SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań od osoby początkującej

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 688

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Meżczyzna

Wiek

26

Waga

75

Wzrost

178

Cel treningowy

Do określenia

Staż treningowy na siłowni

Rok z przerwami

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

3 x w tygodniu full osprzęt siłownia + hantle w domu 2x 10 kg

Dieta

brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Ból prawego barku przy nadmiernym wysiłku

Zażywane suplementy

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Max wycisk na ławce leżąc 90 kg, w serii ok 60 kg. Brak wykonywania przysiadów i martwego ciągu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam serdecznie,
Od jakiegoś czasu próbuje ćwiczyć na siłowni, niestety z długimi i krótkimi przerwami co owocuje brakiem jakichkolwiek rezultatów. Chciałbym się zmobilizować i zrobić to porządnie. Stąd mam kilka pytań do osób doświadczonych.
1. Wiem już że podstawą jest dieta. Nie uważam że dam rade sam ją ułożyć. Widziałem wiele portali które "generują" gotowe plany dietetyczne. Czy jest do dobre rozwiązanie czy lepiej udać się do dietetyka?
2. Wiele osób mówi o planach treningowych na rzeźbę, na masę itd. Właściwie nie wiem co miałbym trenować i tutaj prosiłbym o ocenę wg zdjęć sylwetki. Dużo słyszałem o Crossfit, ale czy nadaje się to na początek?
Aktualnie mam 178 cm wzrostu i ważę ok 75 kg. Marzeniem byłoby osiągnąć coś na postać Marka Wahlberga.
3. Czy warto korzystać z trenera personalnego? Na pewno jest to rozwiązanie drogie jednak może nie warto samemu ćwiczyć technikę i nabywać masę błędów w technice wykonywania ćwiczeń?
4. Czy można połączyć trening kulturystyczny z bieganiem, pływaniem?
5. Nie chciałbym na początku stosować suplementacji. Czy jest ona konieczna?
6. Niecierpliwość była bodźcem przez który przestawałem ćwiczyć. Jaki jest realny czas w jakim efekty pracy są zauważalne?

Z góry dziękuję za odpowiedzi na moje pytania.

Zmieniony przez - slimaqq w dniu 2013-04-28 22:17:12




Zmieniony przez - slimaqq w dniu 2013-04-28 22:18:26




Zmieniony przez - slimaqq w dniu 2013-04-28 22:18:51
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
1.Poczytaj artykuły podwieszone w dziale odżywianie,ułoż coś i daj do oceny.Zaoszczędzisz parę ładnych dyszek a i wzbogacisz się o wiedzę i doświadczenie.

2.Nie ma planu treningowego na masę czy "rzeźbę".Od tego jest DIETA.Trening to bodziec.Skoro zaczynasz-FBW będzie najlepszym wyjściem.

3.Warto,aczkolwiek jak w przypadku diety-wszystko możesz ogarnąć czytając artykułu i zadając pytania na forum.

4.Można.

5.Przez pierwszy rok/dwa możesz o niej zapomnieć.Zbędna.

6.Tu nie ma jasnowidzów.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co dalej ?

Następny temat

3 pytania odnośnie FBW, a spalanie.

WHEY premium