pl/~maciejs/bjj/bjj.html#1 jeszcze trochę szczegółów, w tym echa dawnej dyskusji na ten temat. Michal, @
zwróccie uwagę, na to, na skutek czego Helio stracił przytomność po przyduszeniu. kuzure-kami-shiho-gatame to nie duszenie, tylko trzymanie.
ale trzymanie w dobrym wykonaniu potrafi wyprzeć powietrze z płuc, a przynajmniej uniemożliwić ruchy klatki piersiowej.

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2006-07-07 14:52:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1566 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13352
Jakbys potrafil zrobic 1000 pompek naraz to potrafil bys rowniez przydusic kogos trzymaniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 194 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5435
a co On robil tyle na raz ??

,, Wole w sercu masz
walczysz i wygrywasz... "

JUst DO it !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1566 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13352
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Właśnie takiego linka znaklazłem, ale nie oglądałem tego:
Helio vs Kimura
http://www.judoclub.ca/mpegs/Kimura_Gracie2.mpg 

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 191 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10152
Robil 1000 japonskich pompek ;)
Tutaj macie najlepsza wersje tej walki jaka widzialem w necie:



Zmieniony przez - 2.6.12 w dniu 2006-07-07 20:30:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
a po co 1000? mi się zdarzało przyduszac np w bocznej (mune-gatame) i sam bywałem przyduszany do chwilowego bezdechu, choc oczywiscie nie aż do utraty przytomności.
to sie udaje, zwłaszcza gdy dobry technik nagle przycisnie trzymanego w momencie jego wydechu, albo, jak w tym przypadku naciskiem głowy/klaty uniemozliwi wdech.
ale oczywiscie krzepę trzeba oprócz techniki mieć.

edit: mechanizm duszenia uciskiem na korpus (brzuch/dolne żebra) wykorzystywano w duszeniu do-jime, dziś już zabronionym. były to nozyce tułowia, ściskanie zamkniętą gardą.

keradson, jak piszą Ruszniak i Zieniawa, Kimura w wieku 16 lat po pokonaniu w ciągu jednych zawodów 6 przeciwników z 3-4 dan został promowany na 4 dan. Dwa lata później dostał 5 dan po pokonaniu 8 przeciwników z tym stopniem, również w ciagu jednych zawodów.
Wskazuje się na jego zdyscyplinowanie w treningu: w 1937 pierwszy raz zwycięzył w Ogólnojapońskich Mistrzostwach Judo, i w noc po zwycięstwie podjął swój normalny trening - między innymi 500 pompek, skoki żabką na dystansie 1 km i 500 uderzeń karate.
to się nazywa pasja.

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2006-07-15 17:09:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1566 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13352
Jodan jestem w trakcie tlumaczenia dosc obszernej biografii Kimury juz nie dlugo wszystko bedzie jasne na jego temat

Zmieniony przez - CrazyFrog w dniu 2006-07-15 18:36:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 765 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3916
Crazyfog-czyli moje tlumaczenie wpasuje sie w wieksze dzielo o Kimurze?:)...spoks:D

Doradca dzialu grappling i C/S.

...nie powiedziales w ryj to nie powiedziales nic...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

letnie porządki w dziale

Następny temat

Ile czasu na wypracowanie techniki

WHEY premium