SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka słow odnosnie grilla - potrzebuje wyjasnien

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1252

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 297
Witam jestem tu nowy jednak licze na powazne odpowiedzi i o ile popelniam bledy w tym co robie to prosze o wyrozumialosc ;)

Zakladam temat z powodu mojego rosnacego brzucha i niechcianych bokow . Nie jest jakos strasznie jednak wakacje sie zblizaja a nie chce sie za siebie wstydzic . Mam zamiar przejsc na diete i nie potrzebuje wskazan jak ja dokladnie dobrac .

1 Pytanie - dotyczy przypraw uzywanych w kuchni.

Czy przyprawy gotowe takie jak przyprawy do grilla, gyrosa lub salatek sa kaloryczne i w jakim stopniu. Czy zawieraja jakies substancje ktore w szczegolny sposob moga powodowac wzrost tkanki tluszczowej ?

2 Pytanie - chyba najbardziej mnie nurtujace

Czy grillowanie jedzenia samo w sobie jest jakos niewskazane? Nie mowie o tlustym jedzeniu tylko np o piersi kurczaka w jakiejs suchej przyprawie. Sa jakies powody dla ktorych ne powinno sie tego robic albo inaczej, czy mozna jedzenie grillowac bez jakichs strasznych konsekwencji? Dodam tez ze przewazn grilluje na grillu elektrycznym jednak bywa ze i na tradycyjnym .


Licze na pomoc z waszej strony :) Za wszystkie bledy w pisowni i nie tylko z gory przepraszam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Gotowe przyprawy zazwyczaj zawierają glutaminian sodu, więc nie są wskazane. Lepiej sobie samemu skomponować smak z czystych przypraw.
2. Grillowane jedzenie nie jest szkodliwe, więc używaj sobie do oporu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 297
Aha wielkie dzieki ;)

A co masz na mysli mowiac czyste przyprawy? Chodzi mi o to czy np jakies rodzaje ziol czy np papryka w proszku to sa czyste przyprawy czy chodzi o cos innego ? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przyprawy niewskazane to gotowce, bo tam najczęściej składnikiem jest glutaminian sodu. Czyste przyprawy to te o których piszesz właśnie, czyli pojedyncze czy to oregano, bazylia, czy papryka, pieprz...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 297
aaha czyli teraz jedyne co mi pozostaje to poszukac przepisu na przyprawy do grilla :) Dzieki za wyjasnienie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
Grillowanie na grillu tradycyjnym nie będzie miało wpływu na sylwetkę, jednak na zdrowie już tak.
Takie mięso zawiera heterocykliczne aminy, wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, nadtlenki lipidowe, wolne rodniki.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Usunięty przez Morales_37 za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Usunięty przez Koniu151 za pkt 1 regulaminu
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Usunięty przez Morales_37 za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jillian Michaels

Następny temat

Dieta na masę

Wiecej